بهترین دستگاه ساعت زنی و حضور غیاب در بازار کدام است ؟

بهترین-دستگاه-ساعت-زنی

مدیریت و حفظ حضور نیروی کار برای هر سازمان، کسب و کار و سازمانی بسیار مهم است. دستگاه ساعت زنی یک راه حل مقرون به صرفه برای کنترل حضور و غیاب کارکنان و جمع آوری داده ها ارائه می‌دهد. انتخاب بهترین دستگاه ساعت زنی و حضور و غیاب نه تنها امنیت را در بین کارگران افزایش می‌دهد، بلکه از محیط کار در کنار محافظت از داده های ارزشمند شرکت محافظت می‌کند. علاوه بر این، سیستم مدیریت حضور و غیاب با ردیابی و حفظ ورودی ها و خروجی های هر کارمند، کنترل و مجوز می‌دهد.

‌در حال حاضر تعداد زیادی دستگاه حضور غیاب و ساعت زنی در بازار وجود دارد که هر کدام از برندهای مختلفی هستند. انتخاب برترین دستگاه از بین این تعداد شاید کار دشواری باشد. در این سایت 5 دستگاه برتر حضور غیاب را به شما معرفی می‌کنیم. در انتخاب این 5 مدل شرایط زیر را در نظر گرفته‌ایم :

 • مشخصات سخت افزاری خوب و امکانات مناسب
 • عملکرد و کارایی دستگاه
 • قیمت مناسب
 • محبوبیت و نظرات مشتریان

بنابراین قطعاً تعدادی از بهترین دستگاه های حضور و غیاب مانند FaceStation F2 که قیمتی بالای 100 میلیون تومان دارد، در این لیست جای نمی‌گیرد. چرا که قیمت آن برای بسیاری از شرکتها مقرون به صرفه نیست.

معرفی 5 مدل از بهترین دستگاه های ساعت زنی بازار

دستگاههایی که اینجا معرفی می‌شوند، دارای قیمت 7 الی 14 میلیون تومانی می‌باشند که با توجه به امکانات و عملکردشان، جزو برترین‌ها هستند.

دستگاه حضور غیاب F22 – بهترین دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دستگاه-حضور-غیاب-انگشتی-f22

دستگاه F22 یکی از پرفروشترین و برترین انواع دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی از برند zkteco است. کیفیت عالی و امکانات زیاد در کنار قیمت مناسب، این دستگاه را به یکی از بهترین دستگاه های حضور غیاب بازار تبدیل کرده است.

دستگاه حضور غیاب F22 قابلیت کنترل تردد نیز دارد و می‌شود آن را به انواع قفل برقی، درب های اتوماتیک، گیت ورود خروج و راهبند پارکینگ نیز متصل کرد.

این محصول دارای سه پورت usb، شبکه و wifi است و تحت هر شرایطی میتوانید به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و اطلاعات آن را تخلیه کنید.

دستگاه F22 در دو رنگ مشکی و سفید تولید می‌شود و شما با توجه به سلیقه خود هر کدام را که خواستید انتخاب می‌کنید.

سایر مشخصات این دستگاه عبارتست از : ثبت 3000 انگشت و 5000 کارت، ثبت 30 هزار رکورد تردد، سنسور اثر انگشت نوری ضد خش قدرتمند.

از مدلهای همرده این دستگاه میتوان به محصولات زیر نیز اشاره کرد:

 • دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی K14
 • دستگاه ساعت زنی K30
 • دستگاه ساعت زنی انگشتی LX15

دستگاه ساعت زنی UF100 – طراحی زیبا و چشم نواز، انتخاب مشتریان

 دستگاه-حضور-غیاب-تشخیص-چهره-uf100

اگر به دنبال یک دستگاه تشخیص چهره مناسب برای شرکت کوچک یا متوسط هستید، یکی از پیشنهادات، دستگاه ساعت زنی تشخیص چهره و اثر انگشتی UF100 است.

