عمومی

چهل منقبت حضرت فاطمه زهرا (س)

چهل منقبت حضرت فاطمه زهرا (س)

با ما همراه باشید تا شما را با 40 نشانه حضرت فاطمه زهرا (س) آشنا کنیم.

به گزارش بارنا؛ چهل منقبت حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام عبارتند از:

1) خلقت زهرا(س) قبل از خلقت دیگران مانند پدر و شوهر و فرزندانش بوده است.
2) خلقت زهرا (س) از نور جلال آن حضرت است. همان نوری که پیامبر اکرم و علی بن ابیطالب نیز آفریده شده اند و منشأ خلقت یک سوم همین نور است. نور نهفته در خزانه علم الهی، نور طهارت، نور جلال، نور کمال و نور جلال الهی.
3) حضرت فاطمه، شریک پدر و شوهر و فرزندانش، دلیل خلقت بهشت ​​و زمین، بهشت ​​و جهنم، عرش و کرسی، و ملائکه و انس و جن است. وجود الهی زهرا(س) یکی از بدنهای پنج گانه است; علت آفرینش جهان کیست، آدم، انسان، ملکوت، زمین و آسمان، آتش و نور، بهشت ​​و جهنم و دیگر موجودات جهان به وجود نیامده است. اگر حضرت زهرا (س) نبود، اثری از آدم و نسل او باقی نمی ماند. اگر او نبود، موسی، عیسی، نوح و ابراهیم خلق نمی شدند.
4) نامگذاری زهرا (علیها السلام) از جانب خداوند متعال است، درست مانند نامگذاری محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)، علی، حسن و حسین (علیه السلام) و همین امر نشان می دهد که این پنج نفر – در پیشگاه خداوند – انجام نداده اند. قدرتی از خود دارند و تمام کارشان حتی انتخاب نام مربوط به توست و هیچکس اجازه دخالت در آنها را ندارد.
5) نام فاطمه (س) مانند نام پدر و شوهر و فرزندانش از نام خداوند متعال گرفته شده است.
6) پیامبر به حضرت فاطمه علیها السلام متوسل شد و نام او – همانطور که به وجود و نام پدر و همسر و فرزندان زهرا علیها السلام متوسل شدند – تمسک به او راه نجات پیامبر و پیامبر است. و انسان های دیگر، این یک مشکل است.
7) نام حضرت فاطمه (س) بر پايه عرش و درهاي بهشت ​​همراه با رديف پدر و شوهر و فرزندانش نوشته شده است.
8) وجود شبح حضرت زهرا (س) منطبق بر عرش الهی است و تصویر آن حضرت در بهشت ​​همانند ارواح و تصاویر پدر و همسر و فرزندان است.
9) همه مسلمانان و مؤمنانی که با حضرت محمد (ص) بیعت می کنند و به او ایمان می آورند و رسالت و اطاعت او را می پذیرند و او را رسول خدا و جانشین او علی (ع) و فرزند علی (علیه السلام) می دانند، عبارتند از; همانا حضرت زهرا (س) راهنما و مرجع او و در مشکلات او مانند پدر و همسر و فرزندانش – مرجع و پناه اوست.
10) اشتراک حضرت فاطمه (س) با پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین و حسنین (ع) در مقام طهارت و قداست از دیگر موضوعات ایشان است. او نیز اسماء الله و موضوع آیه تطهیر است.
11) امانتی که خداوند متعال به آسمانها و زمین و کوهها داده و بار آن امانت سنگین را بر دوش نکشیده و آن مسئولیت سنگین را نپذیرفته است، ولی انسان پذیرفته است. و وجود مقدس حضرت زهرا(س) جزء امانت عرضه شده است.
12) حضرت فاطمه علیها السلام از نظر رکن امیرالمؤمنین علیه السلام با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم برابری می کند و این امتیاز منحصر به رسول خدا صلی الله علیه و آله و صدیقه زهرا علیها السلام است. .
13) فاطمه علیهاالسلام با پدر و شوهر و فرزندان خود شریک شد که اجازه ورود به مسجد پیامبر (صلی الله علیه و آله) را داشته باشند و در هر زمان و هر موقعیتی پاک باشند.
14) فاطمه (س) محدث است یعنی فرشته با او صحبت کرد و این مقام از وظایف امیرالمومنین و یازده فرزند معصومش است و علیرغم اینکه حضرت زهرا (س) بود. مقام امام را ندارد، فرشتگان هم به او گفته اند.
15) همان گونه که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به شیعیان و یاران امیرالمؤمنین و فرزندش یازده نفر (علیه السلام) بشارت و رستگاری داد، در بسیاری از موارد نیز به نجات و رستگاری مژده داده است. . رهایی از عذاب شیعیان و دوستداران فاطمه (س).
16) سواره حضرت زهرا (س) پدر و همسر و فرزندانش هستند
17) پیامبر فرمود: روز قیامت دامان جبرئیل را لمس می کنم (گویا منظور پیامبر(ص) این است که جبرئیل نماینده خدای متعال است و من به دامان خدا و رحمت می چسبم). سپس ادامه داد بگو: دخترم زهرا علیهاالسلام بر دامان من است و علی بن ابی طالب به فاطمه علیها السلام چنگ زده و یازده فرزندش بر دامان علی علیه السلام هستند.
18- گفتار حضرت فاطمه (س) به مادرش در هنگامي كه در شكم بود و او را به صبر دعوت مي كرد و اين از نشانه هاي مقام ولايت است.
19) حضرت صدیقه زهرا رضی الله عنه مانند امیرالمومنین و فرزندان معصومش در بدو ولادت لب به شهادت گشود و این از وظایف ویژه است. استاندار استان.
20) اشتراک فاطمه علیهاالسلام با پدر و دختر و فرزندانش در علم به آنچه در گذشته بوده و در آینده و آنچه تا قیامت نخواهد بود و این علم منحصر به آن است. اولیای خدا و داشتن چنین علم از نشانه های حکومت است.
21) فاطمه (س) مانند ائمه اطهار (ع) از مادری پاک و معصوم متولد شد.
22) بلوغ حضرت رقیه زهرا (س) به اندازه ائمه اطهار است، هر روز به اندازه یک ماه و هر ماه به اندازه یک سال است. در اینجا ممکن است رشد روحی و معنوی باشد، نه رشد جسمانی، به هر حال هر معنایی که در مورد ائمه اطهار علیهم السلام تصور می شود، همان فاطمه علیها السلام است.
23 هنگامی که فاطمه (س) به دنیا آمد، نور او تمام خانه های مکه را از مشرق و مغرب فرا گرفت، چنان که در ولادت پیامبر اکرم (ص) همه جهان به نور مبارکش منور شد، گویی از نور. خدای متعال و اهل آسمان و زمین به فرشتگان و همه حیوانات بشارت داد و فرمود: اینک که انسان به عنوان نور جهان متولد شد و او عامل آفرینش جهان و عالم است. جهان علت خلقت همه موجودات.
24) هنگامی که حضرت زهرا (س) خدیجه (س) به دنیا آمد، فرشتگان بشارت دادند و ولادت آن حضرت را به یکدیگر تبریک گفتند، همانطور که میلاد پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) را به هر یک تبریک گفتند. دیگر. دیگر.
25) محبت فاطمه علیهاالسلام – مانند محبت شوهر و فرزندانش – بر همگان واجب است، حتی بر رسول خدا (ص).
26) اشتراک حضرت زهرا (س) و مقام و منزلت ایشان با پدر و همسر و فرزندان در قبه الوسیله یا مرتبه بهشتی الوسیله.
27) اشتراک حضرت فاطمه (س) با پدر و شوهر و فرزندان (ع) در گنبد نوری که در زیر عرش برمی خیزد و جز پنج نفر (ع) احدی به آن درجه نمی رسد و این مقام است. . جدا از رتبه، ابزاری است که قبلاً ذکر شد.
28) ورود پنج نفر (علیه السلام) به بهشت ​​قبل از همگان – در حالی که حضرت فاطمه (علیها السلام) – قبل از پدر و شوهر و فرزندان (علیهم السلام) اولین کسی بود که وارد بهشت ​​شد.
29) فاطمه (علیها السلام) از کلماتی است که آدم (علیه السلام) آموخت و ابراهیم (علیه السلام) با همین کلمه مورد آزمایش قرار گرفت; یعنی با کلمات: محمد، علی، فاطمه، حسن و حسین (ع).
30) حضرت فاطمه (س) از بزرگواران آیه مباهله نازل شده است و طهارت بین چهار نجس قرار می گیرد، یعنی بین محمد و انفسنا (علی) و فرزندان ما (حسن و حسین). ).
31) اهل سنت و شیعه در این امر اتفاق نظر دارند و اتفاق نظر دارند که حکم در اسلام حب یا دشمنی، صلح یا جنگ، لعن و آزار پیامبر اکرم (ص) برای زهرا یکسان است. س) همچنان معتبر و لازم الاجرا است. یعنى اگر کسى با رسول خدا (صلى الله علیه و آله) بدرفتارى کند، یا به او آزار برساند، به او دشنام دهد، مجازاتش محدود کردن یا کشتن او یا کفر اوست، مانند حضرت زهرا (علیها السلام). ) با پیامبر اکرم (ص). ) یکسان و مساوی هستند.
32) مساوات فاطمه (س) با علی (ع) در کیفیت و ارزش معنوی، اگر فاطمه (س) خلق نمی شد، برای علی (ع) برابری نبود و اگر علی (ع) وجود داشت. آفریده نشده، فاطمه در این دنیا مانند آن را ندارد.
33) علما و علما چنین فتوا داده اند که هرکس با پیامبر (ص) یا علی (ع) دشمنی کند کافر است. فاطمه (س) نیز در این مورد با پدر و شوهرش شریک است و مشمول این حکم است.
34) انسانها از حضرت آدم تا آخر عمر، مانند پیامبر اکرم (ص) و امیرالمومنین (ع) و فرزندان معصومش (علیهم السلام) منبع و مرجع توسل همه پیامبران هستند. توسل به حضرت صدیقه زهرا (س). از زمانی که آدم خلق شد و جبرئیل به او آموخت که به پنج نفر (علیهم السلام) روی آورد و از آنها در پیشگاه پروردگار بی همتا درخواست اجابت دعای او و رفع مشکلاتش را داشت، وظیفه فرزندان آدم شد. پاک کردن
35) حضرت فاطمه علیهاالسلام در فضایل سوره هلاتی با امیرالمؤمنین و حسنین علیهما السلام شریک شد.
36 حضرت فاطمه (س) در هنگام ولادت، حورالعین و زنان بلندپایه ای را که از جانب پروردگار به سوی او فرستاده شده بود، می شناخت و پیش از آنکه به او سلام کند، یکی یکی آنها را خطاب می کرد. از این نوشتار معلوم می شود که دیدار و آشنایی حضرت زهرا (س) با آنان بی سابقه نبوده و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به دور دنیا سفر کرده و آن فرشتگان را در راه خود دیده و می شناسد.
37) پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با صراحت کامل می فرماید: خدای مستعد و بزرگوار یک بار به زمین نظر کرد و مرا از بار اول و آخر و بار دوم به علی و بار سوم برگزید. فرزندان معصومش و در چهارم زهرا. س) را از میان تمام زنان جهان از اولین تا آخرین انتخاب کرد.
38) بزرگترین مقام شفاعت در روز قیامت را حضرت صدیقه زهرا سلام الله علیها برابر پیامبر و امیرالمؤمنین (ع) به تنهایی و به تنهایی دارد.
39- در روز قیامت منبری از نور برپا می‌شود که پیامبر (ص) بر آن می‌نشیند و در آنجا که جبرئیل و پیامبر و بزرگان جمع می‌شوند، خداوند برکت می‌دهد و مقام زهرا (س) را بالا می‌برد. ، پدر و همسر و فرزندان معصوم خود را به مردم محشر معرفی کرد و هنگامی که فاطمه علیهاالسلام بر پله های محشر وارد شد، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله او را ندا داد: ای اهل محشر، چشمان خود را پایین بیاورید تا فاطمه بگذرد. “
40) همانطور که برتری حضرت رسول (ص) بر انبیا و فرشتگان و فرشتگان با تحقیق و تحقیق در روایات صحیح ثابت شده است، به همین ترتیب، برتری حضرت زهرا (علیها السلام) بر همه مخلوقات اعم از انس و جن نیز به اثبات رسیده است. و فرشتگان مکتوب و تأیید شده اند.

نقل از «فاطمه الزهرا (سلام الله علیها)» علامه محمدامینی نجفی، ص 379-338
انتشارات استقلال، ۱۳۷۶

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا