اقتصادیکسب و کار ایرانی

دیزل ژنراتور بادوین

بادوین با داشتن ۱۰۰ سال تجربه در ساخت موتورهای دیزلی، یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های فروش دیزل ژنراتور است. از دیگر برند موتور برق‌های مطرح می‌توان به دیزل ژنراتور چینی و دیزل ژنراتور ولوو اشاره کرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این موتورها می‌توان به دوام بالا، کیفیت و قیمت مناسب آن‌ها اشاره کرد. با ما همراه باشید تا دربارهٔ دیزل ژنراتور بادوین بیشتر بدانید:

خرید دیزل ژنراتور |دیزل ژنراتور ایرانی |دیزل ژنراتور چیست

دیزل ژنراتور بادوین

یک دیزل ژنراتور یا به‌عبارت دیگر ژنراتور دیزلی که گاهی موتور برق نیز نامیده می‌شود، دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. درواقع ژنراتور دیزلی ترکیبی از یک موتور دیزلی (برای چرخاندن ژنراتور) و یک ژنراتور الکتریکی است که از آن برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شود. از دیزل ژنراتورها بیشتر در موارد اضطراری و در شرایطی که برق شبکه در دسترس نیست استفاده می‌شود، به همین دلیل است که خرید دیزل ژنراتور در سازمان‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و ساختمان‌های تجاری و مسکونی بسیار پرطرفدار است.

دیزل ژنراتورها انواع مختلفی دارند که از بهترین نمونه‌های آن‌ها می‌توان به دیزل ژنراتور بادوین، دیزل ژنراتور چینی و دیزل ژنراتور ولوو اشاره کرد. نمونه بادوین از نوع ژنراتورهای مدرن و بی‌صدایی است که به‌دلیل طول عمر بالا و هزینه‌های عملیاتی کمتر، بسیار پرکاربرد بوده و به تعمیر و نگه‌داری بسیار کمتری نیاز دارد. درواقع این نمونه از موتور برق‌ها، برای پاسخگویی به نیاز بیشتر کسب‌وکارها طراحی شده‌اند و استفادهٔ مداوم از آن‌ها در بسیاری از صنایع مرسوم و ایده‌آل است. کاهش هزینهٔ برق پشتیبان و نصب آسان موتور ژنراتورهای بادوین، موجب افزایش فروش دیزل ژنراتور و توجیه قیمت آن شده‌است. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور، می‌توانید با شرکت نیرو گستر در تماس باشید.

 

خرید دیزل ژنراتور |دیزل ژنراتور ایرانی |دیزل ژنراتور چیست

اجزای دیزل ژنراتور بادوین

همان‌طور که عنوان شد، دیزل ژنراتور ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور برای تولید انرژی الکتریکی است که اجزای مختلفی دارد و در همهٔ صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارد. اگر قصد خرید دیزل ژنراتور بادوین را دارید، می‌توانید آن را با بهترین قیمت و کیفیت از نیرو گستر تهیه کنید. دیزل ژنراتورها اجزایی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موتور ژنراتور

موتور درواقع منبع انرژی مکانیکی موردنیاز در دیزل ژنراتور است. شایان ذکر است که اندازهٔ موتور نقش مهمی در خروجی توان ژنراتور دارد، چراکه با مقدار انرژی الکتریکی تولیدشده توسط آن، رابطهٔ مستقیمی دارد. به این معنا که اگر قدرت خروجی موردنظر بیشتر باشد، حجم موتور نیز بیشتر می‌شود.

  • ژنراتور

ژنراتور دیزلی یکی دیگر از اجزای اصلی موتور برق است که وظیفهٔ تولید توان خروجی را برعهده دارد و شامل تعداد زیادی از قطعات پیچیده است. یکی از مهم‌ترین اجزای آن روتور است. روتور از شفتی تشکیل شده‌است که با انرژی مکانیکی تأمین‌شده توسط موتور و چندین آهنربا دائمی نصب‌شده در اطراف آن با ایجاد میدان مغناطیسی می‌چرخد.

جالب است بدانید که این میدان مغناطیسی، به‌طور پیوسته حول یکی دیگر از اجزای مهم دینام که استاتور است می‌گردد. استاتور نیز درواقع مجموعه‌ای از هادی‌های الکتریکی مختلف است که به شکل محکم و مقاومی بر روی یک هسته آهنی پیچیده شده‌است. این پیچش کمک می‌کند که ژنراتور از انرژی مکانیکی تولیدشده توسط موتور برای به حرکت درآوردن روتور و ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف استاتور استفاده کند و یک جریان متناوب را به‌وجود بیاورد.

  • سیستم سوخت دیزل ژنراتور

سیستم سوخت به‌طورکلی شامل یک مخزن سوخت با یک لوله است که آن را به موتور ژنراتور متصل می‌کند. اندازهٔ مخزن سوخت درنهایت زمان فعال‌سازی دیزل ژنراتور را مدیریت می‌کند. موتور برق‌های بادوین بیشتر با گاز کار می‌کنند. با این حال دیزل ژنراتورهای دوگانه سوز نیز کاربرد دارد. برای خرید و اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور دوگانه سوز و دیزل ژنراتور ولوو، به سایت شرکت نیرو گستر مراجعه کنید.

  • تنظیم‌کنندهٔ ولتاژ

از دیگر اجزای دیزل ژنراتور که پیچیدگی بیشتری نسبت‌به سایرین دارد، می‌توان تنظیم‌کنندهٔ ولتاژ را نام برد. در اصل کار اصلی این قطعه، تنظیم ولتاژ خروجی است. آنچه که در یک تنظیم‌کنندهٔ ولتاژ اتفاق می‌افتد، بسیار دقیق است. مهم‌ترین وظیفهٔ این قطعه، آن است که میزان ولتاژ را در جریان متناوب یک دستگاه به شکل یکنواختی حفظ کند.

  • سیستم خنک‌کننده و سیستم اگزوز دیزل ژنراتور

وظیفهٔ سیستم خنک‌کننده، جلوگیری از گرمای بیش از حد است. در زمان گرمای اضافی موتور و دینام، مایع خنک‌کننده به ژنراتور رها می‌شود تا آن را خنک کند، سپس خنک‌کننده تمام این گرما را از طریق مبدل حرارتی منتقل می‌کند. درنهایت سیستم اگزوزمانند، گازهای تولیدشده توسط موتور دیزل ژنراتور را گرفته و از طریق سیستم لوله‌کشی خارج می‌کند.

  • سیستم روغن‌کاری

سیستم روغن‌کاری قسمت دیگری از اجزای دیزل ژنراتور است که به موتور و روغن موجود در آن متصل است. ازآنجایی‌که بدون سیستم روغن‌کاری مناسب دستگاه خراب می‌شود، این قطعه از اهمیت زیادی برخوردار است.

  • قاب نصب اصلی

اجزای دیزل ژنراتور بادوئن توسط چهارچوبی در کنار هم قرار می‌گیرند. قاب مونتاژ اصلی کل ژنراتور را در خود جای می‌دهد و همه‌چیز را با هم نگه می‌دارد. به‌علاوه ژنراتورهای بیرونی برای جلوگیری از آسیب، در یک محفظهٔ مقاوم در برابر آب‌وهوا قرار می‌گیرند.

  • صفحه کنترل

این قطعه مربوط به کنترل و عملکرد ژنراتور است. در این قسمت تمامی اجسام کنترلی ازجمله دکمه استارت، سوئیچ فرکانس، گیج سوخت موتور، گیج دمای مایع خنک‌کننده قرار دارد که به کاربر امکان انجام کارهای مختلف یا بررسی را می‌دهد. درواقع از طریق این صفحه کنترل، می‌توان از عملکرد صحیح دستگاه مطمئن شد.

خرید دیزل ژنراتور |دیزل ژنراتور ایرانی |دیزل ژنراتور چیست

نحوهٔ کار دیزل ژنراتور بادوین

ژنراتور دیزل یک دستگاه است که انرژی شیمیایی موجود در دیزل را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. این کار با استفاده از موتور دیزل و ژنراتور AC انجام می شود. ژنراتورهای دیزل از یک مخزن بزرگ، یک پنل کنترل و یک سیستم رادیاتور تشکیل شده‌اند و نحوهٔ کار آن‌ها بسیار ساده است؛ به این صورت که هوا به داخل ژنراتور وارد می‌شود و پس از فشرده‌سازی، به دیزل انتقال پیدا می‌کند. ترکیب هوا و سوخت دیزل باعث اشتعال هوا می‌شود و ژنراتور را راه‌اندازی می‌کند. گرما از موتور به انرژی مکانیکی تبدیل شده و وارد ژنراتور می‌شود و انرژی را به برق تبدیل می‌کند.

سخن پایانی

موتور ژنراتور بادوین همانند دیزلژنراتور ولوو یکی از بهترین نمونه‌های موتور برق است که در بیشتر صنایع کاربرد دارد. از اصلی‌ترین ویژگی‌های این موتور برق می‌توان به هزینهٔ پایین نگه‌داری و توان بالای آن اشاره کرد. به نظر شما مهم‌ترین ویژگی این موتوربرق‌ها چیست؟

دکمه بازگشت به بالا