علم و تکنولوژی

چگونه نشانه‌های اختلال روان را تشخیص دهیم؟

تشخیص علائم بیماری روانی آسان نیست زیرا ممکن است در افراد مختلف متفاوت ظاهر شود و همچنین ممکن است اختلال روانی مشابه مجموعه علائم کاملاً متفاوتی در افراد باشد.

به گزارش تکنونامه، اختلالات روانی ممکن است در برخی از افراد با علائم بیش از حد معمول وجود داشته باشد، در حالی که برخی دیگر ممکن است نتوانند فعالیت های روزانه را به درستی انجام دهند، اما برخی از علائم رایج وجود دارد که افراد هنگام تشخیص علائم یک مشکل سلامت روان باید از آنها آگاه باشند.

اختلالات روانی می توانند بسیار پیچیده و منحصر به فرد باشند. این اختلالات اغلب در افراد مختلف به روش های مختلف بروز می کند. اگر با بیماری روانی دست و پنجه نرم می کنید، مهم است بدانید که تنها نیستید. میلیون ها نفر با همین مشکل وجود دارند که می توانید از یک درمانگر یا مشاور کمک بگیرید.

تعدادی از علائم رایج وجود دارد که می تواند به تشخیص اختلالات روانی کمک کند. هندوستان تایمز به برخی از آنها اشاره می کند:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است از فعالیت های اجتماعی کناره گیری کنند، در خواب مشکل داشته باشند یا علاقه خود را به چیزی که زمانی از آن لذت می بردند از دست بدهند.

افراد مضطرب ممکن است در تمرکز مشکل داشته باشند، ممکن است احساس ناخوشی یا بی قراری داشته باشند و ممکن است علائم فیزیکی مانند افزایش ضربان قلب یا تعریق داشته باشند.

برخی ممکن است تغییراتی در خلق و خو یا سطح انرژی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در تمرکز یا خوابیدن مشکل داشته باشند.

اختلالات روانی می تواند بر روال روزمره، روابط، وظایف یا حتی ابتدایی ترین وظایف ما تأثیر بگذارد. صرف نظر از شدت بیماری، اختلالات روانی به طور کلی بر کیفیت زندگی جسمانی، روانی و کلی فرد تأثیر می گذارد.

کارشناسان بر لزوم کاهش انگ مرتبط با اختلالات روانی و کسب دانش بالاتر تاکید می کنند: کمک به درمان بیماری های روانی مایه شرمساری نیست و می تواند دنیایی را در کیفیت زندگی ایجاد کند. درمان علائم این اختلالات به افراد کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشند و زندگی کامل و شادی داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا