عمومیکسب و کار ایرانی

تینر برای از بین بردن ساس

آیا می‌دانستید ساس‌ها به‌ اندازه 5 میلی‌متر بوده و از نوک مداد هم کوچک‌تر هستند؟ این حشرات موذی همواره از آزاردهنده‌ترین معضلات زندگی انسان‌ها محسوب می‌شوند. ساس‌ها نیش گزنده‌ای دارند به‌سختی می‌توان وجود آن‌ها را از خانه ریشه‌کن کرد. به‌همین دلیل بسیاری از افراد دغدغه یافتن بهترین سم برای از بین بردن ساس را دارند. ما تصمیم داریم در این مقاله بهترین نوع سم برای از بین بردن ساس و ریشه‌کن کردن این حشرات را به شما معرفی کنیم. مطمئن باشید با استفاده از این سم‌ها، دیگر خبری از این حشرات در تخت‌خواب، مبل و تشک‌های شما نخواهد بود.

بهترین سم برای از بین بردن ساس چیست؟ - مجله بلج

سموم پیرترین و پیرتروئید؛ بهترین نوع سم برای از بین بردن ساس

سموم پیرترین از سم‌های گیاهی هستند و از گل‌های داوودی به دست می‌آیند. با این سم‌ها به راحتی می‌توانید ساس‌هایی که در پتو، تخت‌خواب و روتختی ایجاد شده‌اند را از بین ببرید. پیرتروئیدها نیز سم‌هایی شیمیایی و مصنوعی هستند که عملکردی مشابه با پیرترین‌ها دارند. این دو نوع سم، ساس‌ها را از لانه‌شان خارج کرده و به دلیل بویی که دارند، باعث کشته شدن این حشرات ریز می‌شوند.

برخی از روتختی‌ها به دلیل کیفیت نامرغوبی که دارند، پس از استفاده کوتاه‌مدت، دچار ساس‌ می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود، برای جلوگیری از این مشکل حتما از روتختی‌ها ملحفه‌هایی که از جنس نخ هستند، استفاده کنید. ممکن است با‌کیفیت کمی گران‌تر از جنس‌های بی‌کیفیت و نامرغوب باشد؛ اما مطمئن باشید که با خرید آن‌ها کمتر دچار چنین مشکلاتی خواهید.

مواد خشک‌کننده؛ راه ساده برای از بین بردن ساس

مواد خشک‌کننده، بهترین ترکیبات برای از بین بردن ساس‌ها هستند. عملکرد این مواد به‌گونه‌ای است که در نهایت باعث از بین رفتن پوشش و محافظ بیرونی مومی شکل روی ساس می‌شوند. با از بین رفتن این پوشش، ساس‌ها به‌آرامی آب بدن خود را از دست می‌دهند و در نهایت می‌میرند. برای خرید تینر  با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید.

خاک دیاموته و بوریک اسید از انواع مواد خشک‌کننده هستند که برای کشتن ساس‌ها نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این نوع خشک‌کننده‌ها کاملا به‌صورت فیزیکی عمل می‌کنند؛ بنابراین ساس‌ها در برابر این مواد توانایی هیچ مقاومتی نخواهند داشت.

در زمان‌هایی که حوله‌های خود را در حمام قرار می‌دهید، در طولانی‌مدت ممکن است رطوبت باعث ایجاد ساس در آن‌ها شود. به همین دلیل در چنین شرایطی توصیه می‌کنند که از خاک دیاموته برای از بین بردن ساس‌ها استفاده کنید. هم‌چنین در برخی مواقع نیز حوله‌های بی‌کیفیت به خاطر متریال نامرغوب موجب ایجاد ساس می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود، مبلغ قابل‌توجهی برای پرداخت در نظر بگیرید.

از بین بردن ساس تختخواب با پیرول‌ها و نئونیکوتینوئیدها

یکی از سم‌هایی که تاثیر سریعی در از بین بردن ساس‌ها دارد، سم پیرول است. این ماده با ترکیبات شیمیایی که دارد، عملکرد سلول‌های ساس را مختل کرده و باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود. نئونیکوتینوئیدها نیز عملکردی مشابه پیرول‌ها دارند. معمولا ساس‌هایی که در برابر سایر آفت‌کش‌ها مقاوم هستند، در مقابل نئونیکوتینوئیدها توانی نداشته و می‌میمرند.

برخی از روتختی‌ها و پتوها معمولا پس از مدتی استفاده دچار ساس می‌شوند؛ زیرا جنسی نامرغوب و بی‌کیفیت دارند. ساس‌هایی که در پتو، روتختی یا کالای خواب شما ایجاد می‌شوند را با سم‌هایی نظیر پیرول‌ها و نئونیکوتینوئیدها می‌توان از بین برد. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌کنیم، هنگام به فروشگاهی معتبر و مطمئن مراجعه کنید تا محصولی درجه یک بخرید.

ریشه‌کنی تخم ساس با سم دیلیت؛ یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن ساس‌ها

اگر نگران ساس در خانه هستید، با سم دیلیت می‌توانید این حشرات موذی را از بین ببرید. این نکته را نیز بگوییم که سم دیلیت هیچ ضرری برای انسان و حیوان ندارد و در سریع‌ترین زمان ممکن حشره ساس و تخم آن را از بین می‌برد. یکی دیگر از مزایای این سم، بدون بو بودن آن است و هم‌چنین پس از استفاده، هیچ لکه‌ای روی سطح باقی نمی‌ماند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید با سم دیلیت تخت‌خواب و تشک خود را سم‌پاشی کنید.

سم بدباگ اوت؛ قوی‌ترین سم ساس برای کشتن این حشرات موذی

یکی دیگر از سم‌هایی که برای از بین بردن ساس تختخواب، حوله، پتو و مبل کاربرد دارد، سم بدباگ اوت است. این سم یکی از قوی‌ترین مواد برای کشتن ساس‌ها به شمار می‌رود. در واقع سم بدباگ اوت توانایی از بین بردن ساس‌های نوزاد و بالغ با بازدهی 100% را دارد. این سم هم‌چنین از تکثیر بیش از حد ساس‌ها و سایر حشرات نیز جلوگیری می‌کند. با یک بار استفاده از سم بدباگ اوت، نیازی به تکرار آن در مدت زمان طولانی نیست؛ زیرا ماندگاری این سم بسیار بالا بوده و اثر آن تا 6 ماه نیز باقی خواهد ماند.

محلول سرکه:

اگر به دنبال راهی برای از بین بردن ساس ها هستید محلول سرکه روشی مناسب و موثر برای از بین بردن ساس ها است. مقداری سفید را داخل یک بطری اسپری بریزید؛ قبل از پاشیدن محلول مطمئن شوید که درپوش را محکم کرده اید. مناطقی که علائم ساس وجود دارد مثل چارچوب تخت، طاقچه اتاق خواب، شکاف و درز سطوح و داخل مبلمان را اسپری کنید.

استفاده از این محلول برای از بین بردن آفات کوچک بسیار موثر است. شاید لازم باشد این کار را هر هفته انجام دهید تا از تخم ریزی ساس ها و آلوده شدن منزل جلوگیری کنید.

قارچ بوریا باسینا:

قارچ بوریاباسیانا را بر کف زمین، ملحفه، تشک ها و یا روی درز مبلمان اسپری کنید. این قارچ در از بین بردن ساس های منزل تاثیر بسیار زیادی دارد.

جارو برقی:

یکی از روش های بسیار ساده خانگی، کشیدن جارو برقی در کل فضای منزل است. بطور معمول ساس ها زیر مبلمان وجود دارند و ساس های بزرگ، بیشتر در شکاف و درزها تخم گذاری می کنند. کیفیت بالای محصولات فاتح فام سپاهان تولید کننده انواع تینر به ما در افزایش صادرات محصولات مان به میزان بسیار چشمگیری کمک نموده است.

کشیدن جارو برقی در مبلمان و تمام مناطقی که ساس ها به طور بالقوه می توانند پنهان شوند می تواند به سیستم عصبی آنها حمله کرده و آنها را از بین برد. سپس با مکش ساس ها توسط تعداد ساس ها به شدت کاهش می یابد.

سرمای زیاد:

ساس های تحمل سرمای زیاد را ندارند و نابود می شوند. برای از بین رفتن ساس حداقل 4 روز دمای کمتر از 18- درجه سانتی گراد نیاز است. برای استفاده از این شرایط می توان اشیا کوچکی را که به ساس یا تخم آن آلوده است را در فریزر به مدت 4 روز قرار داد.

گرمای بالا:

اگرچه محل زندگی ساس ها ترجیحا داخل مبلمان و درز وسایل است اما قادر به تحمل حرارت بالا نیستند. پس برای جلوگیری از گزش حشرات می توانید تله های ساس را نصب و آنها را در معرض مکنده های حرارتی کوچک قرار دهید.همچنین پارچه تمام وسایل مانند ملحفه ها، بالش ها، رو فرشی و تاکسیدرمی را با استفاده از ماشین لباسشویی و درجه حرارت بالا بشویید.

خاک دیاتومه:

در صورتی که نمی توانید برخی وسایل را با ماشین لباسشویی بشویید، می توانید برای از بین بردن ساس ها از خاک دیاتومه استفاده کنید. این ماده طبیعی از بقایای فسیل های کوچک به وجود آماده است که در از بین بردن ساس موثر است.

دور ریختن لوازم:

برای رهایی از شر ساس و نابودی آن، تا حد امکان مواد به شدت آلوده را دور بریزید. به طور مثال:ملحفه یا تشک آلوده به ساس را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و سر کیسه را محکم ببندید و آن را دور از منزل قرار دهید.

آویشن یکی از گیاهان پرخاصیت و سالم در جهان است که برای از بین بردن ساس در حجم گسترده کاربرد دارد. برای نابودی ساس کافی است برگ آویشن تازه را در زیر مبل یا تختواب قرار دهید یا چوب آویشن را در اتاق بسوزانید تا شاهد از بین رفتن تمام ساس ها باشید.

اسپری روغن های گیاهی:

روغنهای گیاهی مانند روغن درخت چای و روغن را می توان به عنوان مواد اصلی برای مقابله با برخی از ساس ها استفاده کرد. بنابراین می توان با ترکیب روغن های زیر، اسپری کاملی ساخت.

مواد لازم برای تهیه اسپری:

  • 1 قاشق غذاخوری روغن خالص
  • 1 فنجان آب
  • 5 قطره روغن ترنج
  • 5 قطره روغن چوب سدر
  • 5 قطره روغن اسطوخودوس

همه مواد را در یک بطری اسپری ترکیب کنید و به اطراف تخت و ملحفه ها اسپری کنید.

ژل سیلیکا:

برای نابود کردن ساس، می توانید مقداری ژل سیلیکا را روی مناطق آلوده قرار دهید. این ژل باعث چسبیدن ساس به خود می شود و پس از جذب آب بدن ساس، موجب از بین رفتن آنها می شود.

بوریک اسید:

اگر ساس ها هنوز تکثیر و شدت نیافته اند می توانید از بوریک اسید که یک روش تضمینی است برای از بین بردن آنها استفاده کنید. مقداری از این پودر را روی مناطق آلوده مانند لحاف، تشک، درز مبلمان و … اسپری کنید.

استفاده از سشوار:

چنانچه در نمناک می خوانید یکی از روشهای ساده برای از بین بردن ساس، استفاده از سشورا است. سشوار را در دمای بالا تنظیم کنید و با استفاده از باد داغ آن اقدام به از بین بردن ساس نمائید. همچنین استفاده از Paint thinner تاثیر بسزایی در از بین بردن ساس و حشرات دیگر این چنینی دارد.

پودر تالک:

استفاده از پودر تالک برای از بین بردن ساس ها بسیار ساده تر از بیرون آوردن آنها از تشک و مبلمان یا شست وشوی ملحفه ها است. پودر را روی نقاطی که ساس وجود دارد و زیر همه مبلمان که فکر می کنید آلوده به ساس است بریزید تا در نهایت باعث از بین رفتن آنها شود.

 

دکمه بازگشت به بالا