علم و تکنولوژی

پشت پرده نایاب شدن دستمال کاغذی در بازار / اقتصاد دستوری حتی حریف دستمال کاغذی هم نیست!

آقای نیما بصیری تهرانی یکی از اعضای هیئت اتاق بازرگانی ایران گفت: در خصوص وضعیت فعلی افزایش قیمت مواد سلولزی برای تولیدکننده گران است و گفت: در حال حاضر سازمان حمایت از قیمت سلولز مواد باید نظم ثابتی داشته باشند، بنابراین تولید برای تولید کننده منطقی نیست.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان با هدف کسب درآمد و سود تولید می کنند. اگر تولید برای تولید کننده منطق اقتصادی نداشته باشد، انگیزه تولید را از دست می دهد و در صورت کسب سود، می توانند هزینه های اضافی مانند هزینه های نیروی کار و حامل های انرژی را بپردازند.

این فعال اقتصادی کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار را ناشی از تولید کالاهایی دانست که در کشور اقتصاد وجود ندارد و افزود: تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه با چالش جدی مواجه هستند، خریدار پس از فروش به موقع پرداخت نمی کند. . کالا.”

پشت کمیاب بودن دستمال کاغذی در بازار/اقتصاد سفارشی حتی مخالف دستمال کاغذی نیست!

بصیری با انتقاد از سیاست کنترل قیمت گفت: تجربه نشان داده است که اقتصاد دستوری می تواند در کوتاه مدت مثمر ثمر باشد و در بلندمدت به شکست منجر شود.

اتاق بازرگانی با بیان اینکه تولیدکنندگان مواد اولیه را در شرایط آرام خریداری کنند و پس از تولید بتوانند محصولات تولیدی را با نرخ سود مطمئن عرضه کنند، گفت: تولیدکنندگان خواهان نوسانات بازار نیستند، نوسانات قیمت ممکن است سود موقتی داشته باشند. و نیاز به حاشیه سود دارند، سود مطمئن و یکنواخت است و کسب سود از حاشیه خرید مواد اولیه چندان جذاب نیست.

نایب رئیس کمیسیون صنعت تجارت ایران به مادران توصیه می‌کند لباس‌های مورد نیاز فرزندان خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهیه کنند، زیرا این فروشگاه‌ها به خریداران تخفیف می‌دهند و تجار باید برای کاهش هزینه‌های خانواده هر چه سریع‌تر برای فرزندان خود لباس بخرند.

شما با اشاره به عدم سیاست گذاری و برنامه ریزی برای تامین مواد اولیه خاطرنشان کردید: در برنامه ریزی برای خرید مواد اولیه ثبات نداریم و این بی برنامگی در شرایط تحریم نمایان شده است. به عنوان مثال پودر و خمیر جاذب باید از شیلی وارد شود، این محصول به مدت سه ماه در دریا می ماند تا یک کشتی آماده حمل این محصول به ایران شود.

به گفته کمیته انجمن بهداشت ایران: مجازات نقش خود را در زندگی مردم رها کرده و سفره مردم را پایین آورده است.

بصیری با بیان اینکه بیش از 50 درصد مواد پوشاک و حتی چسب اطراف آن وارداتی است، اذعان داشت: در فرآیند تولید پودر جالب، وارداتی بودن این محصول و لایه بیرونی و اسپندکس نقش مهمی دارد. لباس در داخل کشور تولید می شود.

بیشتر بخوانید:

217 256

دکمه بازگشت به بالا