این دستگاه طراحی زیبا و چشم نوازی دارد و از محبوبترین دستگاه های ثبت ورود و خروج در حال حاضر است.

راههای ارتباطی دستگاه ورود و خروج UF100 عبارتست از : شبکه و Usb . علاوه بر این در مدل UF100-w امکان برقراری ارتباط از طریق وای‌فای نیز فراهم است.

این دستگاه ظرفیت ثبت 300چهره، 1000 اثر انگشت و 100.000 تردد را دارد.

بعضی از دستگاههای همرده این محصول عبارتند از :

 • دستگاه تشخیص چهره MB20
 • دستگاه حضور و غیاب چهره MB30
 • دستگاه ساعت زنی MB300

دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره MB2000 – قدرتمند و به صرفه

یکی از بهترین دستگاه های ساعت زنی تشخیص چهره که قیمت پائین‌تر از 10 میلیون تومان دارد، مدل MB2000 است. به مشخات زیر دقت کنید، تا متوجه شوید که چرا این دستگاه در لیست بهترین دستگاه حضور غیاب قرار گرفته است:

دستگاه 3 کاره تشخیص چهره، اثر انگشت و کارتی، ظرفیت ثبت 3هزار انگشت، 2هزار چهره و 100هزار تردد، دارای باطری داخلی، پورت شبکه و usb، قابلیت کنترل دسترسی (access control).

اگر واقعا دنبال یک دستگاه قدرتمند و عالی با قیمت مناسب زیر 10 میلیون هستید، من این دستگاه را به شما پیشنهاد میکنم.

از جمله دستگاه های همرده این محصول :

 • دستگاه AiFace11
 • دستگاه ساعت زنی Speed Face V3L
 • دستگاه حضور غیاب و کنترل تردد F632

راههای ارتباطی دستگاه ورود و خروج UF100 عبارتست از : شبکه و Usb . علاوه بر این در مدل UF100-w امکان برقراری ارتباط از طریق وای‌فای نیز فراهم است.

این دستگاه ظرفیت ثبت 300چهره، 1000 اثر انگشت و 100.000 تردد را دارد.

بعضی از دستگاههای همرده این محصول عبارتند از :

 • دستگاه تشخیص چهره MB20
 • دستگاه ساعت زنی MB30
 • دستگاه ساعت زنی MB300

دستگاه ساعت زنی Uface302 – بهترین عملکرد، امکانات فوق‌العاده

قطعاً دستگاه uface302  از بهترین دستگاه های ساعت زنی موجود در بازار است که با توجه به امکاناتش قیمتش نیز بسیار مناسب به نظر می‌رسد. این دستگاه هم حضور و غیاب است و هم کنترل تردد. 4 روش ثبت تردد دارد : تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز.

ظرفیت حافظه آن برابر است با 3هزار چهره و 4هزار اثر انگشت + 100هزار تردد.

این دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره امتحان خود را در بسیاری از کارخانجات و شرکتها پس داده و در هر نقطه ای میتوانید با استفاده از فلش مموری یا شبکه اطلاعات آن را بخوانید.

دستگاههای همرده :

 • Uface402
 • Speedface v3l

دستگاه AI07F – امکانات و عملکرد عالی، قیمت مناسب

دستگاه حضور و غیاب ai07f قابل مقایسه با قدرتمندترین دستگاههای برند سوپریما و ویردی است که بسیاری از امکانات آنها را دارد، اما از لحاظ قیمت یک پنجم یا یک هفتم آنها قیمت دارد.

انتخاب من برای خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، قطعاً این دستگاه است.

ظاهر زیبا و کاربر پسند، امکانات زیاد کنترل دسترسی، امکانات ارتباطی زیاد و تخلیه آنلاین، وزن سبکه، ظرفیت حافظه بالا (ثبت 5 هزار کاربر و 500 هزار تردد)، تشخیص چهره قدرتمند و بسیاری امکانات دیگر را در این دستگاه خواهید دید.

