عمومی

پوتین خواستار احیا و اجرای برجام شد

آقای ولادیمیر پوتین امشب در نشست خبری مشترک با روسای جمهور ایران و ترکیه که پس از دیدار در آستانه برگزار شد، دیدار سران کشورهای ضامن آستانه را مفید و معنادار دانست. ما مسائل کلیدی را به تفصیل بررسی کرده ایم. اقدام مشترک سه کشور به نفع وضعیت عادی سوریه خواهد بود.

وی با بیان اینکه سه کشور امیدوارند بحران سوریه بر اساس مذاکره و راه حل حل شود، افزود: از نظر سیاسی باید به وحدت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود، سرنوشت سوریه باید توسط مردم تعیین شود. این کشور.
رئیس جمهور روسیه افزود: امروز با ادامه سازوکار آستانه موافقت کردیم. دولت، مخالفان، سایر کشورها و سازمان ملل نیز باید مشارکت کنند. آستانه باید نقش اصلی را در حل بحران سوریه ایفا کند.

وی افزود: تهدید تروریستی توسط سه کشور بررسی شد. نیروهای اصلی داعش در سوریه از بین رفته اند، دولت سوریه کنترل بیشتر مناطق سوریه را به دست گرفته است و سه کشور متعهد شده اند که به مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه دهند. نیروهای خارجی در سوریه باید از بین بروند. در شرق فرات تلاش می کنند تا حاکمیت دولت سوریه را زیر پا بگذارند. تاکید می کنیم که قسمت شرقی فرات باید تحت کنترل دولت سوریه باشد.

آقای پوتین گفت: ما از جامعه جهانی دعوت می کنیم به مردم سوریه کمک کنند. برای بازگشت داوطلبانه پناهندگان به کشورشان.

وی گفت: گفت وگوی دوجانبه خوبی با سران ایران داریم. دو طرف اعلام کردند که روابط دو کشور باید به طور همه جانبه توسعه یابد و در موضوعات مختلف داخلی و بین المللی همکاری کنند. در آن با رئیس جمهور ایران گفت‌وگو کردیم و برای افزایش استفاده از پول ملی و توسعه روابط اقتصادی و تجاری به توافق رسیدیم. در چارچوب برجام، ما فکر می کنیم باید تلاش کنیم تا برجام را بازگردانیم. برجام باید احیا شود و همه بدون تبعیض آن را اجرا کنند.

311311

دکمه بازگشت به بالا