عمومی

گزارش| جنگ اوکراین چه زمانی پایان می‌یابد

به گزارش بین الملل فارس، عملیات نظامی روسیه در اوکراین با کشته شدن هزاران نفر در جنگ، تخریب میلیاردها دلار تجهیزات نظامی و تخریب بسیاری از شهرها، وارد پنجمین ماه خود شد.

الجزیره در مقاله ای در وب سایت خود به نقل از جنگ در اوکراین نوشت که پیش بینی ها درباره زمان پایان جنگ در اوکراین بسیار گسترده است. پیش از این، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هشدار داده بود که جنگ ممکن است سال‌ها طول بکشد، زیرا آژانس‌های اطلاعاتی غربی گزارش دادند که توانایی‌های رزمی روسیه در ماه‌های آینده کاهش خواهد یافت.

روسیه پس از تمرکز بر شرق اوکراین، تقریباً تمام استان لوهانسک را ضمیمه کرد و ممکن است به تلاش های خود برای اشغال بقیه استان دونتسک ادامه دهد و این دو استان به منطقه دونباس تبدیل شوند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در سخنرانی خود گفت که عملیات ویژه ارتش روسیه در اوکراین پایانی ندارد و هدف روسیه برای آزادسازی دونباس تغییر نکرده است.

روسیه تصمیم گرفته است به آرامی اما پیوسته در شرق اوکراین حرکت کند.

کنستانتینوس لوکوپولوس، فرمانده سابق ارتش یونان و ناتو در مصاحبه با الجزیره گفت: پس از ناکامی روسیه در ورود به کیف و تغییر استراتژی خود در استقرار نیروها، تمرکز خود را بر بخش شرقی اوکراین و ژنرال روسی گذاشته است. تصمیم گرفته است. آهسته اما پیوسته برو.


پیشروی نظامی روسیه در شرق اوکراین

هفته گذشته اوکراین به نیروهای خود دستور خروج از شهر بزرگ “سورودونتسک” را داد که هدف بمباران روسیه هفته ها مانده است. از سوی دیگر، در حالی که ارتش روسیه اکنون تمرکز خود را بر تصرف لیسیچانسک گذاشته است، روز پنجشنبه از عقب نشینی استراتژیک و استراتژیک از جزیره مار خبر داد.

مسکو گفته است که عقب نشینی از جزیره مارها یک “اقدامی عمدی” بوده و با هدف تقویت تلاش ها برای از سرگیری صادرات غلات و مواد غذایی به بنادر اوکراین بوده است، اما کی یف خروج روسیه از جزیره مار را یک پیروزی دانست و گفت روسیه مجبور به خروج از این جزیره شده است. جزیره جزیره.

بنابراین در حالی که جنگ هنوز ادامه دارد، چقدر احتمال دارد که جنگ ادامه یابد؟

لوکوپولوس معتقد است: جنگ زمانی پایان می یابد که طرف مقابل خواسته های خود را در میدان نبرد و سپس سر میز مذاکره تعیین کند و یا به جای ادامه جنگ، دو طرف به توافق برسند.

آتش بس فوری جنگ بین روسیه و اوکراین غیرقابل تصور است

کارشناسان نظامی می گویند پایان فوری جنگ بین روسیه و اوکراین مانند آن فکر نمی کنم.

وی افزود: من مطمئن هستم که پایان جنگ به این زودی اتفاق نخواهد افتاد.

وضعیت کنونی در میدان نبرد هنوز حاکی از یک جنگ طولانی است، اوکراین مناطق بسیاری را طی هفته ها از دست داده است. اوکراین تمام لوهانسک و نیمی از دونتسک را از دست داد. روسیه همچنین کنترل جنوب اوکراین را به دست گرفته است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که اگر کی یف وارد مذاکرات صلح کنونی شود، فاقد هرگونه تحرک و صلح خواهد بود.

جیمی شی، استاد امنیت و استراتژی در دانشگاه اکستر، بریتانیا، به الجزیره گفت: «روسیه ممکن است بر این باور باشد که اکنون این مزیت را دارد و به حرکت به سمت دونباس ادامه می‌دهد، هرچند آهسته».

علاوه بر این، این وضعیت برای ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، از نظر سیاسی غیرمنطقی است. زیرا در این صورت او به عنوان رئیس جمهوری شناخته می شد که نه تنها در جنگ شکست خورد، بلکه بخش بزرگی از اوکراین را نیز از دست داد.

اگر جنگ اکنون متوقف شود، اوکراین قلمرو پنجم خود را به روسیه از دست می دهد

شیعه، معاون سابق دبیرکل ناتو در این زمینه، در مصاحبه با الجزیره ادامه داد: «اوکراین اکنون نمی تواند متوقف شود، زیرا در این صورت، یک پنجم خاک خود را به روسیه از دست می دهد. اینها شامل بنادر دریایی عمده برای تجارت در دریا، منطقه صنعتی و معدنی دونباس و منطقه است.کشاورزی مهم.

دولت اوکراین همچنین انتظار دارد که به دریافت کمک های نظامی از غرب ادامه دهد و مناسب تر باشد.

اوکراینی‌ها همچنین امیدوارند تسلیحاتی که اخیراً از ایالات متحده و متحدانش غرب دریافت کرده‌اند، به‌ویژه توپخانه‌های دوربرد، به آنها کمک کند تا به ارتش روسیه دست یابند و دوباره منطقه را تصرف کنند.

این کارشناس راهبردی افزود: در حال حاضر حمایت سیاسی از اوکراین در آمریکا و اروپا قوی است و اروپا اجازه نمی دهد کشورها به این اتحادیه وضعیت بدهند.

کشورهای غربی نگران جنگ با روسیه هستند

لوکوپولوس معتقد است که غرب نگران این است که ادامه ارسال سلاح به اوکراین منجر به مرگ آنها شود.جنگ با روسیه. برخی کارشناسان همچنین می گویند پوتین در تشدید جنگ نقش داشته است. در واقع، هر چه جنگ بیشتر طول بکشد، کشورهای غربی میزان تسلیحات خود را به اوکراین کاهش خواهند داد.


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه

او می گوید متحدان غربی برای جایگزینی اوکراین در این جنگ تشکیل شده اند. از دست دادن اتحاد و همبستگی. آنها لحن خود را تغییر دادند و در مورد لزوم آتش بس و آغاز مذاکرات صحبت کردند.

به گفته شیا، دو موقعیت در پیش است. سناریوی اول این است که اوکراین همچنان با حمایت غرب به مبارزه ادامه می دهد. متوقف نشوید، در نهایت روسیه را مجبور کرد که نیروهای خود را از تمام اوکراین خارج کند، به جز شبه جزیره کریمه.

وی خاطرنشان کرد که برای شناخت این وضعیت، ارتش روسیه باید آزاد شود، رهبری روسیه باید تغییر کند، ممکن است کارها زمان زیادی طول بکشد تا به آن دست یابد و توانایی های نظامی بیشتری داشته باشد که اوکراین در حال حاضر دارد. .

سناریوی دوم این است که هر دو طرف به یک توقف رسیده اند و به نبردی با شدت کم در جایی پشت یک سنگر برای چندین سال ملحق شده اند.

وی افزود: مسکو به دادن مناطق تحت کنترل خود به روسیه ادامه خواهد داد و ممکن است برخی از این مناطق را به روسیه بیاورد.

شی معتقد است که سناریوی دوم احتمال بیشتری دارد.

لوکوپولوس همچنین معتقد است که احتمال وقوع جنگی که چند سال ادامه خواهد داشت کم است زیرا هم کرت، هم غرب و هم مسکو نتوانستند این جنگ را برای مدت طولانی ادامه دهند. اگرچه او معتقد بود که پایان جنگ وجود ندارد.

او گفت که آتش بسی که دو کره در سال 1953 به آن دست یافتند، برقرار می شود و منطقه غیرنظامی ایجاد می شود و دو کشور به عنوان دولت های موقت ایجاد می شوند.

در انتهای پیام.


دکمه بازگشت به بالا