علم و تکنولوژی

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

به گزارش خبرگزاری تکنونامه، جنگنده میگ-۲۹ فالکروم اوکراینی که نوز آرت آن طرح کوسه نقاشی شده است، توانایی حمل و شلیک موشک ضدرادار آمریکایی AGM-۸۸ هارم را نیز پیدا کرده است.

جنگنده میگ-۲۹ جت جنگنده دوموتوره و دوسکانه فرامانورپذیر است که در دهه ۱۹۷۰ در شرکت میگ اتحاد شوروی به عنوان یک جنگنده برتری هوایی طراحی شد. نخستین پیش‌نمونه این هواپیما در سال ۱۹۷۷ به پرواز درآمد و از سال ۱۹۸۳ به ارتش شوروی پیوست. میگ-۲۹ از بهترین محصولات صادراتی برای شوروی در زمان خود و برای روسیه در حال حاضر بوده‌است این هواپیما همچنان توسط روسیه و بسیاری کشورهای دیگر استفاده می‌شود.

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

جت جنگنده دوموتوره و دوسکانه میگ-۲۹ شباهت زیادی به جنگنده بزرگ‌تر سوخو-۲۷ دارد که هم‌زمان با آن طراحی و تولید شد. این دو جنگنده به منظور رقابت با جنگنده‌های آمریکایی اف-۱۵ ایگل و اف-۱۶ فالکن ساخته شدند.

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

در طول سال ها، چندین نوع ارتقا یافته، میگ -۲۹ را در بازار بین المللی هواپیماهای جنگنده حفظ کرده و آن را به بخشی جدایی ناپذیر از نیروهای هوایی کشورهای جهان- به ویژه، نیروهای هوافضای روسیه، نیروی هوایی هند، و نیروهای دفاع هوایی و هوایی ازبکستان – و فصل مهمی در تاریخ جت های جنگنده مدرن تبدیل کرده‌اند.

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

۲۲۷۳۲۳

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا