علم و تکنولوژی

چند توصیه‌ مهم برای بی خواب‌ها

تلویزیون

به گفته شفاف ، در زمان شیوع ویروس کرونا ، حبس در خانه و همچنین عید آینده ، بسیاری از افراد کمبود خواب یا تغییر ساعت خود را تجربه می کنند. لازم به ذکر است که کمبود خواب یا تغییر ساعت می تواند مشکلاتی مانند بیماری آلزایمر ، زوال عقل ، افزایش خلق و خو و بی خوابی را در افراد ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود برای کنترل دیر خواب خود به نکات زیر توجه داشته باشید.

به عنوان اولین قدم سعی کنید زمانی را برای بیدار شدن انتخاب کنید تا بتوانید از هر روز هفته استفاده کنید. در واقع ، شما باید زمان بیدار شدن خود را مطابق با برنامه کاری خود در نظر بگیرید. همچنین ، در این مرحله ، زمان مشخصی را برای خوابیدن و بیدار شدن تنظیم کنید تا برنامه خواب خود را مرتب نگه دارید.

زمان خواب شرایط خاصی وجود دارد که برای خواب منظم و استراحت باید آنها را در نظر بگیرید. در واقع وقتی می خواهید بخوابید ، اتاق خواب باید کمی تاریک و سرد باشد. همچنین درصورت کم نور شدن اتاق خواب توصیه می شود از پرده استفاده کنید. البته برای خواب بهتر توصیه می شود تمام منابع نور آبی را در شب به مدت نیم تا نیم ساعت قبل از خواب خاموش کنید.

برای داشتن یک خواب آرام و منظم ، باید در نظر داشت که اتاق خواب فقط یک تخت است و برای فعالیت های دیگر مانند تماشای تلویزیون و کار نیست. زیرا سر و صدا و همچنین ازدحام اتاق خواب خواب شما را آشفته می کند.

سعی کنید به مدت 15 تا 30 دقیقه صبح خود را در معرض نور کافی قرار دهید و همچنین حداقل 30 دقیقه هر روز ورزش را فراموش نکنید. البته باید توجه داشت که زمان ورزش به زمان خواب نزدیک نیست بنابراین می توانید راحت تر به خواب بروید.

نکات غذایی برای داشتن یک خواب خوب شبانه

توصیه می شود بعد از ظهر قهوه و نوشیدنی های حاوی کافئین ننوشید و همچنین در وعده شام ​​و شام غذای ناخواسته مصرف نکنید. سیگار کشیدن را ترک کن؛ زیرا نیکوتین موجود در تنباکو از خواب آلودگی در شب جلوگیری می کند.

سرانجام ، فعالیت های آرامش بخشی مانند حمام گرم یا مطالعه قبل از خواب بسیار مثر هستند.

دکمه بازگشت به بالا