علم و تکنولوژی

چند توصیه کاربردی برای حفظ روحیه مثبت در دوران همه گیری

طی چند ماه گذشته ، مردم سراسر جهان از شیوع کرونا روزها اضطراب ، غم ، اضطراب ، مشکلات مالی ، بیکاری و تنهایی را تجربه کرده اند.

به گزارش تکنونامه ، به نقل از شبکه خبری بی بی سی ، فصل خشک فرا رسیده است. ماه های تاریک و طولانی ، که حتی در شرایط عادی نیز برای بسیاری می تواند دشوار باشد. اما متخصصان بهداشت روان می گویند برخی کارها می توانید برای بالا بردن روحیه انجام دهید.

در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

با شدت ورزش کنید

ورزش در فصل خشک ممکن است دشوار باشد ، اما تقریباً همه متخصصان معتقدند که این یک روش عالی برای تقویت روحیه شما است.

دکتر براندون استابز از کالج کینگ لندن گفت: “ذهن و بدن جدا از هم نیستند.”

ورزش اندورفین را در جریان خون آزاد می کند. اثرات اصلی مواد شیمیایی تسکین درد و در عین حال ایجاد احساس خوشبختی و شادی در فرد است. تحقیقات دکتر استابس همچنین نشان می دهد که ورزش باعث افزایش فعالیت الکتریکی مغز در ناحیه مسئول پردازش اطلاعات عاطفی ، به ویژه هیپوتالاموس و قشر می شود.

وی گفت: ورزش نقش مهمی در بهبود سلامت روان و تناسب اندام دارد ، از جمله در زمینه های مربوط به پردازش عاطفی. اگر ورزش نکنید ، فعالیت باتری کاهش می یابد.

این یکی از دلایلی است که باعث می شود یک زندگی نابارور خطر اضطراب و افسردگی را افزایش دهد.

ورزش همچنین تولید پروتئینی به نام “فاکتور نور” را که برای سلامت بدن مهم است افزایش می دهد.

دکتر استابز می گوید: “می توان آن را پودری برای مغز دانست.” این ماده به ترمیم قسمتهای مختلف مغز کمک می کند.

به گفته وی ، ورزش کوتاه مدت ، حتی 10 دقیقه نیز می تواند مفید باشد.

وی گفت: “هر فعالیتی که نفس شما را قطع کند ، مانند پیاده روی سریع یا باغبانی و دوچرخه سواری موثر خواهد بود.”

از افکار و تخیلات بیش از حد بپرهیزید

جنیفر وایلد ، استاد دانشگاه آکسفورد می گوید: «روی آوردن به عادت های سالم برای دور ماندن از تفکر بیش از حد یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. وی آن را “ذهن خالی” خواند.

مردم غالباً در فکر مسئله متوقف نمی شوند و دائماً افکار منفی موجود در ذهن خود را مرور می کنند.

پروفسور وایلد چند راه ساده برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می کند: اگر 30 دقیقه یا بیشتر نگران این مسئله هستید و هنوز نمی توانید راه حلی پیدا کنید ، یا اگر سوالی برایتان پیش آمده است و نمی توانید جواب آن را پیدا کنید ، وقت آن است که آن را رها کنید.

نکته اصلی تمرکز بر یافتن راه حل های عملی است تا نگرانی در مورد مسئله. بنابراین محکم بایستید و از خود بپرسید چه کاری می توانید برای حل مسئله انجام دهید. البته ، فکر نکردن در مورد مشکل آسان نیست. برخی افراد فکر می کنند ورزش در کمک به تغییر ذهن به چیزهای دیگر م effectiveثر است. اما در هر صورت این امر نیاز به اقدام دارد.

اضطراب کاملاً طبیعی است اما برخی از نگرانی ها هرگز واقعی نیستند. مطالعات روی بیماران مبتلا به اضطراب نشان داده است که از هر 10 اختلال اضطراب فقط یک مورد می تواند به یک مشکل واقعی تبدیل شود. یكی از دلایل این امر می تواند نحوه رشد انسان باشد. افکار منفی و احساس خطر به عنوان وسیله ای برای محافظت در برابر تهدید به مرگ یا آسیب جدی در ما بسیار سازمان یافته است.

وایلد گفت: “در مورد ما ، خطرات زیادی رمزگذاری شده است. اگر از مرور ایده های خود دست بردارید و بر روی واقعیت ها تمرکز کنید ، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.”

