علم و تکنولوژی

کشف بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار قلم داروی قاچاق و غیرمجاز از داروفروشان آنلاین

رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات کلان تهران از جست و جو خبر داد بیش از یک میلیون و 400 هزار انواع مواد مخدر در اینترنت توسط افراد سودجو کشف شد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت وگو با تکنونامهوی در خصوص برخورد فتا با قاچاق و خرید اینترنتی مواد مخدر گفت: بر اساس قوانین، خرید و فروش مواد مخدر از طریق اینترنت جرم است و پلیس آن را حل می کند. خرید دارو همانطور که چندین بار اشاره شد باید از طریق داروخانه معتبر تهیه شود تا محل خرید آن شناسایی و پیگیری شود.

وی گفت: در زمان شیوع بیماری عروق کرونا، مقداری سود در اینترنت از مردم افزایش یافته است. گروه های دیگر نیز داروهای تقلبی می فروشند.

رئیس پلیس فتای تهران با بیان اینکه پلیس فتای تهران طرح ویژه ای را برای مقابله با خرید و فروش مواد مخدر اجرا کرده است، گفت: وارد اینترنت شوید و متخلفان این حوزه را رفع کنید.

معظمی گودرزی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه امسال بیش از یک میلیون و 450 هزار قلم انواع مواد مخدر از جمله داروهای تقلبی، داروهای غیرمجاز، داروهای ضد پیری، قاچاق، خارج از شبکه جاسوسی کشف شد. ، و غیره و ذخیره شد.

وی گفت: در مجموع 26 انبار مواد مخدر کشف شد که از این تعداد 220 مورد دستگیر شدند.خرید و فروش اینترنتی مواد مخدر. تعدادی دیگر از قاچاقچیان مواد مخدر که با وعده فروش مواد مخدر اقدام به فریب شهروندان می کردند دستگیر و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فهوه استان تهران ارزش مواد مخدر کشف شده را 700 میلیارد کیپ اعلام کرد و گفت: دستگیر و همراه با رسیدگی به پرونده به دادسرا معرفی و مواد کشف شده تحویل دستگاه قضایی شد. تصمیمات لازم

پیش از این سردار مهدی حاجیان سخنگوی فرماندهی انتظامی کشور با اعلام نظارت برخط هدف مقابله با فروش داروهای غیرمجاز، تقلبی و غیره را اعلام کرد و گفت: مواد مخدر از جمله موارد فروش است. با تشخیص و تجویز باید پزشک و فروشنده شناخته شود، بنابراین خرید و فروش دارو در فضای مجازی ممنوع است. در این میان، پلیس بین‌الملل عملیاتی را در سراسر جهان برای یافتن قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر آغاز کرده است. پیوست‌های غیرقانونی و جعلی در اینترنت. این عملیات موسوم به «پنجیا» هرازگاهی و در مقاطع مختلف بدون اعلام قبلی در سراسر جهان انجام می شود که در این حوزه پلیس فتای کشورمان به کشف قابل قبول و مهمی دست یافته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا