عمومیکسب و کار ایرانی

انواع مهدکودک برای کودتان 3 تا 6 سال

 مهد کودک 

مهد کودک با داشتن برخی از شرایط و امکانات مناسب، فضای ایده‌ آلی را برای پرورش و ارتقای تفکر، روان و مهارت‌ های کودکان فراهم کرده اند. در سال‌ های گذشته مهد کودک‌ ها مکانی برای نگهداری از کودکانی بود که والدین آن ها به هر دلیلی امکان نگهداری آن ها در خانه را نداشته و آن ها را به مهدکودک یا کودکستان می سپردند. اما اکنون معنای مهد کودک تغییر کرده و انواع آموزش های آمادگی دوران کودکی نیز به آن ورود پیدا کرده است.

مهد کودک ها انواع مختلف مهد قرآنی، دولتی، غیرانتفاعی، شبانه روزی، پاره وقت، دوزبانه و … داشته که از کودکان 6 ماهه الی پیش از دبستان نگهداری می کند. برای تاسیس مهدکودک و اخذ مجوز شرایط خاصی از جمله مدرک مرتبط، داشتن فضای مناسب، گذراندن دوره های کارورزی در مدارس و … مورد نیاز است

اولین مزیت تجهیزات مهد کودک و خانه بازی های سرپوشیده این است که فضای امنی را برای بازی کودکان فراهم می کند. زمانی که شرایط آب و هوایی برای بازی در بیرون از خانه مساعد نیست این تجهیزات مهد کودک و زمین های بازی سرپوشیده امکان بازی و جنب و جوش کودک را فراهم می کند. این خانه بازی ها و تجهیزات مهد کودک معمولاً به گونه ای طراحی می شوند که لبه های تیز کمی وجود داشته باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد مخصوصا در سرسره ها.

آموزش |برای گرفتن مجوز مهد کودک به کجا مراجعه کنم |تاسیس مهد کودک با مدرک روانشناسی نی نی سایت

یک تجهیزات مهد کودک سرپوشیده، کودکان را کارآمدتر از آنچه در خانه یا به تنهایی یاد می‌گیرند، آموزش می دهد، زیرا محیط سرگرم‌کننده‌ی یادگیری را بدون حواس‌پرتی فراهم می‌کند. تجهیزات مهد کودک سرپوشیده اهمیت کار گروهی را به کودکان آموزش می دهند و راهی عالی برای آموزش به بچه ها در مورد اشتراک گذاری و کار کردن با یکدیگر هستند و آنها را به داشتن روابط بهتر با دیگران در آینده سوق می دهد همچنین  قدرت حل مسئله، تفکر خلاق، مهارت های رهبری، صبر و سخت کوشی را به فرزندان شما می آموزند

تجهیزات مهد کودک شما باید دارای ظاهر، صدا و حواسی جذاب باشد تا کودکان را به خود جذب کند. رنگ، بافت و صداهای هیجان انگیز نه تنها احساسات کودک را بر می انگیزد.

نخستین تاثیر تجهیزات مهدکودک ایجاد سرگرمی و شادی برای بچه هاست. در عین حال ایمنی و حفاظت از سلامت و امنیت کودکان دارای اهمیت فراوان می باشد. بدون تردید فضای مهدکودک به عنوان خانه دوم کودکان در نظر گرفته می شود. به همین جهت، با کودک باید به گونه ای رفتار شود که احساس کند در اتاق خود حضور دارد. این امر در تربیت کودک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. رشد و شکوفایی استعداد و خلاقیت کودکان در محیط امن و سالم تسریع می شود. در این محیط های آموزشی کودکان آزادی عمل بیشتری نسبت به فضای خانه برای خود متصور می باشند. کودکان در این محیط ضمن بازی و تفریح، فراگیری بهره بردن از سبک زندگی سالم و شاد را آموزش می بینند. تجهیزات مهدکودک با کیفیت و استاندارد، محرک رشد ذهنی، عاطفی، اجتماعی و فیزیکی کودک به شمار می روند. استعداد های نهفته در وجود کودک در پرتو قرار گرفتن او در محیط مهدکودک شناسایی و بروز پیدا می کند.

تجهیزات مهدکودک برای رفاه حال و راحتی کودکان باید از یک سری اصول و قواعد تبعیت کند. علاوه بر ایمنی و کیفیت، لوازم بکار رفته در فضای مهدکودک باید قابلیت شستشو و نظافت را داشته باشند. این امر از جنبه بهداشتی، از انتشار بیماری ها و منتقل شدن به بدن کودک جلوگیری به عمل می آورد. لوازم مهدها در معرض آلودگی میکروب های مختلفی می باشند. به همین جهت با شستشو و نظافت آن، از گسترش و سرایت بیماری ها به کودک پیشگیری می شود. ارتفاع تجهیزات باید با سن کودک تناسب لازم را داشته باشد.

یافتن وسایل برای فعالیت های مناسب سن کودکان ۲تا۶ سال می تواند یک چالش باشد. در این سن باید از تجهیزات مهد کودکی که کودک را وادار به فعالیت می کند کمک گرفت. در این رده سنی استفاده از این وسایل می تواند کنترل عضلات و مهارت های حرکتی را در کودک تقویت کند.

استفاده ازاستفاده از تجهیزات مهد کودک در فضای باز مانند تاب و سرسره فرصت های خوبی برای بازی و فعالیت کودکان ایجاد می کند. زمان و محیط بازی برای کودکان در سنین پایین بسیار مهم است و کودکان در این سن مهارت های جدیدی را از طریق این نوع بازی های فعال می اموزند. اگر علاقمند به ساخت یا راه اندازی یک مهدکودک هستید وسایل بازی کودکان را با دقت انتخاب کنید تا محیطی دلپذیر را برای بازی های بدنی، تخیلی و آموزشی ایجاد کنید.

تجهیزات مهد کودک در فضای باز مانند تاب و سرسره فرصت های خوبی برای بازی و فعالیت کودکان ایجاد می کند. زمان و محیط بازی برای کودکان در سنین پایین بسیار مهم است و کودکان در این سن مهارت های جدیدی را از طریق این نوع بازی های فعال می اموزند. اگر علاقمند به ساخت یا راه اندازی یک مهدکودک هستید وسایل بازی کودکان را با دقت انتخاب کنید تا محیطی دلپذیر را برای بازی های بدنی، تخیلی و آموزشی ایجاد کنید.

دکمه بازگشت به بالا