علم و تکنولوژی

کلاغ‌ها در سوئد ته‌سیگار جمع می کنند/ عکس

اکنون استارتاپ سوئدی می خواهد از خرد کلاغ ها برای حل مشکل سیگار کشیدن خیابانی استفاده کند. به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین، تیمی از شرکت Corvid Cleaning در حال آموزش کلاغ ها برای جمع آوری ته سیگار از خیابان ها هستند.

این شرکت دستگاهی ساخته است که بادام زمینی را پس از زایمان به کلاغ ها می رساند. به گفته کریستین گونتر هانسن، این روش هزینه جمع آوری زباله های خیابانی را تا 75 درصد کاهش می دهد.

به گزارش گاردین، «سوئد را مرتب نگه دارید» تخمین می زند که سالانه بالغ بر یک میلیارد نخ سیگار خیابانی در سوئد وجود دارد که 62 درصد از کل زباله های این کشور را تشکیل می دهد.

تنها در شهر S Sud dert لیه لیه، در جنوب غربی استکهلم، سالانه 20 میلیون کرون (حدود 2 میلیون یورو) برای پاکسازی جاده ها هزینه می شود. اکنون پروژه های ذخیره سازی تنباکوی دام در این شهر به صورت آزمایشی اجرا می شود.

توماس ترنستروم که جمع‌آوری زباله در شهر S Sud dert لیه لیه را مدیریت می‌کند، می‌گوید: «خیلی جالب است که ما می‌توانیم به کلاغ‌ها بیاموزیم که سیگار را از خیابان بردارند، اما نمی‌توانیم به مردم یاد بدهیم که ته سیگار را در خیابان نریزند».

46

دکمه بازگشت به بالا