علم و تکنولوژی

۸ درمان خانگی برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه

اخبار آفتاب:

آکنه عمدتاً افراد در نیمکره غربی را تحت تأثیر قرار می دهد. این جوش ها هنگامی ظاهر می شوند که منافذ چربی روی پوست آلوده شوند. سر سیاه نوع سر است که با تمیز کردن منظم و دقیق می توان به راحتی از بین برد. در ادامه ، “ایرنا زندگی” به شما 8 داروی خانگی را در سر ارائه می دهد.

.. سودا و آب

یک قاشق چایخوری از مخلوط را در 100 سی سی آب حل کنید ، سپس با یک توپ پنبه ای روی منطقه آسیب دیده بمالید. بعد از 10 دقیقه بشویید.

8 راه برای نگه داشتن در خانه برای رهایی از لکه ها

جوش شیرین یک ماده رایج در انواع آشپزخانه ها است. جالب است بدانید که جوش شیرین در پاکسازی سر بسیار مفید است. جوش شیرین با آب به محلول (اصطلاح شیمیایی) می دهد که برای تمیز کردن مناسب است. استفاده از این محلول در مقادیر زیاد به دلیل ماهیت جوش شیرین خطرناک نیست. در صورت استفاده بیش از حد ، پوست روغن خود را از دست می دهد و خشک می شود.

۲. شکر قرمز

یک قاشق غذاخوری شکر ، عسل و نصف لیمو مخلوط کنید و آن را روی سر بگذارید. قبل از شستشو این ترکیب را 5 دقیقه روی پوست ماساژ دهید. بعد از 20 دقیقه بشویید. این ماسک برای انواع مختلف پوست مناسب است.

.. روغن درخت چای

کارشناسان معتقدند روغن درخت چای ماده ای است که در درمان صرع تأثیر مستقیمی دارد. می توانید از این روغن در محصولاتی مانند صابون و شامپو استفاده کنید یا از روغن درخت چای مستقیم و خالص استفاده کنید.

.. چردچوبه

یک قاشق چایخوری را در روغن نارگیل یا یک نیمی از روغن نارگیل حل کنید و 10 تا 15 دقیقه روی صورت بمالید. به دلیل خاصیت ضد باکتریایی ، موم میکروب ها را تمیز و از بین می برد.

.. روغن نارگیل و شکر

مخلوطی از روغن نارگیل و شکر یک اسکراب است که می توانید به جز از بین بردن لکه ها ، برای کل بدن استفاده کنید.

.. شیر و عسل

1 قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق چایخوری شیر مخلوط کرده و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید. شیر به دلیل داشتن اسید لاکتیک سلولهای مرده پوست را تمیز می کند. عسل دارای خواص جوان کننده ای است که می تواند به از بین بردن لکه های تیره ، آکنه و جای زخم کمک کند.

..چای سبز

بعد از نوشیدن چای سبز ، برگهای آب پز ، که ما آن را بافت می نامیم ، حدود 20 دقیقه روی پوست شما بمالید. چای سبز به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی موجود قادر به پاکسازی و جوانسازی پوست است.

.. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را روی پوست خود پخش کنید و سپس سفیده تخم مرغ (به جز دهان و چشم) را با یک حوله کاغذی بپوشانید. بعد از 20 دقیقه حوله کاغذی را از روی پوست جدا کرده و سپس بشویید. سفیده های تخم مرغ خاصیت قابض دارند و این ماسک چربی های آلوده را از بین می برد ، که سیاه را به یک حوله کاغذی تبدیل کرده و از بین می رود.

منبع: دهلثی

دکمه بازگشت به بالا