علم و تکنولوژی

پشت پرده دعوای وزرای ارتباطات رییسی و روحانی چیست؟

به گزارش خبرگزاری تکنونامه، یکی از مهم ترین وعده های سید ابراهیم رئیسی به مردم در تبلیغات انتخاباتی اینترنت پرسرعت و ارزان بود. وی با اذعان به اینکه افراد زیادی در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام کسب و کار دارند، بیش از دو میلیون فالوور در اینستاگرام دارد و همچنین گفت که این امر باعث حفظ سرعت اینترنت و جلوگیری از تغییراتی در آن می شود که به گیمرها برای ادامه فعالیت کمک می کند.

در این 1 سال یکی از چالش های همیشگی دولت قطع مداوم شبکه اینترنت در سراسر کشور، کاهش شدید سرعت اینترنت، بالا بودن قیمت بسته و البته تغییر نرخ مالیات است. مدل محاسبه، که در دسترس است. باعث مصرف سریعتر بسته اینترنت می شود.

بیشتر بخوانید: حقایق وزیر ارتباطات درباره افزایش سرعت اینترنت را بررسی کنید

همه این مشکلات یکی از سوالات مهمی را که در دیدار رئیس جمهور با خبرنگاران درباره اینترنت مطرح شد، مطرح می کند. جایی که سید ابراهیم رئیسی به گزارش عملکرد یکساله وزارت زارع پور اشاره کرد و موضوع افزایش 11 درصدی سرعت را مطرح کرد و علت کندی اینترنت را عدم توسعه زیرساخت های اینترنت در دولت قبل دانست.

پس از این اظهارات، امیر ناظمی، معاون جواد آذری جهرمی در وزارت ارتباطات در توییتی اعلام کرد که در دوران کرونا. شاد می تواند آموزش و پرورش کشور را انجام دهد و سپس آذری جهرمی در توییتی به این بلاتکلیفی پاسخ داد و با انتشار نظرسنجی در صفحه شخصی خود نشان داد که 78 درصد کاربرانش ادعای رئیس جمهور را رد کرده اند.

بیشتر بخوانید: چرا رئیسی وعده اینترنت پرسرعت را داده و حالا برعکس عمل می کند؟

نکته ای که البته واکنش زارع پور را در پی داشت. وی در حاشیه نمایشگاه ارتباطات آذری از جهرمی خواست تا در مدت 4 سال فعالیت خود از قیمت اینترنت جلوگیری کند. و گفت: مانع توسعه زیرساخت ها با فشار بر اپراتورها و سرکوب قیمت اینترنت برای کسب محبوبیت غیرمنطقی است.

البته این دعواها در شرایطی است که عادل طالبی از فعالان معروف کسب و کار اینترنتی معتقد است بسیاری از مشکلات اینترنت زارع پور است. دولت به دلیل دستکاری زیرساخت های اینترنتی کشور و کاهش پهنای باند اینترنت بین المللی کشور به آن اشاره ای نکرد.

موضوع این است که بیشتر فعالیت افراد در استفاده از اینترنت برای کار در شبکه های اجتماعی یا سایت ها و اپلیکیشن های خارجی است. بسیاری از مردم همانطور که خود رئیس جمهور فرمودند زندگی مالی آنها از طریق کسب و کار خرد اینستاگرام و مدل هایی از این دست است، اما با کاهش پهنای باند اینترنت بین المللی، سرعت دسترسی مردم به اینترنت و کیفیت آن هر روز کمتر می شود. . و این نارضایتی تصمیمی را به همراه داشته که البته ریشه در ملاحظات امنیتی دارد و نمونه هایی از آن را در تمام این سال ها در فیلتر گسترده اما ناکارآمد دیده ایم.

بیشتر بخوانید: پیش بینی تاریخی آذری جهرمی از برنامه تندروها برای اعمال محدودیت شدید اینترنتی

در این شرایط، دولت راهکارهایی را برای کاهش سرعت و کیفیت انتقادات توسعه زیرساخت ها در نظر می گیرد، در حالی که در سال های اخیر رشد آموزش چهره، بخش مهمی از احساس نیاز اجباری به اینترنت در آن است. کشور نیز کاهش یافته است، اما هنوز اخباری از بهبود دسترسی به مردم وجود دارد. بله، خیر. چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی در پادکست صوتی ساکه در مورد سیاست های فیلترینگ و شکست آنها با بیان مثالی از فیلترینگ یوتیوب، هزینه محدود کردن آن چقدر است و اعتراف کرد که با وجود همه فیلترینگ ها و تصمیم گیری ها تعداد مراجعات را محدود می کند. از جانب. مثلا ایران دوربین های بیشتری دارد و حتی مدیران دوربین می گویند که محتوای آنها در یوتیوب بیشتر دیده می شود تا دوربین!

5858

دکمه بازگشت به بالا