علم و تکنولوژی

۶۰ محصول دارویی جدید رونمایی شد/ توزیع ۱۳۵ دستگاه تجهیزات بیمارستانی

به گزارش شفاف، بهرام عین اللهی در مراسم رونمایی از 60 محصول جدید مرکز توسعه فناوری فرآورده های دارویی و افتتاح بخش آنژیوگرافی مغز این بیمارستان گفت: شریعتی و همچنین عملیات آن دو. آنژیوگرافی مرکز قلب بیمارستان بهارلو دانشگاه علوم پزشکی تهران تلاش زیادی کرده تا جلوی رشد علمی کشور را بگیرد اما نظام سلامت نشان می دهد که رشد علمی ایران اسلامی روز به روز در حال افزایش است.

وی افزود: باید به مدیریت با دید جهادی و انقلابی نگاه کرد. این دیدگاه باعث شد تا دولت سیزدهم مجوز تولید داخلی پنج واکسن معلق را صادر کند. در حالی که تا ابتدای دولت آیت الله رئیسی فقط واکسن برکات مجاز بود و روزانه 700 مورد مرگ بر اثر کرونا را شاهد بودیم.

وزیر بهداشت گفت: از رسانه‌ها می‌خواهیم اخبار را با امید منتشر کنند و اظهار داشت: انتظار می‌رود زندگی این دانشمند بزرگ ملت به عنوان الگو برای مردم و جوانان منتشر شود.

عین اللهی افزود: شاید باید پروتکل جداگانه ای برای افشای این داروها تنظیم شود که تولید آن سال ها تلاش کرد، اما اکنون می بینید که 60 داروی با تکنولوژی پیشرفته و جدید داخلی به طور همزمان استفاده می شود. ” که نشان از قدرت علمی و نرخ رشد بالای کشور دارد.

لازم به ذکر است با دستور وزیر بهداشت، بخش آنژیوگرافی مغز بیمارستان شریعتی و دستگاه آنژیوگرافی دوم مرکز قلب بیمارستان بهارلو اجرا و 60 محصول جدید دارویی با فناوری پیشرفته رونمایی شد.

منبع: فارس

دکمه بازگشت به بالا