عمومی

چین به مسابقات نظامی وستوک دریای ژاپن پیوست

ناوگان نیروی دریایی چین به رهبری بزرگترین ناوشکن این کشور در رزمایش مشترک شرکت می کند نیروی دریایی چین و روسیه در دریای ژاپن.

به گزارش شینهوا: به نقل از وب سایت ساوت چاینا مورنینگ پست، نیروی دریایی چین ناوشکن تایپ 055 نانچانگ، ناو جنگی تایپ 054 را اعزام کرد.یانک و ناو تدارکاتی تایپ 903 دانگ پینگو برای انجام رزمایش مشترک پدافند هوایی با نیروی دریایی روسیه در شنبه. در دریای ژاپن..

روز یکشنبه، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن گفت که مطمئن نیست که آیا در مراسم پنجاهمین سالگرد برقراری روابط چین و ژاپن عادی خواهد بود یا خیر.

روابط چین و ژاپن تحت تأثیر تنش بین پکن و واشنگتن قرار گرفته است.

روابط دو کشور به ویژه پس از سفر خانم نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان که چین آن را بخشی از قلمرو خود می داند، به شدت متشنج شده است. پکن در پاسخ به این سفر آزمایش موشکی بی سابقه ای تایوان انجام داد و این 5 موشک در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن سقوط کرد. اما پکن این موضوع را رد کرد و گفت که چین و ژاپن هرگز بر سر مرزهای این منطقه به توافق نرسیده اند.

رزمایشی که در دریای ژاپن برگزار می شود، بخشی از رزمایش وستوک 2022 روسیه است که تا چهارشنبه این هفته ادامه خواهد داشت. ارتش چین بیش از 2000 سرباز را برای شرکت در مسابقات اعزام کرد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا