علم و تکنولوژی

چراغ قرمز انگلستان به مسافران چینی

نخست وزیر انگلیس از گردشگران چینی خواست تا آزمایش کرونا بدهند.

به گزارش تکنونامه، به نقل از اسکای نیوز، نخست وزیر انگلیس پس از نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین، خواهان ارائه نتایج منفی آزمایش کرونا به مردم چین شد. گردشگران.

بر این اساس، افرادی که از چین وارد انگلیس می شوند باید قبل از پرواز آزمایش کرونا منفی را آماده کنند. این آزمایش باید حداقل دو روز قبل از سفر انجام شود. این تصمیم جدید از 5 ژانویه 2023 اجرایی خواهد شد.

نخست وزیر انگلیس این تصمیم را در حالی اتخاذ کرد که بسیاری از کشورها مانند ایتالیا، اسپانیا، هند، فرانسه، تایوان، کره جنوبی و آمریکا محدودیت های مسافرتی را برای چین اعمال کرده اند.

دولت انگلیس اعلام کرد که در مورد امکان اجرای قوانین مشابه در ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی بحث هایی صورت گرفته است، اما در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی از چین به این کشورها وجود ندارد.

پس از تصمیم ناگهانی مقامات چینی برای پایان دادن به محدودیت های سختگیرانه برای شیوع همه گیری بیماری کرونا، تعداد مبتلایان به این ویروس افزایش یافته است. با پایان محدودیت‌های مرزی چین در هفته آینده و آغاز سفر چینی‌ها به خارج از کشور، نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان وجود دارد.

اخیرا مقامات چینی اعلام کردند مسافرانی که از 8 ژانویه 2023 وارد چین می شوند دیگر مجبور به گذراندن زمان قرنطینه نخواهند شد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا