علم و تکنولوژی

چرا سازمان بهداشت جهانی نام آبله میمون را تغییر می‌دهد؟

تکنونامه/ خراسان رضوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در حال تلاش برای تغییر نام ویروس آنفولانزای پرندگان است که چندین ماه پیش در بسیاری از نقاط جهان شیوع یافته است.

آدهانوم سایپرسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: سازمان جهانی بهداشت (WHO) با شرکا و کارشناسان از سراسر جهان برای تغییر نام ویروس آبله میمون و پاتوژنز آن کار می کند. .

این آژانس گفت: «ما در اسرع وقت نام جدیدی را اعلام خواهیم کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که تیمی متشکل از 30 دانشمند در مقاله ای نوشتند که نیاز فوری به تغییر نام ویروس وجود دارد.

آنها استدلال کردند که اشاره به ویروس در آفریقا نه تنها نادرست، بلکه تبعیض آمیز است.

تدروس گفت که بیش از 1600 مورد تایید شده از 39 کشور گزارش شده است. هفت کشور در طول یک سال مبتلا به دنگی تشخیص داده شده اند و 32 کشور مجدداً آلوده شده اند.

وی افزود: هدف سازمان جهانی بهداشت بسیج کشورها برای کنترل شیوع و جلوگیری از شیوع با تجهیزات آزمایش شده از جمله ردیابی، ردیابی و جداسازی بیماران مبتلا است.

وی گفت: سازمان جهانی بهداشت نیز دستورالعمل های موقتی برای استفاده از واکسن آنفلوانزای مرغی صادر کرده است، علاوه بر این، سازمان جهانی بهداشت واکسن آنفولانزا را توصیه نمی کند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفته است که از آنجایی که شیوع بیماری میمون “غیرعادی” و “نگران کننده” است، هفته آینده یک جلسه اضطراری برای ارزیابی اینکه آیا شیوع بیماری یک اورژانس بهداشت عمومی بین المللی است برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا