آب کولر گازی برای پوست

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از کسانی که کولر گازی دارند را درگیر کرده این است که از آب کولر گازی می توان چه استفاده‌ ای کرد؟

ما در این مطلب ابتدا توضیح می دهیم که منظور از آب کولر گازی چیست و سپس موارد استفاده ی این آب را با یکدیگر مرور می کنیم.

با بخش لوازم خانگی مجله اینترنتی باحال مگ همراه باشید.

منظور از آب کولر گازی چیست ؟

ابتدا باید در مورد این صحبت کنیم که آب کولر گازی چیست.

درون کولر گازی مجموعه ای از لوله های مسی قرار دارد. وقتی هوای گرم درون اتاق از روی این مجموعه لوله‌ها عبور می کند خنک شده و بخشی از این هوا در اثر سرما تبدیل به قطرات آب می شود.

اگر یادتان باشد در دوران مدرسه به این عملیات میعان می گفتیم.

منظور از آب کولر گازی همین هوای میعان شده است.

یک سوال دیگر که ممکن است پیش بیاید این است که این آب قابل شرب یا سمی است ؟!

در وهله ی اول باید گفت این آب تقریبا هیچ گونه املاحی ندارد و به همین دلیل مواد شوینده به راحتی در این آب حل می شوند.

ولی در مورد اینکه آیا این آب آشامیدنی است یا خیر نمی توان جواب قطعی داد.

برخی اعتقاد دارند این آب آشامیدنی است ولی بیشتر مردم از آشامیدن این آب خودداری می کنند زیرا اعتقاد دارند ذرات ریز هوا، مواد شیمیایی منتقل شده از وسایلی مثل فرش و مبل و دیگر باکتری های موجود در این آب جمع شده است و برای سلامتی ضرر دارد.

ما پیشنهاد می کنیم برای اینکه جوانب احتیاط را رعایت کرده باشید، از این آب برای مصارف غیر آشامیدنی استفاده کنید تا هم اسراف نشده و هم به سلامتی شما آسیبی وارد نکند.

دوره آموزش هایفوتراپی صورت با مدرک 1402 در  آکادمی دکتر فاخته برگزار می شود

آب کولر گازی برای پوست نی نی سایت |آب کولر گازی برای چی خوبه |آب کولر گازی برای رادیاتور

استفاده هایی که می توان از آب کولر گازی کرد

استفاده از آب کولر گازی برای آکواریوم و تنگ ماهی

اگر بتوانید این آب را با رعایت نکات بهداشتی بدون هیچگونه آلودگی جمع کنید می توان آن را برای تنگ ماهی و یا آکواریوم منزل استفاده کنید.

این آب در صورت پاکیزگی هیچ ضرری به آبزیان نمی رساند.

استفاده از آب کولر گازی به عنوان آب رادیاتور

بسیاری از متخصصین مکانیکی خودرو اعتقاد دارند آب مقطر از خود آب رادیاتور گزینه ی مناسب تری برای ماشین است.

آب کولر گازی نیز شباهت بسیار زیادی به آب مقطر دارد و به همین دلیل می توان از آن به عنوان آب رادیاتور استفاده کرد.

زیرا هیچ گونه املاحی ندارد که رادیاتور را دچار رسوب کرده و به این قسمت حساس ماشین ضربه ای وارد کند.

ولی حتما حتما به این نکته توجه کنید که در جمع آوری این آب برای رادیاتور باید بیشترین دقت ممکن را داشته باشید که هیچگونه آلودگی و گرد و غباری وارد رادیاتور نشود.

استفاده از آب کولر گازی برای اتو و بخارشو

اتو نیز یکی از وسایلی است که بهتر است آب بدون املاح درون آن ریخته شود. زیرا بعد از گذشت چندین سال رسوب آب شهری در آب باقی می ماند.

شما می‌توانید به صورت تمیز آب کولر را در ظرفی ریخته و هر موقع لازم داشتید از آن به عنوان آب درون اتو استفاده کنید.

همانطور که در عنوان این قسمت هم گفته شده اگر می‌خواهید قسمتی از لکه های خانه را با بخارشو بشویید این آب گزینه ی بسیار مناسبی است زیرا آب مقطر نقطه ی جوش پایین تری دارد و موقع تبدیل شدن به بخار ذرات آلودگی و املاح به سطوح مربوطه آسیبی نمی رسانند.

آیا می توان از آب کولر گازی برای آبیاری گیاهان و درختان استفاده کرد ؟

اولین نکته ای که باید اینجا یادآور شویم این است که آبیاری گیاهان و درختان با یکدیگر متفاوت است و ما جدا از هم در مورد این دو صحبت می کنیم.

برای آبیاری درختان می توانید از آب کولر گازی استفاده کنید. زیرا آب کولر گازی با در نظر گرفتن اینکه املاحی ندارد و املاح خاک را به خود جذب می کند، ولی به دلیل زیاد بودن خاک درخت مشکل خاصی برای آن به وجود نمی آورد.

اما زمانی که حرف از آبیاری گیاهان آپارتمانی می‌زنیم به این نکته دقت کنید که گیاه در یک گلدان کوچک قرار دارد. اگر شما به صورت مداوم از آب کولر گازی استفاده کنید به مرور زمان این آب تمام املاح خاک را به خود گرفته و بعد از گذشت مدتی خاک عاری از مواد مغزی می شود و ممکن است گیاه شما خشک شود.

پس سعی کنید برای اینکه به خاک گیاهتان آسیبی وارد نشود آب کولر گازی را با آب لوله مخلوط کنید و گیاه خود را آبیاری کنید. برای احتیاط سالانه خاک گلدان را عوض کنید تا خیالتان راحت شود.

 

 

دکمه بازگشت به بالا