مقایسه دستگاه حضور و غیاب : تشخیص چهره بهتر است یا اثر انگشت؟

با قاطعیت نمی‌توان گفت که کدام یک از انواع دستگاه ساعت زنی بهتر است. در حال حاضر مدل تشخیص چهره و اثر انگشتی پرکاربردترین و محبوب‌ترین روش بر روی دستگاه‌های کنترل تردد و حضور غیاب هستند. هر کدام از این مدل‌ها مزایا و کاربردهای خاص خودشان را دارند. برای مقایسه باید فناوری به کار رفته بر روی دستگاه را نیز در نظر بگیرید. چرا که دستگاه های ساعت زنی تشخیص چهره و اثر انگشتی قدیمی شاید معایب و نقاط ضعف بسیاری داشته باشند. اما در مدلهای جدید، بیشتر نقاط ضعف رفع شده و کارایی دستگاه بسیار بالاتر از ورژن قدیمی است.

دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی

مزایا :

 • امکان معرفی 10 اثر انگشت برای هر کاربر
 • قیمت ارزان‌تر، هزینه نگهداری و تعمیرات پائین‌تر
 • قابلیت تشخیص اثر انگشت زنده در مدل‌های جدید

معایب :

 • مشکلات شناسایی اثر انگشت در کارگاه‌های تولیدی و مشاغلی که ممکن است کارگران اثر انگشت با کیفیتی نداشته باشند.

دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

مزایا :

 • عدم نیاز به لمس فیزیکی دستگاه برای شناسایی
 • قابل استفاده در تمامی کسب و کارها، حتی مشاغل کارگاهی
 • شناسایی چهره از فواصل دور تا 3 متر در مدل‌های جدید

معایب :

 • قیمت بالاتر نسبت به مدل اثر انگشتی

7 فاکتور مهم در انتخاب بهترین دستگاه ساعت زنی

با توسعه دنیای دیجیتال، شرکت‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌های بیشتری کارهای روزمره خود را خودکار می‌کنند. در حالی که امروزه بیشتر سازمان‌ها از کارت‌خوان و سایر دستگاه‌های دیجیتال استفاده می‌کنند، اما همچنان به ردیابی زمان دستی و صفحات گسترده مانند اکسل برای نظارت بر حضور غیاب کارکنان متکی هستند.

ردیابی دستی زمان بر و کار فشرده نه تنها دشوار است، بلکه رشد و گسترش آینده کسب و کار شما را نیز مهار می کند. سازمان شما تنها زمانی می‌تواند به پتانسیل کامل خود دست یابد که یک سیستم داخلی کارآمد ایجاد کنید که مقیاس پذیر و موثر باشد.

انتخاب یک سیستم حضور و غیاب بیومتریک اولین قدم در سفر شما برای افزایش امنیت سازمان و افزایش بهره وری کارکنان است. با وجود سیستم‌های کنترل دسترسی بیومتریک فراوان در بازار، چگونه می‌توانید بهترین دستگاه ساعت زنی را که برای سازمان شما مناسب است انتخاب کنید؟

نگران نباش! این 7 ویژگی برتر را که باید هنگام ارزیابی دستگاه ساعت زنی جستجو کنید، بررسی کنید.

1. کنترل دسترسی

جدا از سیستم حضور غیاب کارکنان، سیستم های بیومتریک همچنین می‌توانند برای اهداف امنیتی مانند محدود کردن پرسنل غیرمجاز در مناطق حفاظت شده ساختمان استفاده شوند. به دنبال دستگاه هایی باشید که قابلیت های کنترل دسترسی یکپارچه دارند. سیستم های یکپارچه منجر به افزایش بهره وری و همچنین امنیت سازمان می شوند.

2. ظرفیت کاربر دستگاه ساعت زنی

به دنبال یک دستگاه ساعت زنی باشید که بتواند تعداد زیادی الگو (اثر انگشت، صورت، کف دست و غیره) را ذخیره و تأیید کند، حتی اگر سازمان شما در حال حاضر فقط چند کارمند داشته باشد. به این ترتیب، دستگاه قادر خواهد بود تا با رشد کسب و کار شما در طول سال ها، کارمندان جدیدی را ثبت نام کند.

3. قابلیت اتصال

اتصال به اینترنت یکی از ویژگی های مورد نیاز دستگاه های ساعت زنی جدید است. دستگاه های ثبت زمان ورود و خروج هر یک از کارکنان را به سیستم حضور و غیاب و حقوق و دستمزد منتقل می کنند. هنگامی که نوبت به روز رسانی سیستم و حفظ آن بدون اشکال در آینده می‌رسد، اتصال به اینترنت اجباری است. همانطور که ما در مورد اتصال صحبت می‌کنیم، اتصال USB می‌تواند برای پشتیبان گیری سریع از داده ها با استفاده از یک دستگاه خارجی اضافی باشد.

4. زمان شناسایی

موفقیت یک دستگاه حضور و غیاب به زمان صرف شده برای شناسایی توسط دستگاه بیومتریک بستگی دارد. بهترین دستگاه ساعت زنی باید در کمترین زمان ممکن انگشت یا چهره کاربران را شناسایی کند. به دنبال دستگاه‌هایی باشید که اثر انگشت را به سرعت در کسری از ثانیه حس می‌کنند و به‌طور خودکار داده‌ها را برای زمان دقیق حضور به سرور ارسال می‌کنند. به عنوان مثال، دستگاه تشخیص چهره AI07F کمتر از 1 ثانیه طول می کشد تا یک فرد را شناسایی کند.

5. دوام و استحکام دستگاه ساعت زنی

به دنبال دستگاه هایی باشید که مستحکم، بادوام هستند و می‌توانند در دماهای پایین یا بالا کار کنند، به خصوص اگر محل کار شما، رطوبت و  گرد و غبار زیادی را جذب کند. برخی از سیستم‌های حضور و غیاب اثر انگشت مانند F22 دارای حسگرهای نوری ضد خش هستند. این تضمین می کند که صرف نظر از عوامل محیطی و مدیریت، سیستم حضور و غیاب همیشه عالی کار می کند. علاوه بر این، شما همچنین باید مقاومت در برابر گرد و غبار یا آب را در محلول خود بررسی کنید.

6. یکپارچه سازی با سیستم های مدیریت حقوق و دستمزد

داده های سیستم نقش حیاتی در بهبود کارایی سیستم های مدیریت حقوق و دستمزد ایفا می کند. با جزئیات دقیق حضور و غیاب کارمندان، محاسبه سریع و بی نقص حقوق کارکنان برای تیم منابع انسانی آسان تر است. به سراغ سیستم‌هایی بروید که داده‌ها را مستقیماً به نرم‌افزار حقوق و دستمزد ارسال می‌کنند، بنابراین، محاسبات حقوق و دستمزد را ساده‌تر می‌کنند.

7. گارانتی و پشتیبانی

در حالی که نصب و راه اندازی سیستم های حضور و غیاب بیومتریک آسان و استفاده از آن هم آسان است، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که با مشکلاتی مواجه شوید و به کمک متخصص نیاز داشته باشید. همیشه دستگاه خود را از شرکت های معتبری خریداری کنید که هم پشتیبانی آنلاین و هم پشتیبانی خدمات آفلاین را به شما ارائه می دهند.

انتخاب بهترین دستگاه ساعت زنی معیارهای بسیاری دارد و نمی‌تون برای تمامی شرکت‌ها نسخه واحدی برای خرید دستگاه حضور غیاب در نظر گرفت. بلکه باید با توجه به شرایط و نیازهای هر شرکت و با در نظر گرفتن معیارهایی که در این مقاله به آن اشاره شد، برترین مدل مورد نظر را انتخاب و خریداری کرد.

دکمه بازگشت به بالا