علم و تکنولوژی

پیشگیری از سرطان روده با یک داروی روان‌پزشکی

به گزارش شفاف ، این متخصصان بر این باورند که لیزین می تواند به سلامت سلول های بنیادی در دستگاه گوارش کمک کرده و آنها را در برابر اثرات سوverse جهش های سلولی ایجاد کننده سرطان مقاوم کند.

این یافته ها آغاز آزمایشات بالینی لیکوپن ، داروی رایجی است که برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود و لیکوپن توانایی جلوگیری از رشد سلول های سرطانی را دارد.

این آزمون در مورد افراد مبتلا به “پولیپوز ژن-آدنوماتوز” (FAP) یاد می گیرد.

FEP یک اختلال ژنتیکی غیرمعمول است که از هر 7 تا 22 نفر یک نفر را درگیر می کند. این وضعیت می تواند منجر به سرطان روده بزرگ شود ، مگر اینکه جراحی روی کل روده بزرگ انجام شود.

تصور می شود که بیشتر موارد سرطان روده بزرگ در اثر جهشی به نام EPC ایجاد می شود.

نشان داده شده است که سلولهای بنیادی در جهشهای مبتلا به EPC موثرتر بوده و عوامل سلامتی آنها را از بین می برند.

به گفته متخصصان ، این روند منجر به رشد نامحدود سلولهای جهش یافته و تشکیل توده های سرطانی می شود. بیماران مبتلا به FEP دارای جهش EPC هستند و صدها پلی کانی و توده غیر سنگی را در پوسته خود تولید می کنند.

پروفسور لوئیس ورمیلن ، نویسنده مقاله ای در مجله Nature گفت: “ما اولین مراحل رشد سرطان روده بزرگ را شناسایی کرده ایم.”

وی گفت: “ما کشف کرده ایم که پس از جهش در ژنهای اصلی کنترل کننده سلولهای روده در معده ، این سلولها به سلولهای فریبنده ای تبدیل می شوند که سلولهای طبیعی را سرکوب می کنند.” این درک همه جانبه است زیرا همیشه تصور می شده که سلولهای سرطانی سرطانی می شوند ، به سرعت رشد می کنند یا در برابر مرگ سلول مقاومت می کنند. اما تحقیقات ما نشان می دهد سلول های نزدیک به سرطان می توانند سلول های بنیادی انسان را سرکوب و برجسته کنند. این همان چیزی است که ما از آن به عنوان رقابت بهتر یاد می کنیم.

دکتر هلن ریپن ، مدیر آژانس بین المللی تحقیقات سرطان گفت: “یافته های پروفسور ورمیلن و تیم وی نقطه عطفی در درک ما از سرطان روده بزرگ است.” ما از دیدن نتایج این آزمایش بالینی و پیامدهای آینده آن برای افراد مبتلا به سرطان ارثی بسیار هیجان زده هستیم.

به گزارش ایندیپندنت ، سرطان روده بزرگ شایع ترین نوع سرطان در انگلستان است و هر ساله بیش از 48000 نفر مبتلا به سرطان روده بزرگ می شوند.

علائم سرطان روده همچنین شامل تغییر در عادات روده ، درد شکم و خون در مدفوع است.

دکمه بازگشت به بالا