عمومیکسب و کار ایرانی

جک درب پارکینگ الکترومکانیکی

درب اتوماتیک جزو درب هایی است که به صورت هوشمند باز و بسته می شوند. از این درب ها برای سهولت تردد و امنیت در پارکینگ ها استفاده می شود. عضو اصلی در ساخت جک ها می باشند. جک های مورد استفاده در درب پارکینگ از مواد ، متریال و قطعات و موتور های مختلفی ساخته شده اند و در بازار عرضه می شوند . برای انتخاب بهترین جک درب پارکینگ نکته مهم ساختار موتور آن است که باید به آن توجه شود. جک های الکترو مکانیک در واقع همان سیستم گیربکس مکانیکی میباشد که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مکانیزم حرکت این جک های بازویی رتو و چرخ دنده میباشد، رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت میکند و چرخ دنده را میچرخاند. چرخ دنده می تواند از جنس برنجی و یا پلاستیکی باشد .چرخ دنده هم که به شفت گیربکس متصل است حرکت چرخشی را به میل ماردان منتقل میکند و آن را میچرخاند.میل ماردان مانند یک پیچ بزرگ عمل میکند و مهره ماردان را که مانند یک مهره بزرگ ولی ثابت( برون چرخش) است را به جلو و یا عقب میراند .شفت استیل جک نیز که متصل به مهره ماردان است با عقب و جلو رفتن مهره ماردان روی ماردان حرکت کرده و درب را باز و بسته میکند.

مزایای جک الکترومکانیکی درب پارکینگ

جک الکترومکانیکی درب پارکینگ دارای مزایایی است که آن را به یک انتخاب مناسب در سیستم‌های اتوماسیون درب‌های پارکینگ می‌کند. در ادامه به تعدادی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

جک الکترومکانیکی درب پارکینگ، به‌عنوان یک تکنولوژی پیشرفته در عرصه اتوماسیون درب‌های پارکینگ به شمار می‌آید. این جک‌های الکترومکانیکی با ترکیب اصول مکانیکی و تکنولوژی الکترونیکی، فرآیند باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ را به صورت خودکار و سریع انجام می‌دهند.

  1. عملکرد خودکار

یکی از ویژگی‌های برجسته جک الکترومکانیکی درب پارکینگ، عملکرد خودکار آن است. این جک‌ها با استفاده از سنسورها و کنترل‌های الکترونیکی، به‌طور اتوماتیک درب‌های پارکینگ را باز و بسته می‌کنند و بدون نیاز به دخالت دستی عمل می‌کنند.

  1. سرعت و کارآیی

جک الکترومکانیکی درب پارکینگ با سرعت بالا و کارآیی مناسب، فرآیند باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ را به سرعت انجام می‌دهند. این ویژگی باعث می‌شود که ترافیک و انتظار در ورود و خروج از پارکینگ‌ها کاهش یابد.

کاربردهای جک الکترومکانیکی درب پارکینگ

با توجه به مزایای منحصر به‌فرد جک الکترومکانیکی درب پارکینگ، این تکنولوژی می‌تواند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به‌عنوان مثال:

  1. پارکینگ‌های عمومی

در پارکینگ‌های عمومی که نیاز به مدیریت ترافیک و ورود و خروج سریع دارند، جک الکترومکانیکی به عنوان یک راهکار ایده‌آل برای اتوماسیون درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  1. ساختمان‌های تجاری و مجتمع‌ها

در ساختمان‌های تجاری و مجتمع‌ها که نیاز به مدیریت تعداد زیادی از ورود و خروج خودروها دارند، جک الکترومکانیکی درب پارکینگ می‌تواند به عنوان یک راهکار افزایش کارآیی و کاهش زمان انتظار استفاده شود.

جک الکترومکانیکی درب پارکینگ با ترکیب مزایای عملکرد خودکار، سرعت و کارآیی، به عنوان یک گزینه مناسب در اتوماسیون درب‌های پارکینگ به شما ارائه می‌شود. با کاربردهای متنوع این تکنولوژی، می‌توانید به بهبود مدیریت ترافیک و افزایش کارآیی در پارکینگ‌ها دست یابید و تجربه بهتری را برای کاربران فراهم کنید.

جهت ارتباط با فروشگاه اینترنتی تیک دور اینجا کلیک کنید

معمولاً درب های ساختمان به صورت لولائی دو لنگه برای ساختمان های مسکونی در نظر گرفته می شود اینگونه درب بعلت اینکه از وزن پایین تری نسبت به درب های تک لنگه لولائی و یا تک لنگه کشوئی برخوردار هستند استفاده می شوند . باید اذعان کرد که در برخی از ساختمان ها از درب های با وزن بالاتر استفاده می کنند که این نوع درب ها بخاطر ابعاد بزرگ و طراحی خاص و استفاده از پروفیل های تو پر و یا فرفورژه وزن درب بالا می رود و یا اینکه از ترکیب فلز با چوب و یا ترکیب فلز با شیشه و یا ترکیب ورق آهن با فرفورژه در طراحی استفاده می شود . اجزای جک های الکترومکانیکی به این صورت می باشد : از یک موتور تشکیل شده است که از پوسته (استاتور) و آرمیچر (روتور) . زمانی که به استاتور ولتاژ اعمال می شود روتور شروع به حرکت می کند (البته باید در نظر گرفت زمانی که بخواهیم جهت حرکت روتور عوض شود . باید جای مثبت و منفی اعمال شده به استاتور را عوض کرد .) روی محور روتور یک چرخدنده مارپیچ وجود دارد که با حرکت آن ، چرخدنده دیگری را به حرکت وا می دارد که این چرخدنده به یک میله مارپیچ نصب است که میله مارپیچ با حرکت خود مهره ای که بر روی خود دارد را به عقب یا جلو حرکت می دهد .

اندازه جک درب پارکینگ |پایه جک درب پارکینگ |جک پارکینگ آلفا

ویژگی های مهم جک الکترومکانیکی برای درب پارکینگ ، باز کردن یک درب فلزی و یا یک درب چوبی نکاتی را باید در نظر گرفت :

  • کارائی
  • کیفیت مناسب
  • قیمت مناسب

جک پارکینگ الکترومکانیک این نوع جک ها در مجمتع های مسکونی و اداری با تعداد واحد های کمتر از ۵۰ واحد بسیار پراستفاده می باشند. با توجه به درخواست زیاد برای این نوع جک ها شرکت های داخلی نیز اقدام به تولید اینگونه جک ها می کنند تا در این زمینه رقیبی برای سایر برندهای مطرح خارجی باشند. جک پارکینگ به وسیله چرخ دنده و گیربکس صورت می گیرد و به طور واضح مکانیزم عملکرد این محصولات بر اساس مکانیک و برق می باشد. جک درب پارکینگ الکترومکانیکی از نظر ولتاژ به دو نوع ۲۴ و ۲۲۰ ولت تقسیم می شود. جکهای درب پارکینگ الکترو مکانیک  همان سیستم گیربکس مکانیکی است که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مکانیزم حرکت این جک ها رتو و چرخ دنده میباشد. رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت میکند و چرخ دنده را  میچرخاند .چرخ دنده نیز هم که به شفت گیربکس متصل است حرکت چرخشی را به میل ماردان منتقل میکند و ان را میچرخاند.میل ماردان هم مانند یک پیچ بزرگ عمل میکند و مهره ماردان را که ان هم مانند یک مهره بزرگ ولی ثابت , بدون چرخش است را به جلو و عقب میراند .شفت استیل جک نیز که متصل به مهره ماردان است با عقب و جلو رفتن مهره ماردان روی ماردان حرکت کرده و درب را باز و بسته میکند.

این مهره می تواند به یک استوانه متصل باشد و استوانه به قسمت متحرک درب وصل است و یا اینکه مهره می تواند مستقیم به قسمت متحرک درب پارکینگ وصل شود و باعث ایجاد حرکت درب پارکینگی بشود . کل این مجموعه (موتور ، استاتور و روتور) چرخدنده روی روتور ، چرخدنده متصل به شفت مارپیچ مهره روی استوانه و یا مهره متصل به درب داخل یک قاب است که اکثراً از آلیاژهای سخت آلومینیومی ریخته گری شده بر روی آن قرار می گیرد. به این مجموعه جک الکترومکانیکی و یا بازوی برقی برای درب لولایی گفته می شود . این جک ها در سایزها و ابعاد مختلف برای تردد و عرض های متفاوت برای هر لنگه درب پارکینگ ساخته می شوند . جک های الکترو مکانیکی برای وزن های مختلف هر لنگه در ب از 100 کیلوگرم الی 500 کیلوگرم تولید شده است. ابعاد جک ها هم متفاوت است و معمولاً از ابعاد 70 سانتیمتر تا ابعاد 170سانتیمتر موجود می باشد. طول این جک ها معمولا متناسب با عرض هر لنگه درب میتواند باشد به این صورت که اگر بازوی کوچک باشد بهتر است روی لنگه درب با عرض 120 سانتیمتر نصب گردد و همینطور اگر عرض درب به 5 متر برسد بهتر است از بازوی با طول 150تا 170 سانتیمتر استفاده گردد . هر جک الکترومکانیکی را روی هر دربی نصب نکنید به دلیل اینکه در زمان باز و بسته کردن درب پارکینگ فشار بسیار زیادی به جک برقی وارد می شود و از طرفی برای بسته شدن درب لولایی قدرت کافی برای تحت فشار قرار دادن درب در داخل چهارچوب را ندارد و از طرفی اگر شخصی و یا شی خارجی از بیرون به لنگه درب فشار بیاورد چرخدنده های داخلی به راحتی شکسته می شوند و در این زمان جک برقی اتوماتیک و یا بازوی اتوماتیک عملکرد خود را از دست داده و هیچ کارایی دیگری برای شما ندارد .

 

دکمه بازگشت به بالا