علم و تکنولوژی

۶۰ قلم داروی گیاهی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

به گزارش شفاف، جناب آقای نفیسه حسینی یکتا، مدیرکل سازمان نظام پزشکی کشور و معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدانند: طرحی از سوی وزارت ناسوک عمومی، انواع داروهای گیاهی را پوشش می‌دهد. و تاکنون 60 مورد از این داروها تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی در کنار بازدید از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: یکی از مشکلات این حوزه گرانی نسخه هایی است که پزشکان ایرانی برای بیماران تجویز می کنند.

رئیس دفتر پزشکی ایران و وزارت صحت عامه، تداوی امراض و آموزش پزشکی گفت: داروی ایرانی باید ارزان باشد و بتواند به دست بیماران برسد و ادامه دهد: به تدریج داروهای گیاهی دیگری نیز به بیمه اضافه می شود.

آقای حسینی یکتا گفت: یکی از سیاست های کلی و اساسی سازمان نظام پزشکی ایران و علاوه بر وزارت بهداشت، توسعه گردشگری پزشکی در ایران است.

وی بیان کرد: نگاه به گردشگری به ویژه گردشگری سلامت می تواند تاثیرات بسیاری در حوزه اقتصادی و اشتغال داشته باشد.

رئیس اداره پزشکی ایران و وزارت صحت عامه، تداوی امراض و آموزش پزشکی تاکید کرد: پیشینه، اقلیم و موقعیت جغرافیایی، تنوع گیاهان دارویی، ویژگی و خاستگاه برخی گیاهان دارویی و پیامدهای تجارت از جمله موارد زیر است. نیازمندی ها. پتانسیل و مزیت های نسبی سبزوار که می تواند به عنوان مقصد گردشگری سلامت نقش بسزایی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا