علم و تکنولوژی

کرونا در کشور کنترل شد / زیرساخت‌های مقابله با کرونا همچنان برقرار باشد

معاون وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت کنترل کرونا در کشور گفت: بازرسی‌های ویژه از بیمارستان‌های کرونا و زیرساخت‌های آماده برای مقابله با ویروس کرونا در مراکز بهداشتی باید ادامه پیدا کند، زیرا باید برای هر اتفاقی آماده باشیم.

به گزارش تکنونامه، دکتر سعید کریمی در گردهمایی دستیاران پزشکی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، با اشاره به عملکرد خوب وزارت بهداشت در کنترل شیوع کرونا، گفت: سلامت، بیماری کرونا کنترل می شود و. امروز با تلاش وزارت بهداشت در ایمن سازی عمومی، تعداد مرگ و میرهای متعدد عروق بیماری کرونا در هفته های اخیر به صفر رسیده است که افتخار بزرگی است.

وی با بیان اینکه اپیدمی بیماری عروق بیماری کرونا در سراسر کشور تمام نشده است و ما خواستار آن هستیم، گفت: مردم باید قوانین را رعایت کنند.

دکتر کریمی از دستیاران پزشکی کشور می‌خواهد که کنترل مضاعفی بر بخش‌ها و زیرساخت‌های آماده مبارزه با ویروس کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی داشته باشند، زیرا باید برای هر چیزی آماده باشند.

معاون وزیر بهداشت به تاثیر روانی شیوع بیماری عروق بیماری کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید به سلامت روان توجه بیشتری شود، چراکه گزارش شده است که بیماری های روانی، افسردگی و اضطراب بعد از بیماری عروق بیماری کرونا قلب افزایش می یابد. مرض.” در درمان ثانویه هم باید این زمینه را برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به قانون نوجوانان گفت: مرکز رویای سطح 2 به زودی برای اولین بار در کلینیک تخصصی دانشگاه پزشکی با متخصص اورولوژی، متخصص زنان و زایمان و حداقل یک آزمایشگاه راه اندازی می شود زیرا طبق قانون از مردم هر دانشگاه باید یک مرکز عقیم سازی سطح داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم توسعه خدمات دندانپزشکی گفت: اگر بخواهیم خدمات دندانپزشکی کشور را توسعه دهیم باید در 270 کلینیک تخصصی و تخصصی خدمات دندانپزشکی ارائه کنیم. در حال حاضر 17 خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار دارند و قصد داریم تعداد قابل توجهی از خدمات دندانپزشکی دیگر را نیز پوشش دهیم.

کریمی با تاکید بر لزوم تشکیل فرآیند الکترونیکی پزشکی معاونت خاطرنشان کرد: باید سامانه یکپارچه ای ایجاد کنیم تا معاونت پزشکی الکترونیک بتواند سوابق تجهیزات، عملکرد و نیروی انسانی را صادر کند. همچنین یک سیستم پیگیری پزشکی برای نگهداری سوابق بیمارستان ها، پزشکان و افراد و همچنین مزایا راه اندازی خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت افزود: مراکز جراحی محدود از پایان تیرماه اعتبار می گیرند.

به گزارش وب دا، کریمی گفت: توانبخشی یکی از اولویت های معاونت درمان و مقوله مهمی است و در نظر گرفتن بخش ها و تخت های توانبخشی برای بیمارستان های دارای تخت های زیاد بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا