عمومی

کدام کشورهای اروپا محدودیت‌های سفر را برداشته‌اند؟

حدود 30 کشور اروپایی محدودیت های سفر را لغو کرده اند. با این حال، برخی کشورها از جمله فرانسه و اسپانیا همچنان به این محدودیت ها پایبند هستند.

به گزارش تکنونامه، اتحادیه اروپا و منطقه شینگن در 13 اکتبر 2020 (13 آنلاین 1399) در حالی که شیوع کرونا رویکردی هماهنگ را برای محدود کردن تردد مسافران بین‌المللی اتخاذ کردند، برخی وضعیت را بهبود بخشیدند. شیوع، از نیمه دوم ژوئن 1401 تا ژوئن 2022، این محدودیت ها به تدریج کاهش یافته یا به طور کلی حذف شده است.

در حال حاضر 30 کشور در اروپا وجود دارند که هیچ محدودیتی برای کووید-19 برای مسافران بین المللی و ترافیک برون مرزی ندارند: آلبانی، اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، کوزوو، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، مولداوی، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، شمالی، رومانی، صربستان، اسلوونی، سوئد، سوئیس و بریتانیا (بریتانیا).

حذف این محدودیت‌ها به این معنی است که بدون توجه به سابقه ایمن‌سازی، گردشگران ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر وضعیت سلامتی خود در مورد کووید-19 از جمله آزمایش PCR نیستند. گواهی واکسن هنوز در این کشورها مورد نیاز نیست، اما این امکان نیز وجود دارد که گواهینامه توسط شرکت هواپیمایی در طول پرواز یا در برخی از استراحتگاه ها، اقامتگاه ها، رستوران ها یا اغلب در یک مرکز بهداشتی یا حمل و نقل عمومی بین شهرها مورد نیاز باشد. درخواست.

اگرچه محدودیت های عروقی در بسیاری از کشورهای اروپایی برداشته شده است، اما هنوز هم شدید است و گاهی اوقات به شدت در سایر نقاط قاره اعمال می شود، از جمله:

استونی: مهاجران خارج از اتحادیه اروپا ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر وضعیت ایمن سازی، گواهی بهبودی یا آزمایش PCR منفی خواهند بود، یا اگر این مدارک را نداشته باشند، به مدت هفت روز ایزوله یا بازداشت خواهند شد.

فنلاند: فقط افراد کاملاً واکسینه شده می توانند از فنلاند بازدید کنند. این مسافران باید ۲۷۰ روز پس از واکسیناسیون دوم، علاوه بر دو دوز تایید شده ملی، واکسن تقویت کننده یا دوز تقویتی دریافت کنند. گردشگران واکسینه نشده مجاز به سفرهای غیر ضروری به فنلاند نیستند. این قوانین احتمالا تا پایان ژوئن برداشته می شود.

فرانسه: اگرچه این کشور محدودیت های سفر را در بسیاری از نقاط کاهش داده است، اما در حال حاضر نیازی به رزرو سند بهداشتی نیست. کووید-19 برای ورود به بسیاری از مکان ها، اما همچنین دسترسی و خروج کسانی که واکسینه شده اند و در همان کشور واکسینه نشده اند اصل و نسب. ، محدودیت هایی وجود دارد. مردم اکنون می توانند پس از دریافت یکی از واکسن های تایید شده این کشور از جمله فایزر / مدرنا / جانسون / آسترازنکا به فرانسه سفر کنند. اخیراً این کشور به گردشگران اجازه می دهد دو دوز سینوفارم و سومین واکسن آسترازنکا یا یک واکسن تایید شده را دریافت کنند. گردشگران واکسینه شده دیگر نیازی به گذراندن آزمایشات PCR ندارند. همچنین استفاده از ماسک در بیمارستان ها و مراکز درمانی اجباری است اما برای سایر مراکز از جمله کافی شاپ، رستوران و مراکز خرید محدودیتی وجود ندارد.

مالت: این کشور به تازگی شرایط قرنطینه را پس از ورود لغو کرده است، اما هر فردی که وارد مالتا می شود باید گواهی واکسیناسیون، اثبات بیماری کووید یا نتایج ضعیف آزمایش PCR داشته باشد.

هلند: همچنین همه گردشگران را از ورود به هلند از خارج از اتحادیه اروپا ممنوع می کند، به جز کسانی که مدرک واکسیناسیون یا گواهی بهبودی از بیماری دارند.

کشور پرتغال: هر فردی که به سرزمین اصلی پرتغال سفر می کند باید مدرک واکسیناسیون، گواهی سلامت کووید یا نتیجه آزمایش PCR منفی را ارائه دهد. با این حال، دو منطقه توریستی مادیرا و آزور بدون توجه به وضعیت تیراندازی برای گردشگران و گردشگران، تمام محدودیت های خود را برداشته اند.

اسلواکی: در صورت ارائه گواهی پزشکی یا منفی بودن واکسن یا آزمایش PCR، مقامات به بازدیدکنندگان اجازه ورود می دهند.

اسپانیا: این کشور اخیراً محدودیت های کرونا را برای مسافران در اتحادیه اروپا لغو کرده است. با این حال، گردشگرانی که از خارج از منطقه وارد اسپانیا می شوند باید مدرک ایمن سازی، بهبودی از کووید یا آزمایش PCR منفی را ارائه دهند. دقت تست های PCR و آنتی ژن به ترتیب 72 و 48 ساعت بود. کسانی که با هواپیما یا قایق به اسپانیا سفر می کنند باید قبل از حرکت فرم سلامتی خود را تکمیل کنند، مگر اینکه دارای گواهی کووید از اتحادیه اروپا یا گواهی معادل آن باشند که توسط اتحادیه به رسمیت شناخته شده است. در اسپانیا استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی همچنان اجباری است.

این قوانین به دلیل وضعیت ناپایدار ویروس کرونا رفع نشده و ممکن است به روز شوند. اتحادیه اروپا به دلیل شیوع بیماری عروق بیماری کرونا قلب و واکسیناسیون برخی از کشورها را در لیست قرمز قرار داده است که در آن محدودیت های خونی همچنان پابرجاست، البته اخیراً اعلام شده است که این محدودیت ها برداشته می شود از جمله بحرین، شیلی. ، رواندا و اروگوئه هم حذف خواهند شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا