عمومی

چهار نمایشگاه ملی صنایع دستی نوروز 1402 در مازندران برپا می شود

صادق برزگر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در نشست خبری ستاد تسهیلات سفر با بیان اینکه ستاد اجرایی سفر مازندران از بهمن امسال با ۱۲ کمیته با هدف توزیع و تسهیل سفر راه اندازی شده است، اظهار داشت: برنامه‌ریزی های لازم‌ برای ارائه خدمات صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ پایگاه اورژانس و ۳۲ پایگاه هلال احمر خدمات دهی خواهند داشت، تصریح کرد: ۲۷ موزه و ۲۶ نمایشگاه صنایع دستی نیز به مسافران نوروزی خدمات خواهند داد. ستاد سفر یکپارچگی مدیریت سفر را مدنظر دارد تا بتواند از پراکندگی ارائه خدمات جلوگیری کند تا رفاه مورد نیاز گردشگران و مسافران تامین شود. به گفته وی، چهار نمایشگاه صنایع دستی بصورت ملی در نوروز ۱۴۰۲ فعالیت خواهند کرد.

برزگر به راه اندازی سامانه سلام مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: اطلاعات جاذبه های گردشگری مازندران در این سامانه بارگذاری شده و در صورت همکاری شرکت مخابرات، برای مسافران ، در مبادی ورودی استان پیامک نیز ارسال شود.

وی افزود: طرح گذر فرهنگی را در راستای ترویج فرهنگ بومی و محلی نیز جهت ارائه محصولات مدنظر فرهنگی‌و هنری اجرایی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه این استان از لحاظ طبیعی و میراثی بسیار غنی است، تصریح کرد: حفظ میراث فرهنگی استان دغدغه مهم این نهاد است اما انتظار داریم که مالکان همراهی لازم را دراین‌باره داشته باشند.

وی بر ضرورت آگاهی و افزایش دانش گردشگری مدیران دستگاه های مختلف اداری تاکید کرد و گفت: افزایش زیرساخت‌های حوزه گردشگری بخصوص در حوزه اقامتی نظیر بسیاری از حوزه های دیگر، درگیر بروکراسی اداری است، در مواقع موانع بسیاری در حوزه های سرمایه گذاری وجود دارد.

46

دکمه بازگشت به بالا