علم و تکنولوژی

پیامدهای گرمای هوا برای زنان باردار

زنان باردار قربانی تغییرات آب و هوایی هستند، بنابراین به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش دما، میزان زایمان زودرس یا تولد باقیمانده حدود پنج درصد افزایش می یابد.

به گزارش تکنونامه، گرمای ناشی از تغییرات آب و هوایی، زنان باردار در جنوب پاکستان و میلیون ها زن در سراسر جهان را از تاثیرات این بحران در امان نگه داشته است. تجزیه و تحلیل 70 مطالعه انجام شده از اواسط دهه 1990 نشان داد که زنان باردار که برای مدت طولانی در معرض گرما بودند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این عوارض هستند.

سیسیلیا سورنسن، مدیر کنسرسیوم جهانی مطالعات آب و هوا و سلامت در دانشگاه کلمبیا، گفت: «تاثیر آشکار گرمایش زمین بر سلامت زنان به خوبی مستند نشده است. این تا حدی به این دلیل است که گرمای شدید باعث بدتر شدن سایر بیماری ها می شود.

زنان، به ویژه در کشورهای فقیر، در معرض خطر افزایش دما هستند زیرا بسیاری از آنها چاره ای جز کار در دوران بارداری و بلافاصله پس از زایمان ندارند.

به گزارش رویترز، در ماه های اخیر جنوب آسیا با موج گرما مواجه بوده است. به گفته کارشناسان، تعداد موج گرمای شدیدی که در ماه آوریل پاکستان و هند را درنوردید، 30 برابر افزایش یافته است. دمای کره زمین نسبت به قبل از صنعتی شدن حدود 1.2 درجه سانتیگراد افزایش یافته است. با ادامه افزایش دما، انتظار می رود امواج گرما افزایش یابد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا