علم و تکنولوژی

گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در آموزش پزشکی و کنترل بیماری‌های عفونی

وزیر بهداشت کشورمان در دیدار با وزیر بهداشت پاکستان با اشاره به سند کنترل کرونا توسط ایران گفت: اخیراً در ایران با همکاری مجلس و دولت می‌توانیم سلامت را ارتقا دهیم. پوشش بیمه ای برای 5.4 میلیون گروه کم درآمد تحت پوشش بیمه درمانی رایگان.

به گزارش تکنونامه، در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، پروفسور بهرام عین اللهی در دیدار با عبدالقادر پاتل وزیر بهداشت پاکستان یکی از سیستم های بهداشتی ایران قادر به کنترل بیماری های واگیردار است. بیماری های عفونی در ایران تحت کنترل، ریشه کن و حذف شده اند.

وی با بیان اینکه با توجه به نزدیکی ایران و پاکستان، همکاری‌های دو کشور تقویت شده است، افزود: توسعه بلندمدت و همکاری‌های بلندمدت در زمینه کنترل بیماری‌ها بین دو کشور همگی نیازمند افزایش همکاری‌ها در زمینه بیماری‌های واگیر است. بیماری های هر دو کشور از بین رفته است.

وزیر بهداشت کشورمان گفت: “تامین سلامت مردم اولویت ماست.” علاوه بر همکاری های بهداشتی در کنترل بیماری ها، روابط دو کشور رو به افزایش است سابقا در حوزه پزشکی، ارتباط بین دانشگاه های دو کشور . و تحقیقات مشترک در حوزه سلامت می تواند در دستور کار قرار گیرد.»

وزیر بهداشت پاکستان در دیدار با دکتر عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان از نظام قوی بهداشتی و درمانی جمهوری اسلامی ایران و تعهد بلندمدت کشورمان به سلامت عمومی و مدیریت دولتی قدردانی کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، نشست سالانه سازمان بهداشت جهانی (WHA) با حضور وزیران سازمان جهانی بهداشت در مقر سازمان ملل در ژنو سوئیس برگزار شد. این نشست فرصت خوبی برای تبادل نظر در مورد دستاوردهای بهداشتی است. این انجمن همچنین به موضوعات اولویت های بهداشت جهانی، از جمله مراقبت های بهداشتی اولیه، واکسن ها، واکسن ها، نقش داروها و محیط بهداشتی می پردازد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا