عمومی

گفتگوی بایدن با زلنسکی درباره بسته نظامی

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، اعلام کرد که واشنگتن یک میلیارد دلار کمک امنیتی اضافی از جمله توپخانه و سایر تسلیحات به کیف ارائه خواهد کرد.

بایدن گفت: «به زلینسکی اطلاع داده‌ام که ایالات متحده یک میلیارد دلار دیگر به اوکراین کمک خواهد کرد، از جمله توپخانه، تسلیحات دفاعی ساحلی و همچنین مهمات برای توپخانه و سامانه‌های موشکی پیشرفته».

رئیس جمهور ایالات متحده با تاکید مجدد بر تعهد واشنگتن به جابجایی اوکراین گفت: تسلیحات تجهیزات دفاعی برای عملیات دفاعی اوکراین در دونباس.

بایدن افزود که 225 میلیون دلار کمک های بشردوستانه اضافی به مردم اوکراین شامل آب، دارو و تجهیزات پزشکی، غذا، سرپناه و پول نقد برای خانواده های اوکراینی برای خرید مایحتاج اولیه را اعلام خواهد کرد.

به گفته منابع، در ماه چهارم جنگ در اوکراین، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، لباس نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به این کشور ارسال کرده است.

برخی رسانه‌های بین‌المللی به نقل از منابعی گزارش داده‌اند که انتظار می‌رود کاخ سفید کمک‌های تسلیحاتی جدیدی را در حدود یک میلیارد دلار آمریکا به اوکراین اعلام کند.

به گزارش رویترز، بسته تسلیحاتی جدید شامل سامانه های موشکی ضد کشتی، توپخانه و توپخانه هاویتزر است.

زرادخانه جدید ایالات متحده برای اوکراین در حالی است که وزیر دفاع لوید آستین با شریک خود در بروکسل دیدار می کند.

این بسته از طریق انباشت اقلام دفاعی بیش از تسلیحات ایالات متحده تامین می شود، همچنین در مورد طرح کمک امنیتی اوکراین نیز اعمال می شود.

موشک های ضد کشتی هارپون، رادیو ارتباطات ایمن، تجهیزات دید در شب و آموزش نیز در بسته تسلیحاتی جدید ایالات متحده برای اوکراین پیش بینی می شود.

311311

دکمه بازگشت به بالا