علم و تکنولوژی

پیش‌بینی بالقوه برای پیش‌یائسگی – تکنونامه

تکنونامه/ خراسان رضوی نتایج یک مطالعه جدید بر اساس یک تجزیه و تحلیل ایمنی به نام گلیکوژن ایمونوگلوبولین G (IgG) نشان می دهد که زنان به طور قابل توجهی در دوره قبل از یائسگی پیر می شوند. این یافته پتانسیل استفاده از مکمل های IgG گلیسمی را به عنوان پیش بینی کننده اولیه یائسگی نشان می دهد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، تیمی از محققان از آزمایشگاه Genus Glycosciences در زاگرب، کرواسی، یائسگی و نیوزون هلث در استراتفورد-آون و کینگز کالج لندن در بریتانیا حدود 2000 زن را به مدت 15 سال تحت نظر گرفتند و گلیکان IgG آنها را به طور گسترده مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در طول این زمان.

گلیکان IgG، همچنین به عنوان گلیکوژن ایمونوگلوبولین G شناخته می شود، یک سیستم ایمنی غنی است که نشان داده شده است برای افراد سالم است.

محققان ترکیب IgG گلیسمی را در 5080 نمونه از 1940 زن در دوران گذار پیش از یائسگی به یائسگی تجزیه و تحلیل کردند. بسیاری از این نمونه ها از بزرگترین مرکز ثبت نام دوقلوهای بزرگسالان بریتانیا (TwinsUK) که توسط محققان کینگز کالج لندن انجام شده است، گرفته شده است.

تجزیه و تحلیل گلیکوم IgG در چندین نمونه از افراد مشابه ممکن است رابطه بین قبل از یائسگی و تغییرات در ترکیب گلیکوژن IgG را نشان دهد. این دوره نشان می دهد که گلیکوم IgG از یک مهارکننده التهابی به یک عامل التهابی تغییر می کند. در حالی که این امر با افزایش سن رایج است، محققان دریافته اند که این تغییر با سرعت بیشتری رخ می دهد زیرا زنان از یک چرخه طبیعی به یائسگی می روند.

این جهش گلیکان IgG با چندین خطر برای سلامتی مرتبط با یائسگی همراه است. در برخی از بیماری ها مانند آرتریت روماتوئید و بیماری های قلبی عروقی، این تغییر می تواند سال ها قبل از شروع بیماری رخ دهد. این نشان می‌دهد که گلیکان‌ها و التهاب مزمن مرتبط هستند و اختلال عملکرد گلیکان IgG در آن نقش دارد.

پیش از یائسگی می تواند تا 15 سال طول بکشد و به دلیل چرخه های هورمونی بسیار نامنظم، تشخیص آن بسیار دشوار است. در نتیجه درک ضعیف و استفاده نادرست از آزمایش‌های هورمونی، زنان اغلب با بیماری‌هایی مانند فیبرومیالژیا، میگرن، افسردگی، یا سندرم خستگی مزمن به اشتباه تشخیص داده می‌شوند و علیرغم فقدان شواهدی برای حمایت از استفاده از آن‌ها برای بهبود خلق و خوی قبل از یائسگی یا یائسگی وجود ندارد. یک داروی ضد افسردگی خوب

نتایج این مطالعه نشان می دهد که ممکن است بتوان از گلیکان IgG برای پیش بینی یائسگی استفاده کرد.

دکتر کریستینا مانی از کینگز کالج لندن می گوید: یائسگی به دلیل چرخه هورمونی بسیار نامنظم و علائمی که می تواند تا 15 سال طول بکشد، اشتباه تشخیص داده می شود.

در حال حاضر هیچ تشخیص معتبری برای پیش یائسگی وجود ندارد. افزودن یک نشانگر زیستی جدید که به راحتی قابل اندازه گیری است می تواند پیشرفت قابل توجهی در عملکرد بالینی فعلی باشد.

این یافته ها در مجله iScience منتشر شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا