علم و تکنولوژی

کودکان در گوگل محدودتر شدند!

به گزارش Gizmodo، گوگل فروشگاه آنلاین Play Store را تغییر داده است تا از مشکلی که برخی خانواده ها با آن مواجه هستند جلوگیری کند. در حین استفاده از برنامه، کودکان ممکن است هزاران دلار را برای خریدهای درون برنامه ای بدون اجازه والدین خرج کنند (این اتفاق چندین بار در بازی Fortnite رخ داده است و دلیل جریمه سنگین Epic Games است).

ویژگی‌های کنونی سرویس‌های خانواده Google به والدین امکان می‌دهد کنترل کنند که آیا فرزندانشان می‌توانند محتوای پولی بخرند و خریدهای درون برنامه‌ای انجام دهند. در قالب سیستم Google، کودکان درخواست‌هایی را برای والدین ارسال می‌کنند و تا زمانی که والدین تأیید نکنند، نمی‌توانند خرید کنند. پس از خرید، رسید برای والدین ارسال می شود.

گوگل اعلام کرد که ویژگی مورد بحث در دستگاه‌های اندرویدی برای افرادی که والدینشان نوع خاصی از پرداخت را از قبل تعیین کرده‌اند در دسترس است. به لطف تغییرات جدید، والدین می توانند ببینند فرزندانشان به دنبال خرید چه چیزی هستند. آنها همچنین می توانند روش پرداخت را کنترل کنند. علاوه بر این، والدین می‌توانند به جزئیات بیشتری درباره برنامه‌های مورد علاقه فرزندشان دسترسی داشته باشند.

گوگل محدودیت های بیشتری برای دسترسی کودکان به اینترنت قرار داده است

سرویس Family Link گوگل از سال 2017 راه اندازی شده است و به والدین اجازه می دهد تا برنامه ها و مدت زمانی که فرزندانشان از تلفن هایشان استفاده می کنند نظارت کنند. چند ماه پیش، Google Family Link را دوباره طراحی کرد و یک کنترل پنل جدید اضافه کرد تا به والدین اجازه دهد استفاده از تلفن یا برنامه‌های خاص را محدود کنند.

Family Link یک برگه داخلی برای بررسی برنامه‌های دانلود شده، درخواست‌های خرید و ردیابی سایت‌های مسدود شده دارد. والدین می‌توانند مکان فرزندشان را به‌طور هم‌زمان از طریق Family Link ردیابی کنند.

227227

دکمه بازگشت به بالا