علم و تکنولوژی

چند توصیه مفید به افراد افسرده

افسردگی نوعی اختلال روانی است که اگر شدید باشد می تواند برای سلامت کلی فرد مضر باشد.

به گزارش تکنونامه ، همه افراد ممکن است گاهگاهی احساس غم و اندوه کنند و دلتنگ خانه شوند ، به خصوص اگر اتفاق غم انگیزی برای آنها بیفتد.

تجربه احساس غم و اندوه برای مدت کوتاهی امری طبیعی است ، اما اگر این احساس به طرز غیرمعمولی طولانی شود ، از این مرحله به یک بیماری روانی یا مزمن تبدیل می شود و نیاز به یک مدیریت صحیح و مداوم دارد زیرا در غیر این صورت همه فعالیت ها بر سلامتی و سلامتی ما تأثیر سوrim خواهد گذاشت.

یکی از مهمترین موارد در مدیریت علائم افسردگی “مراقبت از خود” است. افراد مبتلا به افسردگی حاد ، در حالی که به دنبال مشاوره و کمک حرفه ای هستند ، می توانند با اقدامات کوچکتر و کوچکتر ، خلق و خو و در نهایت سلامت روان خود را بهبود بخشند.

این موارد شامل تغییرات جزئی برای مقابله با علائم ناخوشایند ، از تغذیه گرفته تا سایر مسائل مربوط به سبک زندگی است.

در این مقاله ، وب سایت NDTV شامل دکتر شویتا شارما ، روانشناس پزشکی در بیمارستان آسیایی کلمبیا است ، زیرا او نکات مفیدی درباره مراقبت از خود را برای کمک به افراد مبتلا به افسردگی در جلوگیری از تغییرات خلقی و تجربه افسردگی ارائه می دهد.

اولین قدم در مراقبت از خود آگاهی از احساسات و وضعیت غم و افسردگی و همچنین تأیید این احساسات است تا بتوانید با آنها به شیوه صحیح کنار بیایید.

نکته دوم این است که با کمک ذهن به نکات مثبت نگاه کنید. ساده ترین تفسیر در اینجا تمرکز بر وظایف و مسائلی است که با آنها روبرو هستید.

به خود یادآوری کنید که هیچ مشکلی دائمی وجود ندارد ، اگرچه در این مرحله به تلاش گروهی و مراقبت مناسب نیاز خواهید داشت.

“صحبت کردن” مهمترین مرحله در درمان افسردگی است. بنابراین ، بدون خجالت و نگرانی ، در مورد مشکل خود با دیگران صحبت کنید و در اولین فرصت از متخصصان کمک بگیرید.

داشتن یک برنامه منظم خواب و تغذیه در این زمینه کمک زیادی به شما خواهد کرد زیرا تأثیر بسزایی در بهبود سلامت کلی روان دارد. در عین حال ، تمرینات تمدد اعصاب مانند تنفس عمیق به بهبود سلامت روان کمک می کند.

با دوستان و عزیزانتان ارتباط برقرار کنید و از آنها حمایت عاطفی و احساسی بگیرید. همچنین می توانید هر روز افکار و احساسات خود را روی کاغذ بیاورید زیرا نوشتن یادداشت به شما امکان بیان آزادانه آن احساسات را می دهد و به تدریج شما را از ذهن خود خارج می کند.

– اگر موفق به انجام مراحل بالا شوید ، می توانید به تدریج به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازید. انجام فعالیتهایی که از آنها لذت می برید و فعالیتهایی که از آنها لذت می برید و انجام آنها بدون نگرانی و فشار اجتماعی بسیار مهم است.

وقت بیشتری را صرف انجام کارهایی کنید که از انجام آنها لذت می برید مانند پخت و پز یا دفن مطابق با سلیقه خود.

خوب غذا خوردن و ورزش دو رکن مهم در مبارزه با افسردگی هستند. خوب غذا خوردن برای سلامت روان شما مفید است و همچنین ورزش و حرکت می تواند باعث ترشح هورمون های شاد و تغییرات خلقی شود.

آخرین نکته ای که بیش از این هشدار دهنده است این است که شما نباید علائم افسردگی را نادیده بگیرید و برای جلوگیری از مشکلات پیچیده تر ، مطمئن شوید که در صورت آگاهی از این احساسات ، در اسرع وقت به دنبال کمک حرفه ای هستید.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا