علم و تکنولوژی

کاهش روند پیشروی پارکینسون و آلزایمر با زندگی در طبیعت

مطالعه جدید بر اساس بیش از یک و نیم دهه نظارت بر خطر بیماری در میان تقریباً 62 میلیون آمریکایی 65 سال و بالاتر است.

Josham Klempmaker، نویسنده ارشد از دانشگاه هاروارد در بوستون گفت: تحقیقات اخیر نشان داده است که محیط های طبیعی مانند جنگل ها، پارک ها و رودخانه ها می توانند به کاهش استرس و بهبود توجه کمک کنند. علاوه بر این، محیط طبیعی محیطی را برای فعالیت بدنی و تعامل اجتماعی فراهم می کند و ممکن است قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، گرمای شدید و سر و صدای ترافیک را کاهش دهد.

بر اساس گزارش شفاف، تمرکز محققان بر پذیرش افراد مبتلا به آلزایمر و پارکینسون در بیمارستان بود.

Clampmaker گفت: “ما دریافتیم که افرادی که در محیط پیری خود سبزتر هستند، خطر کمتری برای بستری شدن در بیمارستان برای بیماری های عصبی دارند.”

محققان هیچ مدرکی نیافتند که نشان دهد بیمارانی که در مناطقی با پارک ها و آبراه های بیشتر زندگی می کنند کمتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان با بیماری آلزایمر هستند.

اما خطر بستری شدن در بیمارستان در میان افرادی که در مناطقی با پوشش گیاهی بیشتر زندگی می کنند کمتر است.

محققان دریافتند که به ازای هر 16 درصد افزایش در مدیریت پارک، خطر بستری شدن در بیمارستان برای پارکینسون 3 درصد کاهش می یابد.

وی افزود: زندگی در نزدیکی یا اطراف مناطق سبز و آبی ممکن است تأثیر مثبتی بر سلامتی داشته باشد. از جمله میزان آلودگی، استرس و صدای کمتر.

تحقیقات نشان می دهد که فضاهای سبز احساسات مثبت افراد مانند شادی را تحریک می کند و احساسات منفی مانند خشم را کاهش می دهد که همه اینها با سطح استرس کمتری همراه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا