علم و تکنولوژی

گجت پوشیدنی از فشار خونی ها مراقبت می کند

اندازه گیری فشار خون نه تنها دشوار است، بلکه همیشه دقیق نیست. در همین راستا Aktiia دستگاه های پوشیدنی را برای این منظور طراحی کرده است.

این محصول در سال 2021 در کشورهای انگلستان، سوئیس، آلمان، اتریش، فرانسه، ایرلند و ایتالیا عرضه خواهد شد. اما حضور در نمایشگاه کالاهای مصرفی ایالات متحده در CES2022 نیز این محصول را معرفی کرد و از حضور ایالات متحده نیز خبر داد.

ابزار پوشیدنی فشار خون کاربر را اندازه گیری می کند

بخش سخت افزاری سیستم Actia شامل یک دستبند است که می تواند به طور دائم روی مچ دست بسته شود. این دستگاه از فرآیندی به نام فوتوپلتیسموگرام (فتوپلتیسموگرام) برای انتشار پالس نور سبز استفاده می کند که از پوست عبور کرده و به رگ زیر می رسد.

با تجزیه و تحلیل بازتاب نور در گیرنده نور زیر بغل، می توان تغییر قطر رگ را در هر ضربان قلب تعیین کرد. در مرحله بعد از این اطلاعات برای محاسبه فشار خون کاربر استفاده می شود. داده ها به یک برنامه تلفن همراه منتقل می شود که سابقه فشار خون کاربر را حفظ می کند. به این ترتیب پزشکان این افراد نیز می توانند تغییرات علامت را در طول زمان بررسی کنند.

این دستگاه می تواند روزانه 50 قرائت خودکار در روز و شب و همچنین حالت های مختلف بدن را انجام دهد.

این در حالی است که فشارسنج‌های سنتی کمتر می‌خوانند و بدن باید در موقعیتی باشد تا از آن استفاده کند.

آکیتا در حال حاضر در اروپا در حال آزمایشات بالینی است و به زودی با همکاری بیمارستان زنان و بریگام (یکی از شرکت های تابعه دانشگاه هاروارد) در ایالات متحده آزمایش خواهد شد.

46

دکمه بازگشت به بالا