علم و تکنولوژی

پنج ماده غذایی عالی برای کاهش استرس

به گزارش شفاف ، تکنونامه وی نوشت: “در رژیم غذایی روزانه غذاهای سالم و ضد استرس وجود دارد که به شما در کاهش استرس کمک می کنند.” در اینجا پنج ماده غذایی وجود دارد که به کاهش استرس کمک می کنند:

..سیر

سیر یکی از غذاهای غنی از گوگرد است. مصرف این ماده شگفت انگیز و گنجاندن آن در رژیم غذایی به افزایش سطح گلوتاتیون کمک می کند. این رادیکال های آزاد بخشی از اولین خط دفاعی بدن در برابر استرس هستند. خواص سیر در مقابله با استرس و کاهش علائم اضطراب و افسردگی بسیار مثر است.

۲. خوبه

علاوه بر نقش ویتامین ها در کاهش استرس و اضطراب ، خوردن منبع کامل کربوهیدرات ها در کاهش استرس بسیار مثر است. سیب زمینی شیرین یکی از غذاهای نشاسته ای است. این ماده مغذی سطح هورمون استرس کورتیزول را کاهش می دهد. اگرچه سطح کورتیزول در بدن معمولاً طبیعی است ، اما استرس مزمن می تواند منجر به اختلال در عملکرد کورتیزول شود. علائم اختلال عملکرد کورتیزول می تواند باعث التهاب ، درد و سایر عوارض جانبی شود. سیب زمینی شیرین یک ماده غذایی کامل و مقوی است ، از جمله آن در رژیم روزانه در کاهش استرس بسیار موثر است. مواد مغذی موجود در سیب زمینی شیرین شامل ویتامین C و پروتئین است.

.. تخم مرغ

تخمها را به دلیل داشتن مواد مغذی زیاد اغلب مولتی ویتامین طبیعی می نامند. تخم مرغ حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی ، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان است. مصرف همه این مواد مغذی با هم به کاهش سطح استرس کمک می کند. تخم مرغ غنی از کولین است. کولین فقط در بعضی از غذاها وجود دارد. این ماده نقش مهمی در افزایش سلامت بدن و محافظت از بدن در برابر استرس دارد. بنابراین ، گنجاندن تخم مرغ در رژیم غذایی روزانه به عنوان مکمل برای کاهش استرس بسیار توصیه می شود.

.. دانه های آفتابگردان

تخمه آفتابگردان منبع غنی ویتامین E است. این ویتامین محلول در چربی به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند ، که برای سلامت روان بسیار موثر است و استرس را کاهش می دهد. از طرف دیگر ، مصرف این ماده غذایی کم می تواند منجر به تغییرات خلقی و چاقی شود. دانه های آفتابگردان همچنین حاوی مواد مغذی دیگری هستند که به کاهش اضطراب و استرس کمک می کنند. این ماده غذایی حاوی منیزیم ، منیزیم ، روی ، مس و ویتامین B است. شما می توانید از دانه های آفتابگردان به عنوان سس سالاد در رژیم غذایی خود استفاده کنید. خاصیت تسکین دهنده این قرص ها حیرت آور است.

.. برگها

Phak bong به دلیل بسیاری از فواید سلامتی به عنوان یک گیاه سالم شناخته می شود. رژیم غذایی غنی از پاپایا خطر ابتلا به سرطان ، بیماری های قلبی و بیماری های روانی را کاهش می دهد. کلم بروکلی به عنوان ضد افسردگی شناخته می شود. غذاهایی که به کاهش استرس در کلم بروکلی کمک می کنند شامل منیزیم ، فولات و ویتامین C هستند. کلم بروکلی سرشار از سولفورافان است. این یک ترکیب گوگردی است که از بدن در برابر نورون ها محافظت می کند. اثرات آرامبخش و ضد افسردگی زیادی دارد و برای رفع استرس بسیار مفید است.

دکمه بازگشت به بالا