برای خود اهداف تعیین کنید

دکتر دین برنت ، متخصص مغز و اعصاب کاردیف گفت: “هدف گذاری می تواند برای غلبه بر مشکلات و مشکلات بسیار مفید باشد.” این هدف می تواند به اندازه یادگیری یک زبان جدید یا به اندازه آزمایش با یک فرمول جدید باشد. اگر ایده بسیار بزرگی دارید ، از همان ابتدا شروع کنید.

چه بگویم ، اگر هدف در خارج از منطقه امن باشد و فرد را مجبور کند از دیوار عبور کند ، باعث ایجاد تمرکز و احساس کنترل می شود. این امر به طور قابل توجهی به سلامت روان بسیاری از افراد کمک کرده است.

دکتر برنت گفت: “تجربه جدید بسیار راضی کننده و بسیار سود آور است.”

وی گفت: “یادگیری چیزهای جدید اغلب یکی از راه های ایجاد عزت نفس است.” رفتار عمدی یکی از مهمترین روشهایی است که ما از آن استفاده می کنیم.

صحبت

به نظر می رسد شیوع آن در دوران کودکی و نوجوانی تشدید می شود و فصل خشک می تواند حتی شدیدتر باشد. این یک مشکل اساسی است که میلیون ها نفر در سراسر جهان با آن روبرو هستند و می تواند عواقب جدی برای برخی از افراد داشته باشد. بنابراین ، تلاش برای به حداکثر رساندن ارتباطات اجتماعی در محدودیت های موجود گامی مفید خواهد بود.

آمریتا الیزابت کوئیپرز ، استاد کالج کینگ لندن می گوید: “ما انسانها طوری طراحی نشده ایم که تنها باشیم. ما یک جامعه هستیم و داشتن روابط اجتماعی باعث می شود احساس بهتری داشته باشیم.

وی می گوید صحبت در مورد مسئله ایده خوبی است ، اما مهمترین مسئله چگونگی حل آن است. اغلب درمورد مشکل خود صحبت کنید و احساسات خود را به دیگران بگویید ، ممکن است به شما کمکی نکند. اگر با افرادی صحبت کنید که می توانند در حل مشکلات و رفع آنها به شما کمک کنند ، نتیجه بیشتری خواهید گرفت.

کوایپرز می گوید: “افرادی که تنها هستند تمرکز خود را نشان می دهند و این می تواند اوضاع را بدتر کند.” بنابراین هر زمان که می توانید از شخص دیگری کمک بخواهید و اگر به دلیل شیوع Covid-19 قادر به بازپرداخت نیستید ، با گروه خود تماس بگیرید یا چت آنلاین ترتیب دهید.

به کار خود بروید ، حتی اگر این کار را بد انجام دهید

اولیویا رامز از دانشگاه کمبریج می گوید: “افرادی که خوش بین هستند ، عمر طولانی تری دارند ، ارتباطات بهتری دارند و از ایمنی بیشتری برخوردار هستند.” خبر خوب این است که برتری یک ویژگی اکتسابی است. این احساس درونی که می توانید زندگی خود را تغییر دهید و همه چیز از کنترل خارج است. اما چگونه؟ یکی از نکات وی این است: به کار خود بروید ، حتی اگر نتیجه خوبی ندارید.

به عبارت دیگر ، منتظر رسیدن زمان و تاریخ مناسب نباشید و کارها را بدون شکست انجام دهید. این امر به ویژه در فصل خشک به دلیل هوای استرس زا که می تواند شما را از انجام هر کاری باز دارد بسیار مهم است.

وی گفت: “صدای منتقدان درون ما را از انجام کارهای ارزنده به طور مداوم بازمی دارد”. فوراً به محل کار خود بروید. کارهایی انجام دهید و اعتراف کنید که ممکن است در ابتدا کارهای خوبی انجام ندهند. اگر این کار را انجام دهید ، متوجه خواهید شد که بیشتر اوقات نتایج خیلی خوبی نیستند و تقریباً همیشه بهتر است که این کار را نکنید.

نکته اولیویا این است که سه چیز را یادداشت کنید که روزانه از آنها سپاسگزار هستید ، بنابراین می توانید روی آنچه خوب پیش می رود و چرا تمرکز کنید. این بطن چپ شما را که با تفکر مثبت همراه است فعال می کند.

وی گفت: “احساسات مسری است.” بنابراین اگر می توانید از افراد بدی که به تدریج هر بار شکایت و شکایت دارند ، جلوگیری کنید ، زیرا روزی خواهید دید که یکی از آنها می شوید.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا