علم و تکنولوژی

چگونگی حضور مادران باردار در مراکز درمانی در شرایط کرونا

آموزش

با شیوع کروناویروس و اینکه یکی از آسیب پذیرترین مادران باردار است ، نگرانی وجود دارد که ممکن است آنها به مراکز پزشکی و بیمارستان مراجعه کنند. یکی از جدی ترین نگرانی ها این است که ممکن است با مراجعه به بیمارستان به بیماری های قلبی مبتلا شوند.

در حالی که گروه های مختلف و جراحی های غیر ضروری در طول اپیدمی کرونا به تأخیر افتاده اند ، زایمان ها و جراحی های طبیعی برخی از مواردی است که باید با گذشت زمان انجام شود و هیچ تغییر قابل توجهی در طول زمان انجام نشده است.

در این رابطه ، دکتر. دکتر آتوسا کریمی – عضو مرکز باروری و سقط جنین ابن سینا در مصاحبه با تکنونامه ، دکتر. وی گفت: “وزارت بهداشت دستورالعملی را برای کاهش احتمال انتقال کروناویروس از افراد آلوده صادر کرده است.” بنابراین ، زنانی که هنگام تولد به بیمارستان می روند ، می توانند از این موضوع آگاه باشند که موضوعات بهداشتی در حال بررسی است. حفظ فاصله مناسب بین بیماران ، استفاده از پرسنل برای محافظت از صورت ، چمدان اضافی ، کفش اضافی و غیره در هنگام تولد طبیعی یا در اتاق عمل بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه خطر ابتلا به بیماری عروق کرونا ویروس قلب تنها در هنگام مراجعه به بیمارستان هنگام تولد زیاد نیست ، افزود: نمی توان زمان تولد به ویژه تولد را تغییر داد. پس از درد ، زایمان طبیعی شروع می شود ، بنابراین زایمان پس از جراحی بای پس عروق داخل وریدی نمی تواند انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه زنان باردار باید از مراجعه منظم به کلینیک ها و مراکز درمانی خودداری کنند ، گفت: بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. حتی اکنون ، بیشتر متخصصان زنان از طریق تلفن با بیماران خود ارتباط برقرار می کنند. بهتر است زنانی که قصد دارند زایمان طبیعی داشته باشند براساس آنچه در اتاق آموزش زنان انجام داده اند به بیمارستان بروند و توصیه های پزشک را فقط در صورت واقعی بودن درد دنبال کنند.

کریمی گفت: “همه زنان باردار باید از علائم هشدار دهنده آگاهی داشته باشند.” علائمی مانند زخم مثانه ، فشار خون بالا و غیره برخی از موارد اضطراری است که باید با پزشکتان در میان گذاشته شود و اگر پزشک آن را مناسب تشخیص داد ، باید به بیمارستان مراجعه کنند. زیرا ممکن است سلامتی شما و کودک شما در آینده خراب شود.

وی افزود: به مادران باردار که استرس ندارند توصیه می کنم و هنگام خروج از خانه از ماسک و دستکش استفاده کرده و در صورت بروز اورژانس میزان مراجعه آنها را کاهش می دهند. اطمینان حاصل کنید که کلیه کارمندان بیمارستان برای حفظ سلامت بیماران سعی در پیروی از پروتکل های بهداشتی دارند. بنابراین ، در صورت لزوم از مراجعه به مرکز پزشکی غافل نشوید.

پایان متن

دکمه بازگشت به بالا