علم و تکنولوژی

چرا باید از نخ دندان استفاده کرد؟

چرا از نخ استفاده می کنیم

پلاک دندان یکی از دلایل عمده بیماری لثه در دندان ها و لثه ها است (پلاک های مایل به زرد و زرد رنگ روی دندان ها تشکیل می شود). پلاک اکوسیستم پیچیده ای است که حاوی بیش از 800 نوع باکتری مختلف است و در دهان ما یافت می شود.

این اکوسیستم مانند یک شهر است ، مسواک زدن مانند یک گودزیلا آن را از بین می برد. با این حال ، باکتری ها می توانند زیرساخت های خود را به سرعت و کارآمد تولید کنند ، بنابراین باید بطور مرتب انجام شود. اما مسواک زدن در از بین بردن پلاک بین دندانها مؤثر نیست ، تجمع این باکتری ها در دندان ها می تواند باعث بیماری دندان شود و برای این منظور باید از نخ دندان استفاده شود.

اگر پلاک در دندان باقی بماند ، بزاق آن را به ماده سختی به نام حسابگر تبدیل می کند که می تواند منجر به ایجاد لثه شود. برای از بین بردن این ترکیب باید از تجهیزات ویژه دندانپزشکی استفاده کرد.

چرا از نخ استفاده می کنیم

چرا خونریزی در لثه ها با ارزش است؟

با مراجعه به پزشک ، دندانپزشک مطمئن می شود که با ضربه زدن و معاینه لثه ها ، لثه شما سالم است ، دقیقاً مانند پزشک شما فشار خون شما را اندازه می گیرد. درجه بالا می تواند باعث ریزش دندان ، دندانهای زرد ، قهوه ای و بوی بد دهان شود.

نیاز به نخ دندان بستگی به وضعیت فعلی دندان ها دارد. در موارد خاص مانند شکاف بین دندان یا ایمپلنت دندان نمی توان از نخ استفاده کرد و این کار باید با برس مخصوص انجام شود.

sciencealert.com

2121

دکمه بازگشت به بالا