عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

قبل از شروع به خواندن این متن، در ابتدا باید معنای بهترین سنگ یا بهترین انتخاب را بدانیم. بهترین انتخاب لزوما گران ترین ها نیستند. بلکه با توجه به کاربری و ظرفیت باید انتخاب مناسبی صورت پذیرد. به عنوان مثال برای نمای پشت ساختمان یا دیوارها و نماهایی که دید ندارند مانند نورگیر و … بهترین انتخاب سنگ های روشن و سوپر گران قیمت نیستند.

حال با توجه به این مهم بهترین سنگ ها برای نما ساختمان را معرفی میکنیم.

تراورتن – یکی از بهترین سنگ ها برای نما

به طور کلی سنگ انتخاب مناسبی برای نما میباشد. دلایل این امر را میتوان در زیبایی – مقاومت خمشی و فشاری مناسب – عایق بودن نسبی حرارت و صدا – وزن کمتر نسبت به سایر سنگ ها – مقاومت در برابر خورشید و سرما و گرما و شرایط اسیدی – زیبایی و تنوع بالا – چسبندگی مناسب بیان کرد.

در این میان تراورتن های – – – – به ترتیب از بهترین ها از لحاظ کیفیت هستند که در میان آنها سورت های متنوعی بر اساس میزان رگه و بازی رنگ وجود دارد که میتواند تا سه برابر، قیمت سنگ را تغییر دهد.

سنگ کریستال یکی از بهترین سنگ ها برای نما

سنگ های چینی یا کریستال از دیرباز در نمای ساختمان ها استفاده میشده. اما امروزه به مدد دستگاه های جدید با پرداخت های سطحی بی نظیر، سنگ های چینی، آن روی زیبای خود را نمایان کرده اند.

سنگ های چینی با طرح های منتوع و زیبا، سطحی براق به دلیل ساب پذیری بالا، جذب آب کم، مقاومت در برابر شرایط گوناگون جوی و سرما و گرما از گزینه های مناسب برای نمای ساختمان محسوب میشود.

از میان سنگ های کریستال بهترین گزینه ها برای نما را میتوان سنگ ازنا – الیگودرز – پاتک – نیریز و سایمان را اشاره کرد. شایان ذکر است سنگ سایمان به ندرت در سایز های ۴۰ طولی و یا تایل برش میخورد و بیشتر در قالب ابعاد اسلب موجود است.

آیا سنگ گرانیت برای نما مناسب نیست؟

در سالهای پیش گرانیت نقشه پر رنگی در سنگ های نما در ساختمان ها داشت. اما سنگ گرانیت به دو دلیل بزرگ برای نما مناسب نیست.یکی وزن بالا و دیگری عدم چسبندگی مناسب. از دیگر عوامل هم میتوان اکسیده شده در برخی سورت ها و یا عدم دارا بودن طرح های متنوع اشاره کرد. حال از این سنگ بر روی دیوار و حتی نمایاز آنجایی که نمای خارجی ساختمان یک بخش مهم در صنعت ساختمان سازی به حساب می آید، پس برای مناسب باید بسیار دقت کرد، زیرا هم عمر ساختمان را افزایش می دهد و هم تاثیر بسزایی در زیبایی ساختمان دارد.

سنگ ساختمانی طبیعی به دلیل داشتن مقاومت و پایداری بالا، تنوع طرح و رنگ از اولین پیشنهاداتی است که معماران به صاحبان ملک می دهند. در بین همه سنگهای ساختمانی، سنگ تراورتن از بهترین گزینه ها می باشد.

زیرا یکی از ویژگی های یک سنگ نمای باکیفیت و استاندارد، این است که دارای تخلخل باشد. تخلخل باعث می شود که ملات به داخل سنگ نفوذ کرده و سنگ به خوبی به ملات می چسبد تا با مرور زمان سنگ از کار جدا نشود. سنگ تراورتن یکی از متخلخل ترین سنگهای ساختمانی می باشد.

علاوه بر تخلخل، سنگ نما باید در برابر تغییرات شرایط جوی و آب و هوا هم نیز، مقاومت قابل قبولی داشته باشد. سنگ تراورتن علاوه بر این که تخلخل زیادی دارد، بعد از گرانیت، مقاوم ترین سنگ ساختمانی می باشد.

در بین انواع سنگ های تراورتن، تعدادی از آنها هستند که نسبت به بقیه، برای نمای خارجی ساختمان از کیفیت بهتری برخوردار هستند. سنگ تراورتن عباس آباد، تراورتن حاجی آباد، تراورتن آتشکوه، تراورتن سیلور، … از بهترین سنگ های نمای تراورتن می باشند.

در مقاله ، این سنگ تراورتن را به طور کامل بررسی کرده ایم، در ادامه ی این مقاله به بررسی سنگ های حاجی آباد، سیلور و آتشکوه می پردازیم.

سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از بهترین سنگ های تراورتن می باشد، یک سنگ نمای تمام عیار تراورتن که برای استفاده در نما بسیار ایده آل می باشد. این سنگ دارای رنگی از شکلاتی تیره تا روشن و سفید می باشد که از تراورتن حاجی آباد با زمینه روشن بیشتر برای نما استفاده می شود.

این سنگ عمر طولانی دارد و در تمام شرایط آب و هوایی قابل اجرا می باشد. سنگ تراورتن حاجی اباد به صورت بی موج فراوری می شود که همین ویژگی باعث شده از این سنگ در نماهای رومی و کلاسیک بسیار زیاد استفاده شود.

سنگ حاجی آباد جز سنگ های گران قیمت تراورتن حساب می شود ولی استفاده این سنگ چه در نمای داخلی و چه در نمای خارجی زیبایی فوق العاده چشم نوازی را به ساختمان می دهد.

سنگ تراورتن حاجی اباد از معادن شهر محلات استخراج و در تمام نقاط کشور در ابعاد مورد سفارش برش خورده و فراوری می شود.

بهترین سنگ برای نما رومی |بهترین سنگ تراورتن سفید |بهترین سنگ سفید برای نمای ساختمان

سنگ تراورتن آتشکوه

اگر میخواهید نمای خارجی ساختمان تان، جلوه ای لوکس و زیبا داشته باشد، سنگ لاشتر  آتشکوه قطعا این خواسته شما را برآورده می کند. سنگ تراورتن آتشکوه با رنگ زمینه ی روشنی که دارد، طرفداران زیادی را، هم در بازار سنگ داخل و هم در خارج از کشور دارد.

تراورتن آتشکوه به دو صورت موج دار برای نماهای مدرن و بی موج برای نماهای رومی و کلاسیک فراوری می شود. این سنگ قیمت بالایی دارد به همین دلیل بیشتر آن را به صورت اسلب و با استفاده از اره برش می دهند. از ویژگی های سنگ آتشکوه می توان به ساب پذیری و تراکم بالا اشاره کرد.

سنگ تراورتن آتشکوه محصول معادن استان مرکزی و شهر محلات می باشد.

سنگ تراورتن سیلور

سنگ تراورتن سیلور از مناسب ترین سنگ های ساختمانی برای استفاده در نمای خارجی ساختمان می باشد، زیرا دارای تخلخل بسیار زیادی می باشد. این سنگ، رنگ زمینه ای دودی دارد و هاله هایی از سفید در سطح سنگ پراکنده شده است که زیبایی سنگ سیلور را دوچندان می کند.

سنگ تراورتن سیلور به دلیل دارا بودن رنگ زمینه ی تیره، آثار کثیفی بر روی این سنگ کمتر نمایان شده و همچنین به صورت موج دار و بی موج فراوری می شود.

معدن سنگ تراورتن سیلور در شهر تکاب استان همدان واقع گردیده است و جز سنگهایی با رنگبندی خاص به حساب می آید.

انواع مرغوب سنگ نمای تراورتن را در تمام رنگبندی ها و به صورت سنگ اسلب و سنگ تایل در اختیار شما دوستان برای خرید حضوری و اینترنتی قرار می دهد.

سوالات متداول

سنگ تراورتن سیلور در برابر ضربه مقاومت خوبی دارد؟

این سنگ از مقاومت فشاری کمی برخوردار می باشد

از ضایعات این سنگ ها می توان برای سنگ انتیک نما استفاده کرد؟

بله و نمای () جالب و زیبایی هم در داخل ساختمان و هم در خارج از ساختمان دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

طبقه همکف می‌توانید استفاده نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا