عمومیکسب و کار ایرانی

اجاره سند برای مرخصی زندانی

در دنیای امروز، با وجود مشکلات و گرفتاری های مالی فراوانی که همه اقشار جامعه در هر کشور و ملتی درگیر آن هستند انواع و اقسام جرایم و بزه دیده می شود که البته به هیچ عنوان این مشکلات دلیل خوب و موجهی برای انجام بزه و ارتکاب به جرم نیست اما انسان هرگز عاری از خطا و اشتباه نبوده و یان خطاها و اشتباهات همواره جز جدایی ناپذیر از زندگی بشر در هر جامعه و با هر سطح از فرهنگ بوده و خواهد بود.

لذا هر یک از ما با هر شرایطی ممکن است دچار خطا و اشتباه شویم و یا یکی از عزیزانمان خواسته یا ناخواسته خطایی انجام دهد و یا بزهی مرتکب شود که باعث گرفتاری و دربند شدنمان شود.در اینجاست که برای جبران خطای انجام شده فرد باید بتواند از زندان رها شود تا زمان و امکان کافی برای جلب رضایت شاکی یا شاکیان خویش را داشته باشد و یا فرصت جبران خسارت وارده به شاکی یا شاکیان خویش را داشته باشد.

گاهی هم ممکن است فرد اصلا دچار خطا و بزه نشده باشد اما مستندات و مدارک علیه وی باشد در این حالت می گوییم فرد متهم است (نه مجرم) در این حالت که قطع به یقین فرد باید بتواند از زندان بیرون بیاید تا مدارک و مستندات لازم دال بر بی گناهی خویش را جمع آوری کند و به دادگاه ذیصلاح ارایه دهد. در هر دوی این حالت بحث وثیقه پیش می آید. که قاضی محترم مربوطه با توجه به ضوابط قانونی و شرایط فرد متهم یا مجرم و میزان و شدت جرم یا مورد اتهام اقدام به تعیین نوع و مقدار وثیقه برای فرد مورد نظر می کند.

حال اگر فرد متهم یا مجرم این وثیقه تعیین شده توسط قاضی را داشته باشد و یا یکی از نزدیکان و خویشان وی توان ارائه ضمانت مورد نظر را داشته باشد که قضیه حل و فصل شده و مشکلی وجود نخواهد داشت.

اما مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که فرد متهم یا مجرم و یا هیچ یک از نزدیکان و خانواده و خویشاوندان وی توان پرداخت و یا ارایه ضمانت تعیین شده از سوی قاضی محترم پرونده را نداشته باشند ( که در اینجا منظور و مقصود ما صرفا سند به عنوان وثیقه است) در اینجاست که بحث اجاره سند (کرایه سند٬ سند اجاره ای) پیش می آید.

سند اجاره ای برای آزادی زندانی در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد و به کار گیری آن مراحل و فرایند خاص خود را دارد. مقدار هزینه اجاره سند بر اساس میزان وثیقه مورد نیاز برای فرد مجرم که بر اساس نوع جرم، توسط دادگاه تعیین گردیده، انجام می شود.

اگر چنین مشکلی برای شما و یا یکی از عزیزانتان در گذشته پیش آمده باشد و یا حتی هم اکنون درگیر آن باشید با عباراتی همچون سند اجاره ای برای زندانی ٬ سند اجاره ای ارزان٬ سند برای ضمانت زندانی٬ اجاره وثیقه٬ اجاره انواع سند ٬ کرایه سند برای زندانی روبرو شده اید و به دلیل وجود شرکت ها و موسسات مختلف و یا حتی وجود افراد مختلف و زیادی در این زمینه کاری قطعا گاهی پیش می آید که سردرگم شده باشید و قدرت تصمیم گیری را از دست داده باشید.

تصمیم گیری در باب این مساله بسیار مهم است چرا که بسیارند افراد و موسساتی که گاهی اقدام به ارایه سند جعلی کرده و مشکلاتی را برای فرد زندانی( اعم از مجرم یا متهم ) و خانواده وی ایجاد می کنند. و یا گاهی طی عملی غیر انسانی از شرایط فرد متهم یا مجرم و نگرانی و اضطراب و ی و خانواده اش سو استفاده کرده و اقدام به اخذ مبلغی بیش از حد عرف و قانون کرده و این عمل نکوهیده بسیار زشت و غیر انسانی خواهدبود.

پس شناسایی موسسه و یا فردی قابل اعتماد در این زمینه بسیار حایز اهمیت بوده و دغدغه فرد زندانی و خانواده وی خواهد  بود. در اینجا به بیان مساله دیگری نیز می پردازیم که شاید در ظاهر حایز اهمیت نباشد اما درواقع هر یک از جنبه های این مساله (اجاره سند٬ اجاره سند برای زندانی٬ کرایه سند برای زندانی٬ اجاره وثیقه) در جایگاه خود مهم و قابل توجه است.

تفاوت سند اجاره ای برای تهران و شهرستان

سند اجاره ای برای زندانی در تهران شاید در ظاهر فرقی با سند شهرستان برای وثیقه زندانی  نداشته باشد اما در مقام عمل و اجرایی بسیار متفاوت خواهند بود.

یک دلیل آن این است که در تهران قیمت ملک بسیار بیشتر از شهرستان ها بوده در نتیجه افراد احتیاط بیشتری در به وثیقه  گذاشتن ملک خود می کنند و یافتن مورد مناسب و مورد تایید در تهران دشوارتر از شهرستان خواهد بود ( البته نه در موسسات اجاره سند معتبری همچون موسسه اجاره سند راهگشا با سابقه ای بیش از یک دهه و بدون هیچ مورد خطای گزارش شده ای).

آگهی سند اجاره ای |اجاره سند برای دادسرا |سند اجاره ای ارزان

لذا اجاره انواع سند در تهران گویا برای خود مقوله ای جدا و قابل بحث و تامل است و اجاره سند برای زندانی تهران (سند اجاره ای برای زندانی در تهران) نیازمند تحقیق و بررسی بیشتری از جانب فرد زندانی (متهم یا مجرم ) و خانواده وی خواهد بود.

لذا این حق مسلم شماست که با چندین فرد و شرکت و موسسه مشاوره کرده و با دیدی باز و توجیه شده اقدام به انتخاب موسسه یا فرد مورد اعتماد خود کنید( لازم به ذکر است که مشاوران زبده و خبره ما در موسسه اجاره سند راهگشا همواره از طریق راه های ارتباطی مختلف آماده خدمت رسانی و ارایه مشاوره به شما عزیزان بوده و در ایام مختلف سال و هفت روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم باشد که بتوانیم در این شرایط سخت و مملو از نگرانی باری از دوش شما هموطنان عزیزمان برداریم).

سوالاتی در مورد موضوعاتی همچون:

  • قیمت سند اجاره ای برای زندانی
  • سند اجاره ای ارزان
  • سند شهرستان برای وثیقه زندانی
  • اجاره انواع سند در تهران
  • قیمت کرایه سند برای زندانی
  • پیش پرداخت برای سند برای ضمانت زندانی
  • مدت زمان اجاره سند برای زندانی
  • مراحل اجاره وثیقه

همواره جز سوالات پرتکرار افراد در این شرایط است که کارشناسان خبره ما در موسسه اجاره سند راهگشا به دلیل بیش از یک دهه تجربه در این زمینه کاری و البته که سابقه درخشان و روشن به خوبی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

هموطن گرامی ضمن تشکر از حضور شما در وب سایت رسمی راهگشا، توجه داشته باشید که در این صفحه تمامی اطلاعات مربوط به اجاره سند، روش های تهیه سند برای ضمانت، شرایط و قرارداد های مربوط به تودیع وثیقه، نحوه همکاری با گروه مشاورین راهگشا جهت ضمانت و آزادی زندانی در قالب مقالات و متون مختلف به کرات شرح داده شده است .

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام و یا موارد دیگر میتوانید از طریق راه های ارتباطی ارائه شده در سایت حاضر ، با کارشناسان و مشاورین ما در موسسه اجاره سند راهگشا تماس حاصل نموده و کارشناسان ما همواره آماده هستند تا با صبر و شکیبایی اقدام به پاسخ به سوالات شما عزیزان نمایند.

موارد قرار وثیقه:

زمانی که جرمی اتفاق می افتد چه با شکایت شاکی خصوصی و چه در دعوای عمومی (که شاکی خصوصی ندارد و توسط دادسرا و به نمایندگی از جامعه طرح می شود) لازم است در خصوص آن جرم تحقیقاتی صورت گیرد تا روشن شود که مجرم کیست. این مرحله، مرحله تحقیقات مقدماتی نامیده می شود و انجام آن عموما توسط بازپرس یا دادیار صورت می گیرد.

در مراحل انجام تحقیقات مقدماتی، مراجع رسیدگی کیفری پرونده را برای اظهارنظر در مورد دلایل اتهام و قابلیت محاکمه متهم آماده می کنند، این تصمیمات (قرار) نامیده می شود. قرار وثیقه در واقع یکی از قرارهای بسیار مهم و رایجی می باشد که در جریان تحقیقات مقدماتی برای برخی متهمان به جرم صادر می شود.

قرارهای تامین کیفری:

ماده 132 قانون آیین دادرسی کیفری بیان می کند که به منظور دسترسی به متهم و حضور به موقع وی در موارد لزوم و جلوگیری از فرار یا پنهان شدن یا تبانی، قاضی مکلف است پس از تفهیم اتهام به متهم یکی از قرارهای تامین کیفری زیر را صادر نماید.

1- التزام به حضور با قول شرف
2- التزام به حضور با تعیین وجه التزام تا ختم محاکمه و اجرای حکم
3- اخذ کفیل یا وجه الکفاله
4- اخذ وثیقه اعم از وجه نقد یا ضمانت نامه بانگی یا مال منقول یا غیر منقول
5- بازداشت موقت با رعایت شرایط مقرر در قانون با توجه به اینکه هنوز جرمی برای متهم اثبات نشده است.

اما در طول جریان تحقیقات مقدماتی گاهی لازم می شود که تضمین هایی از متهم اخذ شود تا بتوان برای پیشبرد تحقیقات به متهم دسترسی داشت و هر وقت که متهم به مراجع قضایی مثل دادسرا احضار شد به موقع در این محل حاضر شود. در واقع با این دست قرارها (دادسرا یا دادگاه) برای اینکه بتواند در مواقع لزوم به متهم دسترسی داشته باشد و تحقیقات مقدماتی را به انجام برساند، برخی از حقوق متهم را برای مدتی محدود از او سلب می کند.
به علاوه این قرارها غالبا جنبه مالی دارند و به نوعی جبران خسارت اجتماعی بزه دیده (کسی که از وقوع جرم متضرر شده است) را تضمین می کنند.

از جمله مهمترین و پرکاربردترین این قرارها را می توان به قرار کفالت، قرار وثیقه و قرار بازداشت موقت اشاره کرد.

قرار وثیقه:

قراری است که به موجب آن متهم متعهد می شود که هرگاه به مرجع قضایی احضار شد در این مرجع حضور به هم رساند. انجام این تعهد وثیقه ای به مبلغ معین به مرجع قضایی می سپارد و اگر متهم در موعد مقرر در این مرجع حاضر نشود این وثیقه مصادره می شود.

سپردن وثیقه:

مالک سند مالکیت آن را به مرجع قضایی تسلیم می کند و مراتب توقیف (بازداشت ملک) به اداره ثبت اسناد و املاک اعلام می شود تا مانع نقل و انتقالات بعدی آن شود چون مالی که به عنوان وثیقه در توقیف است دیگر قابلیت خرید و فروش ندارد.

دکمه بازگشت به بالا