عمومی

کشف صندلی تاشو قرون‌وسطایی از یک گور

باستان شناسان هنگام حفاری یک مقبره قرون وسطایی یک صندلی تاشو کشف کردند.

به گزارش تکنونامه، به نقل از ریشه های باستانی، آسایش در زندگی پس از مرگ ظاهراً در قرون وسطی دغدغه بوده است. گورستان‌ها می‌توانند ویژگی‌های فرهنگی و ارزش‌های مختلف مردم را در گذشته آشکار کنند، بنابراین منبعی غنی برای باستان‌شناسان و مورخان هستند.

باستان شناسان یک صندلی تاشو آهنی را در مقبره یک زن قرون وسطایی کشف کردند. این صندلی مربوط به سال 600 میلادی است و دومین اثر مشابهی است که تاکنون در آلمان کشف شده است.

این گور در ایالت «بایرن» آلمان قرار دارد، باستان شناسان به جز صندلی های تاشو، آثار تاریخی دیگری نیز کشف کرده اند.

ابعاد این صندلی تاشو کمیاب 70 در 45 سانتی متر است و یکی از 29 صندلی تاشو است که در قبرهای قرون وسطایی در اروپا یافت می شود.

یک صندلی تاشو قرون وسطایی در دفن پیدا شد

به گفته کارشناسان، صندلی های تاشو آهنی و مسی از قدیم الایام با شواهدی از تولید در دوران رومیان تولید می شد و در آن زمان نمادی از افتخار، قدرت و اعتبار اجتماعی به شمار می رفت.

حتی در خارج از اروپا و در دوران باستان، یک صندلی تاشو باشکوه در مقبره فرعون توت عنخ آمون مصر باستان کشف شد که از آبنوس و عاج ساخته شده بود و قدمت آن به سال 1327 قبل از میلاد می رسد. این نوع صندلی اولین بار در حدود 1400 سال قبل از میلاد در شمال اروپا ساخته شد.

این نوع صندلی اغلب به عنوان یکی از وسایل دفن همراه با جسد در قبر زن قرار می گیرد. کشف چنین صندلی در قبر «بایرن» حکایت از جایگاه اجتماعی بالای این زن دارد.

البته در قبر این زن که حدود چهل تا پنجاه سال سن داشت، علاوه بر این صندلی، اقلام دیگری مانند گردن بند با مهره های کوچک شیشه ای، کمربند و کمربند و مرواریدهای درشت نیز کشف شد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا