علم و تکنولوژی

کاهش استرس امتحان با مصرف گردو

بر اساس یک گزارش شفاف، بر اساس نتایج دانشگاه استرالیای جنوبی، مصرف گردو به مقابله با اثرات استرس تحصیلی بر بدن و ذهن کمک می کند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که دانشجویان می توانند از افزودن گردو به برنامه غذایی روزانه خود به ویژه در هنگام آمادگی برای امتحانات بهره مند شوند.

محققان آزمایشات بالینی را روی دانشجویان مقطع کارشناسی در طول تحصیلات دانشگاهی خود انجام دادند. نتایج نشان می دهد که مصرف گردو با بهبود سلامت روان و شرایط رفاه عمومی مرتبط است.

این تحقیق به شواهدی اضافه می کند که مصرف گردو سلامت مغز و روده را بهبود می بخشد. مطالعات اخیر نشان داده است که اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها، ملاتونین، پلی فنول ها، فولات و ویتامین E (E) موجود در گردو همگی برای مغز و روده مفید هستند.

محققان در این مطالعه اضافه کردند که دانش‌آموزان در طول تحصیل دچار استرس تحصیلی می‌شوند که بر سلامت روان آنها تأثیر منفی می‌گذارد و آنها را به ویژه در طول امتحانات آسیب‌پذیر می‌کند.

محققان گفتند: ما دریافتیم افرادی که روزانه حدود نیم فنجان گردو مصرف می‌کنند، در شاخص‌های سلامت روان بهبود یافته‌اند. مصرف کنندگان گردو همچنین بهبودهای طولانی مدت در بیومارکرهای متابولیک و کیفیت کلی خواب داشتند.

در حالی که دانش آموزان قبل از امتحان افسردگی و افزایش استرس را گزارش کردند، افرادی که گردو مصرف می کردند این مشکلات را تجربه نکردند.

اخیراً سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که حداقل 75 درصد از ناتوانی های سلامت روان افراد زیر 24 سال را تحت تأثیر قرار می دهد.

محققان می گویند مصرف گردو در هنگام استرس می تواند سلامت روان و رفاه عمومی دانش آموزان را بهبود بخشد. همچنین، گردو یک میان وعده سالم و خوشمزه و یک ماده همه کاره در بسیاری از دستور العمل ها برای مبارزه با اثرات منفی استرس تحصیلی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا