عمومی

کانون‌های مساجد ظرفیت‌های فرهنگی بزرگی در محلات هستند

آموزش

تکنونامه/لرستان مدیر ستاد اقامه نماز لرستان گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت‌های فرهنگی بزرگی در محلات هستند.

حجت‌الاسلام چراغی هفتم خرداد ماه در دیدار با مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان، اظهار کرد: به همت ستاد اقامه نماز استان برنامه‌های مختلف آموزش در خصوص نماز و مهدویت در مدارس، دستگاه‌های اجرایی، مدارس، نیروهای نظامی، انتظامی، ارتش در سطح استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت‌های فرهنگی بزرگی در محلات هستند، افزود: باید از این ظرفیت برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصص محور در محلات بهره گرفته شود.

چراغی با اشاره به اهمیت توانمندسازی نسل جوان و نوجوان در عرصه‌های اعتقادی و بصیرتی افزود: باید از ظرفیت کانون‌های مساجد در این راستا با برنامه‌ریزی مناسبت بهره‌برداری شود.

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان با اشاره به توطئه‌های فرهنگی دشمنان ادامه داد: آگاهی بخشی و بصیرت افزایی مهم‌ترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است.

وی با اشاره به در پیش رو بودن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تأکید کرد: باید از این فرصت برای ارتقای برنامه‌های فرهنگی و اعتقادی در مساجد بهره گرفت.

چراغی از همکاری ستاد اقامه نماز با برنامه‌های ستاد کانون‌های مساجد لرستان خبرداد و افزود: لازم است با همکاری و همفکری برنامه‌های مناسب و فرهنگی در مساجد و محلات مختلف شهری و روستایی برگزار شود.

مسئول ستاد اقامه نماز لرستان خاطرنشان کرد: با همکاری مدیران کانون‌های مساجد دوره‌های آموزشی در خصوص نماز، ترغیب کودکان و نوجوانان به اقامه نماز اول وقت و مهدویت با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید توانمند برگزار می‌شود.

وی افزود: دوره‌های آموزشی، شامل دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت در مساجد و با همکاری کانون‌های فرهنگی هنری برگزار می‌شود.

چراغی بیان کرد: دوره‌های آموزشی در مرحله اول برای مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و در گام‌های بعد برای جامعه هدف مدیران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید محتوا در عرصه الکترونیک و غیر الکترونیک از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز است، اظهار کرد: تاکنون بالغ بر ۲۰۰۰ عنوان کتاب توسط ستاد اقامه نماز کشور چاپ شده که براساس این کتب مسابقات فرهنگی در سطح استان‌ها برگزار می‌شود.

چراغی افزود: تولید محتوا از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز است که می‌توان از ظرفیت‌های مجازی کانون‌های مساجد برای بازنشر این محتواها بهره گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا