عمومیکسب و کار ایرانی

بارداری کاندوم زنانه چیست و برای چه کاری استفاده میشود

با این‌که کاندوم زنانه از نظر شکل ظاهری با کاندوم مردانه متفاوت است، اما اهداف استفاده کردن از آن‌ها (بهتر است بگوییم پوشیدن آن‌ها) مشابه هستند؛ جلوگیری از بارداری‌های ناخواسته و جلوگیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی مانند ایدز، سفلیس، سوزاک و غیره. در این مطلب از مجله  دارودراگ قصد داریم شما را با کاندوم زنانه و مزایا و معایب استفاده از آن آشنا کنیم و در آخر روش پوشیدن (استفاده) آن را بازگو کنیم.

کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه از بهترین محصولات مراقبتی و محافظی حین آمیزش جنسی است. کاندوم زنانه، تفاوت زیادی با کاندوم مردانه دارد اما در دلیل استفاده و مزایا، مزیت‌ها، شباهت‌های زیادی را با مدل مردانه دارد. روش استفاده از این نوع کاندوم، کاملاً با مدل مردانه متفاوت است و باید دقیقاً بدانید که چطور و در کجا از آن استفاده کنید. می‌توانید با در نظر گرفتن مزیت‌ها و معایب این نوع کاندوم، برای خرید آن اقدام کنید.

دلایل استفاده از کاندوم زنانه چیست؟

یکی از روش‌های جلوگیری از بارداری و ورود به داخل رحم، استفاده از کاندوم زنانه است. کاندوم زنانه مانند کاندوم مردانه نرم و دراز است و به راحتی در داخل واژن فیت می‌شود. این نوع کاندوم بر خلاف کاندوم مردانه دو حلقه دارد؛ یکی در انتهای آن که به داخل واژن می‌رود و حلقه دیگر در ورودی واژن باقی می‌ماند و برای درآوردن آن استفاده می‌شود.

وظیفه کاندوم دقیقا چیست؟

همانطورکه گفته شد کاندوم زنانه مانند کاندوم مردانه برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و انتقال بیماری‌های مقاربتی استفاده می‌شود. کاندوم زنانه را ساعت‌ها قبل از داشتن رابطه می‌توانید وارد واژن کنید اما به هنگام رابطه اطمینان حاصل کنید که در سر جای خود قرار داشته باشد. برخی از مردان با پوشیدن کاندوم رابطه خوبی ندارند و شما برای اطمینان بیشتر و استفاده نکردن از قرص‌های ضدبارداری و همچنین جلوگیری از بیماری‌های واگیردار مقاربتی می‌توانید از کاندوم زنانه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب استفاده از کاندوم زنانه

یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از کاندوم زنانه این است که درصد جلوگیری از بارداری آن از کاندوم‌های معمولی (مردانه) بیشتر است. در ادامه به شرح برخی از مزایای این پروتکشن می‌پردازیم:

 • تاثیر نسبتا بیشتری نسبت به کاندوم مردانه دارد
 • از ابتلا مرد و زن به بیماری‌های جنسی بیشتر جلوگیری می‌کند
 • استفاده از آن راحت‌تر است و حتی 8 ساعت قبل از رابطه می‌توانید آن را وارد واژن کنید
 • عوارض آن نسبت به کاندوم مردانه بسیار کمتر است
 • در دماهای گوناگون خراب نمی‌شود یا تغییر حالت نمی‌دهد
 • در تحریک کلیتوریس زنان می‌تواند موثرتر واقع شود

برخی از معایب استفاده از این نوع کاندوم به شرح ذیل هستند:

 • برخی از زوجین، بیشتر مردان، استفاده از آن حین رابطه را نمی‌پسندند، برای رفع این مشکل می‌توانید قبل از شروع رابطه آن را در داخل واژن جاگذاری کنید
 • اگرچه این اتفاق ناممکن است، اما احتمال پارگی کاندوم وجود دارد
 • قیمت این نوع کاندوم در مقایسه با نوع مردانه کمی گران‌تر است
 • در هر جایی مانند کاندوم مردانه پیدا نمی‌شود
 • اگر به صورت غیراستاندارد از آن استفاده شود ممکن است کارایی خود را از دست بدهد و منجر به بارداری‌های ناخواسته شود

بیشتر بخوانید

معضلات استفاده از کاندوم زنانه کدام‌ها هستند؟

طبق آمار رسمی از هر 100 زن حداکثر 20 نفر در سال حتی با استفاده از کاندوم باردار می‌شوند. دلیل این امر در بیشتر مواقع استفاده نکردن زوجین قبل از هر رابطه جنسی تلقی می‌شود. احتمال پارگی کاندوم زنانه در مقایسه با کاندوم معمولی کمی بیشتر است. پارگی کاندوم به معنای ابتلا به عفونت‌های مقاربتی و حتی بارداری ناخواسته – در صورتی که اسپرم ترشح شده باشد – است. استفاده از کاندوم زنانه در موارد ذیل ممکن است با معضلاتی روبه‌رو شود:

 • کاندوم پاره شود
 • کاندوم مداوم در واژن بلغزد
 • آلت تناسلی مرد بین واژن و سطح خارجی کاندوم در ارتباط باشد و بلغزد
 • در حین رابطه، حلقه بیرونی کاندوم به داخل واژن سر بخورد
 • به هنگام قرار دادن آن در داخل واژن ممکن است در زن احساس سوزش، خارش و یا ناراحتی ایجاد کند

روش استفاده از کاندوم زنانه

قبل از استفاده از کاندوم دستورالعمل‌های روی پاکت را با دقت مطالعه کنید. اگر بسته‌بندی آن دچار آسیب‌دیدگی مانند پارگی و یا سوراخ دیده می‌شود از آن به هیچ وجه استفاده نکنید. حتما تاریخ انقضا آن را چک کنید و در صورتی که تاریخ آن گذشته باشد از استفاده آن بپرهیزید.

اما برای استفاده از کاندوم زنانه باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید:

 • پاکت بسته‌بندی را با دقت باز کنید. برای باز کردن آن هرگز از ناخن و دندان استفاده نکنید چرا که ممکن است قبل از استفاده پاره شود
 • با استفاده از انگشت شست، حلقه کوچکتر آن را در وسط واژن قرار دهید. با استفاده از انگشت اشاره، آن را به داخل واژن فرو کنید.
 • حتما از قرار گرفتن حلقه بزرگتر درْ ورودیِ واژن و بیرون قرار گرفتن آن اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که اطراف واژن توسط حلقه بزرگتر احاطه شود.
 • در حین رابطه، اطمینان حاصل کنید که آلت مردانه داخل کاندوم می‌شود و نه بیرون آن. مطمئن شوید حلقه بیرونی، همیشه در بیرون از واژن قرار دارد
 • بعد از اتمام رابطه، حتما کاندوم را با دقت بیرون آورید و حلقه بزرگتر را بفشارید تا ترشحات آن به بیرون نریزد.

معرفی یک برند معروف در تولید کاندوم زنانه

یکی از برندهایی که در بازار ایران موجود است، کاندوم زنانه Femexx است. این کاندوم برای افرادی که دارای مشکل نعوظ هستند بسیار مناسب است. طراحی و شکل خاص این نوع کاندوم و پوشش کاملی که ارائه می‌دهد، باعث خواهد شد تا بارداری ناخواسته و انتقال بیماری‌های مقاربتی به کمترین میزان خود برسد. همچنین استفاده از این کاندوم برای افرادی که دارای پوست حساس هستند به خاطر استفاده از لوبریکنت‌های درجه یک بسیار توصیه می‌شود.

سخن پایانی

استفاده صحیح از هر نوع پوششی می‌تواند تا درصد بسیار بالایی شانس بارداری و انتقال بیماری‌جنسی را در زوجین کاهش دهد اما نمی‌توان از درصد خطای آن‌ها نیز چشم‌پوشی کرد. استفاده صحیح و خرید کاندوم زنانه استاندارد دو فاکتور بسیار مهم جهت جلوگیری از مشکلات زناشویی هستند که همیشه باید به آنها توجه نمود. در این مطلب در مورد کاندوم زنانه صحبت کردیم و شما را با این وسیله بیش از پیش آشنا کردیم.

اگر این مطلب برای‌تان مفید بود، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «» را هم مطالعه کنید. همچنین اگر به تازگی مکاندوم چیست؟

همان‌طور که می‌­دانید، امروزه برای کنترل و روش­‌های مختلفی وجود دارد. از میان روش‌­های معروف کنترل مثل استفاده از قرص و ، می‌­توانیم به پوشش نرم و انعطاف­پذیر اشاره کنیم که خیلی طرف‌دار دارد و افراد زیادی در سطح جامعه جهت جلوگیری از بارداری از آن استفاده می­‌کنند. همچنین کاندوم در پیشگیری از ابتلا به ویروس‌­های جنسی هم نقش مهمی ایفا می­‌کند. کاندوم بر ۲ نوع است: موضعی یا مردانه و کاندوم داخلی یا زنانه. نحوه استفاده از کاندوم زنانه خیلی آسان است. در این مقاله قصد داریم تا به شما کاندوم زنانه، مزایا و معایب آن را معرفی کنیم؛ برای آشنایی بیشتر، با ما همراه باشید. می توانید با گفت و گو کنید.

کاندوم زنانه چیست و برای چه کاری استفاده می‌­شود؟

یکی از روش‌­های جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم زنانه است که علاوه‌برآن شما را از ابتلا به بیماری­‌های مقاربتی مثل و ویروسی در امان نگه می‌­دارد! کاندوم زنانه که “کاندوم داخلی” نامیده می­‌شود، لوله­‌ای نازک از جنس لاستیک نیتریل یا پلی­اورتان است که قبل از انجام رابطه جنسی، آن را داخل واژن قرار داده سپس خارج می­‌کنید. این وسیله ویژگی­‌ها و مزایای مشابه کاندوم­‌های مردانه را دارد.

کاربرد کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه با دورنگه داشتن اسپرم از رحم مانع باردارشدن می­‌شود. به‌علاوه، کاندوم شما و همسرتان را از ابتلا به محافظت می‌­کند زیرا هیچ‌یک از شما با مایعات جنسی دیگری تماس ندارید. اگر از کاندوم زنانه استفاده کنید، همسرتان نیازی به کاندوم مردانه ندارد. زیرا اگر از دو کاندوم هم‌زمان استفاده کنید، بین آن­ها اصطکاک ایجاد شده و منجر به پارگی می­‌شود.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه

۱) ابتدا باید روش استفاده از کاندوم زنانه را یاد بگیرید؛ برای این کار دستورالعمل روی بسته را بادقت بخوانید. بسته کاندوم را باز کرده و یک کاندوم از داخل آن بردارید. حلقه بسته داخلی را به هم نزدیک کنید.

۲) در هر دو انتهای کاندوم زنانه یک حلقه لاستیکی انعطاف‌­پذیر وجود دارد. انتهای حلقه بسته را تا جایی که می‌­توانید با انگشت داخل عمق کانال واژن قرار دهید؛ این حلقه بالا و روبه‌­روی دهانه رحم قرار می‌­گیرد. حلقه خارجی یا انتهای باز قسمت جلوی واژن را می‌­پوشاند و مانع ورود دهانه کاندوم به داخل واژن می­‌شود.

۳) درنهایت انگشت خود را بردارید. لبه دهانه کاندوم باید دقیقاً خارج از دهانه واژن باشد.

۴) کاندوم را باید ۸ ساعت قبل از شروع رابطه داخل مجرای تناسلی قرار دهید. هنگام ، آلت تناسلی شریک شما از طریق لوله کاندوم به داخل مجرای تناسلی راه پیدا می­‌کند به‌نحوی که تماس مستقیم با واژن ندارد.

۵) بعد از رابطه جنسی، برخلاف کاندوم مردانه نیاز نیست کاندوم فوراً از واژن برداشته شود؛ مگر این‌که شریک شما همچنان انزال منی داشته باشد که در این صورت ممکن است داخل واژن بریزد. توصیه می­‌شود در حالت خوابیده کاندوم را از بدن خارج سازید. شما باید را به‌آرامی حلقه بیرونی کاندوم را گرفته، بچرخانید و از واژن بیرون بیاورید؛ در حالی که باید مراقب باشید منی را درون آن نگه دارید تا بیرون نریزد. فقط یک بار باید از کاندوم زنانه استفاده کنید و پس از اتمام کار آن را در سطل آشغال بیندازید. احتیاط کنید هنگام قرارگیری کاندوم آن را پیچ نداده یا پاره نکنید.

دقت در استفاده از کاندوم زنانه

طریقه گذاشتن کاندوم زنانه خیلی مهم است؛ زیرا اگر از آن به‌درستی استفاده نکنید یا کاندوم سالم نباشد، از و در امان نیستید. هنگام استفاده شما باید درباره موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • بسته کاندوم قبل از استفاده از آسیب‌ندیده باشد.
 • تاریخ مصرف کاندوم منقضی نشده باشد.
 • کاندوم شما در تمام مدت رابطه جنسی سالم بماند.
 • کاندوم حین استفاده پاره نشود.
 • هنگام رابطه آلت تناسلی شریک شما در کاندوم بماند و از آن خارج نشود.
 • کاندوم حین رابطه جنسی از واژن خارج نشود.
 • قسمت خارجی کاندوم به داخل واژن نفوذ نکند.
 • هرگز از یک کاندوم مصرف­‌شده استفاده مجدد نکنید.
 • کاندوم­‌های زنانه برای جای­گیری صحیح در واژن به کمی تمرین نیاز دارند.

برخی از افراد معتقدند که پس از این‌که کاندوم در مجرای واژینال زنانه جای­گذاری شد، هنگام رابطه جنسی وقتی آلت تناسلی مرد روی زن قرار گرفت تحریک مختل شده و روحیه مرد از بین می‌­رود؛ اما این تفکر درباره کاندوم زنانه اشتباه است و نقض می‌­شود! زیرا از هشت ساعت قبل از رابطه جنسی وارد بدن شده و هیچ اثر منفی در تحریک مرد ایجاد نمی­‌کند. می‌­توانید هنگام قرار دادن کاندوم در بدن از شریک خود بخواهید تا بر این عمل را نظارت کند؛ این یک شروع جدی برای مقدمه رابطه محسوب می‌­شود.

فایده استفاده از کاندوم زنانه

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از کاندوم زنانه پیشگیری از بارداری ناخواسته و ابتلا به عفونت­‌های ویروسی موجود در جنسی می­‌باشد.

 1. یکی دیگر از بزرگ‌ترین مزایای کاندوم زنانه این است که می‌­توانید آن­ها را بدون نسخه یا مراجعه به پزشک برای معاینه خریداری کنید.
 2. کاندوم­‌های زنانه آماده شدن برای رابطه جنسی را آسان می­‌کنند.
 3. شریک شما ممکن است تجربه راحت­‌تر و لذت­‌بخش ­تری داشته باشد زیرا کاندوم‌­های زنانه متناسب با اندازه­‌های مختلف آلت تناسلی مرد هستند.
 4. با گذاشتن کاندوم زنانه ممکن است از تحریک اضافی کلیتوریس در حلقه بیرونی کاندوم لذت ببرید. به‌علاوه، می­‌توانید از هر نوع محلول روان­ کننده برای مرطوب کردن آن استفاده کنید.
 5. کاندوم زنانه بلافاصله هنگام سکس تأثیر خود را ایفا می­‌کند.
 6. نیازی نیست شریک شما به‌محض انزال آلت تناسلی خود را بیرون آورد.
 7. برای افرادی که به کاندوم لاتکس حساسیت دارند گزینه مناسبی هست.
 8. احتیاجی نیست تا آلت تناسلی مرد ابتدا تحریک شده و به حالت عمود درآید سپس استفاده شود.
 9. عوارض جانبی کمی دارد یا اصلاً ندارد.

با این‌که کاندوم‌­های زنانه برای طراحی و تأیید شدند، اما برای هم گزینه مناسبی محسوب می­‌شود.

تهیه آن مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی است.

کاندوم زنانه چقدر مؤثر هست؟

مانند کاندوم مردانه، کاندوم زنانه در صورت استفاده صحیح و مداوم خیلی مؤثر می‌­باشد. نتایج تحقیقات در مورد میزان موفقیت کاربرد روش‌­های جلوگیری از به دو دسته تقسیم می‌­شود:

۱) استفاده کامل

۲) استفاده معمول. در حقیقت، افراد کمی هر بار از کاندوم زنانه به‌طور کامل استفاده می‌­کنند.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در ایالات متحده آمریکا، عدم موفقیت در استفاده معمول از کاندوم زنانه آمار ۲۱ درصد را نشان می­‌دهد. این بدان معناست که بین هر ۱۰۰ زنی که از کاندوم داخلی به­ عنوان تنها وسیله کنترل حاملگی استفاده می کنند، ۲۱ بارداری ناخواسته در هر سال وجود دارد. میزان تخریب این کاندوم ۱۸ درصد است.

کاندوم زنانه بیکینی چیست؟

نوع کمتر شناخته ­شده و در دسترس کاندوم زنانه، کاندوم بیکینی است. فرم کاندوم بیکینی به شکل لباس زیر است که در فاق شکاف دارد و از اتصال­‌دهنده­‌هایی برخوردار است که کاندوم زنانه می­‌تواند به آن متصل شود؛ به‌طوری که کاندوم کامل به داخل واژن رانده نمی‌­شود. نوع دیگر کاندوم بیکینی، شکل لباس زیر است که دارای کاندوم وابسته در محفظه ­ای محکم جلوی بخش خارجی دستگاه تناسلی می­‌باشد و قبل از رابطه جنسی باز می­‌شود.

آیا کاندوم زنانه لذت ارگاسم را کاهش می­دهد؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از کاندوم زنانه مزایای دیگری مثل امکان افزایش میزان لذت جنسی و را در پی دارد. کاندوم زنانه کنترل کاملی از محافظت واژن را هنگام رابطه جنسی فراهم می‌­کند. خیلی از افرادی که از کاندوم زنانه استفاده می‌­کنند، رابطه جنسی را لذت­‌بخش­ تر می‌­دانند؛ به این دلیل که می­‌توانند محافظت بیشتری در برابر عفونت­‌های جنسی و بارداری داشته باشند. خیلی از زنان دلیل ترجیح کاندوم زنانه را این‌گونه عنوان کردند که نمی‌­توانند به همسر یا شریک جنسی خود کامل اعتماد کنند و این موضوع باعث غلبه نگرانی ناشی از عواقب رابطه جنسی محافظت‌ ­نشده بر کسب لذت کامل تجربه جنسی می‌­شود.

برخی محققان فکر می‌­کنند دلیل لذت بیشتر رابطه جنسی با کاندوم زنانه ممکن است به‌خاطر اثر ماده روان‌­کننده روی کاندوم باشد. مانند اکثر کاندوم‌­­های مردانه، کاندوم‌­های زنانه معمولاً با مایعات حاوی سیلیکون یا روان­ کننده­ های پایه آب چرب و مرطوب می­‌شوند.

حلقه­ های کاندوم زنانه نیز ممکن است لذت بیشتری ایجاد کنند. حلقه بیرونی کاندوم زنانه احتمال دارد تحریک اضافی در کلیتوریس برخی افراد ایجاد کند همچنین برخی از افراد هنگام نفوذ عمیق کاندوم در مجرای تناسلی تحریک اضافی ناشی از حلقه داخلی را احساس می­‌کنند.

از آنجا که آلت تناسلی مرد توسط کاندوم تنگ مردانه منقبض نشده است، ممکن است شریک جنسی افراد احساس لذت بیشتر و قوی­تری را تجربه کنند.

به­‌طور کلی، هر کاندومی را برای رابطه جنسی به کار گیرید، استفاده از آن در مرحله اولیه و مقدماتی سکس که شامل:

 • معاشقه
 • پیش­نوازی
 • لمس و برانگیختگی احساسی دو طرف است.

نقش مهم و کلیدی دارد و به‌جای منع لذت جنسی، باعث تحریک می­‌شود.

زودانزالی یکی از مشکلات رایج مردان است که سبب نارضایتی جنسی زوجین می‌شود. برای حل این مشکل استفاده از اسپری تاخیری توصیه می‌شود.

ضرر کاندوم زنانه

همان‌طور که کاندوم زنانه وسیله‌­ای مناسب برای جلوگیری از بارداری و تأمین سلامت جسم و روان به شمار می­‌آید، اما چند نکته منفی در مورد آن وجود دارد که همه این نکات را خوشایند نمی‌­دانند. این نکات عبارت است از:

یکی از بزرگ‌ترین اشکال­‌های کاندوم زنانه این است که برای قرارگیری صحیح آن به تمرین نیاز است؛ اما با استفاده اصولی مکرر طی گذر زمان این کار آسان­تر می‌­شود. قبل از استفاده از کاندوم زنانه برای رابطه جنسی، دو بار جهت تمرین آن را وارد واژن کنید تا از نحوه جای­گیری آن مطمئن شوید.

الزام قرار دادن کاندوم زنانه قبل از شروع هرگونه تماس جنسی یا تحریک ­آمیز می‌­تواند هم به‌عنوان یک مزیت و هم یک ضرر تلقی شود؛ از یک طرف، نباید جلوی تحریک میل جنسی را بگیرید و خود را کنترل کنید اما از طرف دیگر، باید پیش­بینی کنید که چه زمانی قرار است رابطه جنسی برقرار کنید. قرار دادن کاندوم قبل از هرگونه عمل مقدماتی جنسی آسان­تر از زمان شروع پیش­نوازی و تحریک کردن می­باشد، زیرا هنوز واژن و لگن آرام هستند و منقبض نشدند.

تولید سروصدا هم می­‌تواند یک مشکل ناخوشایند دیگر تلقی شود. درواقع، این کاندوم­‌ها گاهی اوقات می­‌توانند در حین رابطه جنسی صداهای غیرمنتظره ایجاد کنند. برای پیشگیری از این مشکل سعی کنید مقدار بیشتری روان­‌کننده روغنی اضافه کنید و حتماً کاندوم را ۲۰ دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی داخل کانال مجرای تناسلی بگذارید تا کاندوم به دیواره­‌های واژن متصل شود. مهیا کردن این زمان اضافه می‌­تواند به سکس احساس طبیعی‌­تر و قوی­‌تری ببخشد و آن را پرهیجان‌­تر و شیرین­‌تر کند.

کاندوم­‌های زنانه در جلوگیری از بارداری ناخواسته نیز مؤثر هستند، اما در این زمینه کاندوم‌­های مردانه تأثیر بیشتری دارند. در صورت استفاده صحیح از کاندوم زنانه، طبق یک میانگین آماری از هر ۱۰۰ زنی که از کاندوم زنانه استفاده می‌کنند فقط ۵ نفر در سال باردار می‌شوند. این رقم قابل‌مقایسه با کاربرد کاندوم مردانه است که بر اساس میزان محافظت آن رخداد حدود ۲ بارداری در هر ۱۰۰ زن در طول مدت یک سال در صورت استفاده صحیح و اصولی از این کاندوم می‌­باشد.

استفاده از بادکنک بجای کاندوم |استفاده از کاندوم در دوران عقد |خانواده

در صورت استفاده نادرست، از هر ۱۰۰ زنی که از کاندوم زنانه استفاده می‌کنند، ۲۱ نفر در یک سال باردار می‌­شوند. برای تمرین نحوه صحیح قرار دادن و استفاده از کاندوم زنانه لازم است مدتی وقت بگذارید و روش درست استفاده از آن را یاد بگیرید تا بتوانید به نتیجه مطلوب و قابل‌اطمینان در رابطه جنسی دست پیدا کنید.

کاندوم‌­های زنانه به‌اندازه کاندوم‌­های مردانه محبوب نیستند؛ این موضوع می‌­تواند به دلیل عدم دسترسی به آن، قیمت بالاتر و یا ترجیح و تمایل بیشتر افراد به کاندوم مردانه باشد. کاندوم زنانه به‌طور کلی در فروشگاه­ های مواد غذایی، مراکز پخش دارو و داروخانه ها فروخته نمی‌­شود. فروش آن­ها به برخی فروشگاه­ های خاص، برخی داروخانه­ های ویژه و مراکز بهداشت باروری یا خرده­ فروشی‌­های آنلاین محدود شده است.

همانطور که در ابتدای متن هم عنوان کردیم، کاندوم­‌های زنانه مانند کاندوم‌­های مردانه قابل‌استفاده مجدد نیستند. از کاندوم‌­های زنانه نباید به همراه کاندوم‌­های مردانه استفاده شود؛ چون این کار می‌­تواند احتمال پاره شدن، تخریب و لغزش کاندوم‌­ها را افزایش دهد. ممکن است چند سال طول بکشد تا بدنتان به کاندوم‌­های زنانه عادت کند، اما تمرین مداوم این عمل را کاملاً برایتان ساده می­‌کند.

فروشگاه اینترنتی کاندوم بازار بسته بندی کاملا محرمانه و ارسال فوری به سراسر کشور دارد

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

در این مقاله بیان کردیم که برای تهیه و استفاده از کاندوم زنانه نیاز نیست که به پزشک مراجعه کنید اما اگر زمانی در انتخاب بین کاندوم زنانه و مردانه به مشکل خوردید بهتر است با یک و تنظیم خانواده مشورت کنید. پزشک راهنمایی­‌های لازم از جمله نحوه استفاده، فواید و عوارض جانبی هر دو کاندوم را به شما ارائه می­دهد و کمکتان می­کند تا در این زمینه با آگاهی بیشتر تصمیم بگیرید.

اما ما برای شما یک پیشنهاد بهتر داریم؛ پزشکان و متخصصان مامایی بهترین و روش‌­های کنترل آن، چگونگی استفاده از وسایل جلوگیری، روابط جنسی ایمن و لذت­‌بخش را عرضه می­‌کنند. کافی است با ورود به سایت پذیرش ۲۴، وقت یا آنلاین گرفته و هر زمان بخواهید با پزشکان ما صحبت کنید.

توجه شدید میل جنسی خودتان یا همسرتان کمتر شده و به فکر  افتادید، می‌توانید این محصولات را به صورت آنلاین از داروخانه دارودراگ تهیه و درب منزل تحویل بگیرید.

منبع : ebay

دکمه بازگشت به بالا