۲ واحد صنعتی دانش‌بنیان و فناور بانوان کارآفرین در چناران به بهره‌برداری رسید

خانواده |سئو |صنعت

تکنونامه/خراسان رضوی آیین بهره‌برداری از دو واحد صنعتی دانش‌بنیان و فناور بانوان کارآفرین با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در شهرک صنعتی چناران برگزار و از یک واحد صنعتی در حال توسعه که تمام آن توسط یک بانوی ایرانی مدیریت و راهبری می‌شود، بازدید شد.

انسیه خزعلی ۲۵ خرداد در این مراسم اظهار کرد: سیدالشهدای خدمت «شهید رئیسی» همیشه بر استفاده از تولیدات ایران تأکید داشتند و می‌فرمودند که وقتی جنسی را تولید داخل داریم به هیچ وجه نباید واردات آن را مجوز داد و به وزرا دستور پشتیبانی کامل از تولیدات داخل را تأکید می‌کردند.

وی افزود: این واحدها شامل تولیدکننده انواع تشک ابر و پارچه‌های رومبلی، واحد دانش‌بنیان تولیدی انواع رنگ و پوشش‌های محافظتی و واحد تولیدکننده انواع نخ و منسوجات بافت بودند.

خزعلی در این برنامه، از نزدیک در جریان مهمترین توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و همچنین مسائل و مشکلات این واحدها قرار گرفت و برای رفع برخی موانع راهکارها و دستورات لازم را صادر کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: در فاصله دو سال که از بازدید اول و دوم من از برخی از واحدها بود تحول چشمگیری را شاهد هستیم توسعه واحدهایی که در گذشته بازدید کرده بودم قابل تحسین است و همین‌طور احیای واحدهای تعطیل شده و افزایش واحدهای موجود بسیار جای شکرگزاری دارد و نشان دهنده به ثمر نشستن تلاش‌های دولت سیزدهم است.

وی در انتها ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم بازگشایی و توسعه واحدهای تولیدکننده و کارآفرین بانوی استان خراسان رضوی، تصریح کرد: از اهم موضوعات طرح شده در بازدید از واحدهای تولیدی بانوان کارآفرین درخواست تأمین سرمایه در گردش و مجوزهای لازم برای توسعه کسب و کارهای ایجاد شده بود که امیدوارم با تدابیر مسئولین استانی شاهد رفع موانع و عملیاتی شدن طرح‌های تولیدی با مدیریت زنان صنعتگر باشیم.

تشکیل کارگروه حمایت و رفع موانع بانوان کارآفرینان برای اولین بار در کشور

جعفر فرشچی طوسی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی در ادامه گفت: کارگروه حمایت از بانوان کارآفرین خراسان رضوی در راستای رفع مشکلات بانوان تولیدکننده برای اولین بار در کشور تشکیل شد.

وی بیان کرد: تعداد قراردادهای مربوط به زمین واگذار شده به بانوان کارآفرین خراسان رضوی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تاکنون ۴۰۹ مورد با مساحت ۱۵۴ هکتار بوده است که آنان در این زمین‌ها ۱۶۷ واحد صنعتی را ایجاد کرده‌اند.

فرشچی طوسی عنوان کرد: بانوان کارآفرین استان از ابتدای انقلاب تاکنون با استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و راه‌اندازی واحدهای تولیدی برای ۳۴۹۰ نفر شغل ایجاد کرده‌اند که حدود ۱۵ درصد آن طی بیش از یک دهه گذشته انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا