علم و تکنولوژی

گلستان در آینده قطب گیاهان دارویی کشور می شود

تکنونامه/ گلستان اولیاء طب سنتی ایران با استناد به مشخص ترین مرزهای پیش روی استان گلستان در زمینه گیاهان دارویی بدانند: در آینده ای نزدیک استان گلستان به قطب گیاهان دارویی کشور تبدیل خواهد شد. .

دکتر خیراندیش در حاشیه بازدید از کارخانه جهاددانشگاهی استان گلستان در گفت وگو با تکنونامه، با اشاره به اینکه راه اندازی این روستا نشان دهنده تلاش گلستانی ها برای توسعه این فعالیت مهم است، اظهار کرد: این روستا در حال توسعه است. حوزه های استراتژیک، که مطمئناً نیازمند حمایت و نوآوری مداوم هستند بله.

وی با بیان اینکه انتخابات روستا به خوبی برگزار شد، گفت: محل ساخت این روستا کاملاً دور از رانش زمین است و همچنین فاصله خوبی با منطقه کویری ایجاد کرده و به نظر می رسد دستگیر شده است. پای کوه و در مناطق خاص راحت و عاقلانه است.

والدین طب سنتی ایران، تاکید کردند: اکنون با توجه به نیاز به استفاده و مصرف گیاهان دارویی در سراسر جهان و کشورهای خود، به ما اطلاع دهند: در 5 سال اخیر تقاضا برای مصرف افزایش یافته است. با گیاهان دارویی در کشور مواجه خواهیم بود.

خیراندیش با توصیه به پرورش گیاهان دارویی و ایجاد بانک بذر این گیاهان در استان گلستان گفت: جهاددانشگاهی یک نهاد معتبر علمی است که می تواند از نابودی برخی از گیاهان دارویی مفید در این حوزه جلوگیری کند و کمک زیادی می کند.

وی مرزهای روبروی روستای گیاهان دارویی در استان گلستان را کاملا مشخص دانست و تصریح کرد: بدون شک در آینده قطب گیاهان دارویی کشور خواهید شد که به گفته وی برای آن سختی هایی پیش رو دارید. برنامه ها و اقدامات، شما آن را ببینید.

وی با تاکید بر لزوم تلاش برای کاشت انواع گیاهان دارویی در روستای چولستان این روستا، گفت: این کار بیشتر جنبه نمایشی و آموزشی و تلاش برای علاقه مندی دانش آموزان دارد. این رابطه

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا