۲ میلیون انگلیسی از علائم کووید طولانی رنج می‌برند

بهداشت |سلامت

نتایج یک مطالعه پزشکیِ جدید در انگلیس نشان داده است ۲ میلیون نفر در سراسر انگلیس و اسکاتلند همچنان از علایم کووید طولانی رنج می‌برند و ۳۸۱ هزار نفر از این افراد، فعالیت‌های روزانه خود را محدود کرده‌اند.

به گزارش تکنونامه، بر اساس مطالعه «اداره ملی آمار انگلیس» که با همکاری آژانس امنیت سلامت این کشور انجام شده است، حدود ۵۱ درصد از ۱۳۹ هزار نفری که به پرسشنامه‌های پژوهشگران این اداره پاسخ گفته‌اند، اعلام کرده‌اند پس از دو سال همچنان دارای علایم کووید هستند و ۷۱ درصد هم خبر داده‌اند که علایم این بیماری پس از یک سال برطرف شده است.

بر اساس نتایج این مطالعه، پنج درصد از افرادی که در گروه سنی ۴۵ تا ۵۴ سال به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، از علایم کووید طولانی رنج برده‌اند که بیشترین رقم در بین گروه‌های سنی است.

این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که نرخ زنانی که علایم بیماری کرونا را گزارش کرده‌اند ۲۰ درصد بیشتر از مردان است.

به گزارش رویترز، کووید طولانی یکی از عوامل افزایش جمعیت غیرفعال در انگلیس بوده که از زمان همه‌گیری کرونا حدود ۷۰۰ هزار نفر به آن افزوده شده است.

داده‌های سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد انگلیس بیش از ۲۳۰ هزار مرگ ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده که این رقم مشابه آمریکا و ایتالیا و بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا