علم و تکنولوژی

چه کسانی باید در خوردن ترشی یا شور احتیاط کنند؟

مصرف ترشی یا نمک بستگی به وضعیت سلامتی فرد دارد یا اینکه بیماری عفونی در فرد وجود دارد و سوال این است که چه کسانی باید در مصرف این غذاها دقت کنند؟

به گزارش تکنونامه، وقتی نوبت به زمستان سال می شود این سوال پیش می آید که ترشی سبزی و نمک بخوریم؟ پاسخ این سوال به شرایط جسمانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال: افراد مبتلا به بیماری هایی مانند بیماری معده، اسهال، بیماری های کلیوی یا قلبی و فشار خون، کدو و نمک کمتری مصرف کنند، اما سایر افراد بدون بیماری خاص می توانند آن را به ترتیب بخورند. با غذا

لازم به ذکر است که نه تنها در مصرف ترشی سبزی، بلکه در مورد سایر مواد غذایی، زیاده روی در مصرف آن خطرناک است.

سبزیجات ترشی و نمک حاوی فیبر و باکتری های مفیدی به نام پروبیوتیک ها هستند که به میزان زیادی از سلامت و عملکرد سیستم گوارش و روده ها حمایت می کنند.

تنها دو نکته مهم در مورد مصرف ترشی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. گاهی در تهیه ترشی و نمک از نمک دریا استفاده می شود اما چون نمک دریا حاوی فلزات سنگین است خطرناک و سرطان زا است بنابراین بهتر است در تهیه ترشی و نمک از نمک یددار بسته بندی شده استفاده شود.

به گفته دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، کلم، نمک را در ظرف کوچکی آماده کرده و پس از باز کردن درب آن در یخچال نگهداری کنیم تا از رشد کپک جلوگیری شود. کپک مانند گیاهی است که ریشه در کدو دارد، دیده نمی شود و نباید مصرف شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا