علم و تکنولوژی

۸۰ درصد زکات کشور صرف معیشت خانواده‌های نیازمند می‌شود

رئیس کمیته امداد می گوید: 80 درصد زکات جمع آوری شده در کشور برای معیشت فقرا و مابقی صرف زیرساخت ها و رفاه عمومی در مناطق محروم می شود.

به گزارش تکنونامه و به نقل از کمیته امداد، آقای سید مرتضی بختیاری در اولین جلسه شورای زکات استان کردستان بر اساس اعلام کمیته مرکزی، حداقل 60 درصد زکات باید روی میز باشد. کمیته مرکزی: نیازمندان مستقر شوند زیرا اکنون به دلیل مشکلات اقتصادی بیش از 80 درصد زکات صرف معیشت نیازمندان می شود.

وی افزود: 20 درصد زکات صرف مراقبت های بهداشتی در مناطق کمیاب می شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه افرادی که در روستاها و مناطق کم برخوردار از خانواده های امدادی، بهزیستی و مستضعف کمک می گیرند، مشمول زکات می شوند، اضافه کرد: از پول زکات می توان برای ازدواج جوانان استفاده کرد. همچنین مساعدت در شفای نیازمندان از محل زکات از مهم ترین مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بختیاری با تاکید بر لزوم روشن شدن منبع و هزینه زکات، خاطرنشان کرد: مؤدی باید بداند زکات از کجا پرداخت می شود. این حق آنهاست و نیاز به شفاف سازی و اعتماد دارد.

وی افزود: برنامه این است که کمیته اجرایی زکات به ریاست نماینده مقام معظم رهبری، شورای استانی زکات، گزارش زکات هر منطقه و محل مصرف را به صورت شفاف منتشر کند. “

به گفته رئیس کمیته امداد: سال گذشته 1750 میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد و گفت: سهم استان کردستان از این میزان 50 میلیارد است که نشان‌دهنده اعتقادات دینی است و عاطفی‌ترین دیوار در اینجاست. و نتیجه کار فرهنگی و ترویج زکات.

وی با تقدیر از فعالیت رسانه ملی در ترویج، تبلیغ و فرهنگ سازی زکات گفت: جنبش زکات مجلس و با همکاری صدا و سیما، اصحاب رسانه، ائمه جمعه و راهپیمایی ها و ستادها. در اینجا زکات می تواند بسیاری از مشکلات نیازمندان را حل کند.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا