علم و تکنولوژی

۲۰ طرح تحقیقاتی در حوزه طب سنتی منجر به تولید دارو شد

۲۰ طرح تحقیقاتی در حوزه طب سنتی منجر به تولید دارو شد

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به دوران پاندمی کرونا گفت: در این دوران، ۲۰ طرح تحقیقاتی در حوزه طب سنتی منجر به تولید دارو برای کمک به درمان کرونا شد.

به گزارش تکنونامه، دکتر نفیسه حسینی یکتا، عصر امروز، یکشنبه ۲۹ بهمن ماه با حضور در غرفه تکنونامه در نمایشگاه رسانه‌های ایران در ارتباط با طرح‌های تحقیقاتی طب سنتی در حوزه درمان کرونا گفت: کرونا یک بحران در عرصه سلامت بود. هنگام پاندمی این بیماری در سطح کشور، اظهار نظرهای متعددی در حوزه طب ایرانی در خصوص درمان کرونا مطرح شد.

حسینی یکتا با بیان اینکه هنگام پاندمی کرونا طرح‌های تحقیقاتی متعددی در دانشگاه علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی مطرح شد، گفت: بیش از ۱۲۰ طرح تحقیقاتی در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت واصل شد که از این تعداد بیشتر منجر به تولید داروهای کمک برای درمان بیماری کرونا منجر شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا